Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 166 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Oh õnnetust: Uppus mootorpurjekas Vaal
PostitusPostitatud: Pühapäev, 26 Okt 2014 19:13 
Eemal
Kasutaja avatar

TRUTTA´le tänud.
Aga see anomaalia võib olla uppunud puust kaubalaeva vrak .... kuskil seal peaks olema jäänused.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 26 Okt 2014 21:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Lõpeks ei ütle ükski paragraaf, et alust merepõhjast varastada ei või :p Kasvõi vanarauaks. :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 26 Okt 2014 21:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Muinsuskaitse seadus midagi sihukest ütleb, mis tõstatab kohe küsimuse, kas seafishi paat on nüüdsest muinsuskaitse all. :roll: Ei viitsi praegu seadust lugema ka hakata.

Varastamist keelab "10 käsku", iseasi on, et viimase rakendusseadus tundub tänapäevases maailmas pisut puudulik olema.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 26 Okt 2014 21:32 
Eemal
Kasutaja avatar

peebuste kirjutas:
Lõpeks ei ütle ükski paragraaf, et alust merepõhjast varastada ei või :p Kasvõi vanarauaks. :D
Iseenesest huvitav lähenemine :D Aga ma kahtlustan, et kindlustusandja ütleb tuima näoga, et kindlustusvõtja ei ole täitnud oma kohustusi ja seetõttu tema vabaneb lepingu täitmise kohustusest.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 27 Okt 2014 14:23 
Eemal
Kasutaja avatar

peebuste kirjutas:

Nüüd saadi vist vähe valesti aru :d
Mitte, et merepõhjast varastamine minu arust kuidagi lubatud oleks, vaid et see ei tohiks de-jure erineda kai äärest pihta panekust. Seega nüüdsest on tegu varastatud alusega?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 27 Okt 2014 18:51 
Eemal
Kasutaja avatar

:) sel juhul tekib ju kindlustusel dilemma, et kas odavam oleks see kui varastatud asi kinni maksta või üles tõsta. (ma muidugi kindlustustingimusi ei tea)

igaljuhul hoia kursis kuidas asi edeneb- vbl. leiavad peale seda avaldust võluväel aluse üles või siiss... mis saab pärast leitud alusest?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Dets 2014 13:08 
Eemal
Kasutaja avatar

kuna vahepeal progressi pole olnud siis panen tükikese sellest otsinguala kaarist ( seekord suurenduse ). Sest eelmise kokkuvõtliku pildi peal ei ole näha `soovi kindlustuse poolt alust leida`
niisiis - punane ruut on vähem kui ruutmiil mille sees on nii minu kui kopteri märgitud punktid. Ehk siis olen kindlustusele deklareerinud , et alus on kindlasti ruutmiili sees.
Lühem punane joon on 160 m ja pikem 900 meertit pikk ? ehk siis nemad väidavad, et on merepõhja tuukritega läbi otsinud aga minuarust nende tühjade kohtade sisse saab mitu minu purjekat ära peita. Ja seoses sellega tekkis küsimus, et äkki lasti mu purjekast kuskil lihtsalt sonariga üle ja ei tahetud näha ....

Manused:
Otsinguala puudused.jpg
Otsinguala puudused.jpg [ 82.91 KB | Vaadatud 6669 korda ]

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Veebr 2015 19:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Veeteede Ameti ohutusjuurdluse aruanne

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Mär 2015 15:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Kubiseb faktivigadest.
Ja minu antud ütlused on ümber kirjutatud ( ka valetatud ) ilukirjanduslikuks teoseks , et lugejaile meeldiks. Samas pole sõnagi selle kohta mida teha paremini päästetöödel ? Miks hädaolukorras ei positsioneeritud mu telefoni, miks mind ei näinud radarid - või ei seadistatud ümber neid mind nägema, miks kohalikud merepäästjad ei positsioneerinud minu asukohta leidmisel jne.

HALE

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Mär 2015 20:23 
Eemal

Kas sul mingitki ettekujutust pole kus vaal uppumise ajal asus. Telli teenus, leia vaal ja määri kindlustusele pähe. Mõni aasta tagasi Tallinna lahes põhja üks alus ja telliti otsijad, Peeter Ude käis ka kohal kui õieti mäletan - asi leiti ja nädalaga oli veepeal ja sadamasse pukseeritud. Olen nõus, et iga üks ei pea teab mis mehhaanik olema, et kuidagi uppumist vältida ja mootorit parandada. Seda juskui heideti ette kuigi sellistes oludest käitumist ei õpetata ja iga olukord nagu iga alus ongi erinev.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Mär 2015 20:49 
Eemal

Kas google nuhkimisest kasu pole? Nad ju jälgivad igat sammu, kui sul Androidi telefon kaasas oli juhtumisi ja asukoha jälgimise funktsioon lubatud, siis äkki saad tagantjärele midagi teada. Ise asjatundja pole, aga turgatas pähe selline võimalus. Jõudu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Mär 2015 12:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Kodanik Vaala omanik on oma murega järjekorras.
Palju "Must to be done" tööd ees olnud.

Kiire on olnud siiani ja muud häda polegi.
Päevake planeerimist , Päevake merel ja Päevake siis andmete töötlust.

Siis võib tuukri pildistama saata.:)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Mär 2015 09:37 
Eemal
Kasutaja avatar

praegu on kokkulepe senise otsiaga, et kuna valged laigud jäid sisse siis on ta nõus veel korra proovima aga ainult minu kohalolekul.Seega juunis juulis saab ehk ära käidud - siis vaatab edasi.
Kui see tulemusi ei anna siis pean ehk .Hr.Peeter Ude´t edasi pommitama.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 13 Mär 2015 01:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Kirjutasin siis vastukirja VTA´le - sest see üllitis on absurd .... lugege alljärgnevat
..............................................................................................................
Tere

Kirjutan selle õiendi kuna VTA raport kubiseb vigadest ja ei ole aktsepteeritav.Esialgse raportiga mida ka mulle näidati pole sellega mingit pistmist. Hr.Peep Kaurla on teinud sellest ilukirjandusliku loo mis on tellitud ja saanud oma suunise ERGO kindlustuse kasuks.

1. Lühikokkuvõtes punkt üks on kirjas , et `mõlemasse ruumi `on vesi sisse tulnud . See on vale, olen korduvalt seletanud, et rooliruum on seinaga eraldatud ja rooliruumist vesi ei pääse pilssi ! Rooliruumis vee tase ei tõusnud ja pumpasin selle peaaegu tühjaks !
2.Punktis 2.6 kirjutatakse pidevalt Käsmu poolsaarest , kordasid on täpsustatud, et tegu oli Palganeemega ! Hr uurija ei ole suutnud täpne olla !
3. Triivi ei jäädud selleks, et käigukatsetusi teha vaid peale seda kui käigu ja roolikatsetustel selgus, et vesi on rooliruumis !
4.Kontrollides roolirumi oli roolivõlli `rasvatuubi` vahelt sisse tulnu hinnanguliselt 200 kuni 500 ltr. Pilsis nägin ma vett alles peale seda kui olin rooliruumi pilsipumbaga tühjaks pumbanud ja läinud uuesti mootori ruumi uurima ( umbes kuni 1 tund ) Miks ei ole minu ütlusi kirjeldatud nii nagu ma need andsin !
5.Mina ei ole kuskil väitnud et 1 meetri kõrgune vahesein on rooliruumi ja pilsi vahel. Olen alati väitnud ja ütlusi andes ka VTAś joonistanud, et Vahesein on kuni rooliruumi lõpuni ( rooliruum on eraldatud pilsist ). Ainus mis ma ütlesin et ei saa kindel olla , et vahesein lõpuni ka veekindel on. Samas andsin ka seletusi , et rooli vahelt on ka enne vett sisse tulnud aga pilssi sealt sattunud ei ole !
6. Imitoru otsa toppisin kaltsu kuna sulgkraan oli juba sügaval vee all. Minult küsiti kas see kalts on siiani seal alles. Vastasin , et ei saa kinnitada ( võibolla on siiani !!! ). Aga raportis on kirjas, et natuke hiljem tuli see sealt välja - mina pole seda öelnud.
7.Väidetavalt järgmisel päeval tuvastas PPA kopter uued õlilaigud `millistel koordinaatidel `kas see ei ole uurimisel valalik info enam ?

Ja nüüd läheme punkt 5. juurde ehk ANALÜÜS
5.1 ma väidan , et kontrollisin enne väljumist kõike põhjalikult. Kontrollisin üle ka jahutusvee süsteemi enne sadamast lahkumist. Mootori käivitasin umbes tunni enne sadamast väljumist.Mootor töötas terve selle aja kui paati pumpasin.See oli piisav aeg , et veenduda mootori ja jahutusvee süsteemide toimimist !
5.2 Mittekaugel on subjektiivne väljend - pealegi alustasi katsetusi üsna sadama lähedal , mitte nagu raportis kirjas, et jäin kuskil triivi ja siis .... jne !
5.3 Vee pumpasin välja vaid rooliruumist, kui avastasin vee pilsis siis seda ma nii tühjaks ei saanud kordagi, et näha lekke kohta !
5.4 Jah ei hinnanud olukorda kohe nii tõsiseks, aga kuna kindlustus keeldub maksmast siis hea on , et ma kuhugi kaldale ei sõitnud - muidu peaks ma selle veel oma kulu ja kirjadega ka ära koristama !( veelhullem kui sadamasuudmesse oleks jõudnud - siis ka sadam arvatavasti nõuaks minult kahjutasu )
5.5 Imitorul ei puudunud klapp , klapi sulgemiseks oleks ma pidanud ennast poolest kerest märjaks tegema, lihtsam oli vana kalts toru sisse toppida. Ja nagu ma väitsin ei oska ma öelda kas ja millal see eest ära tuli - kui üldse tuli.

Ja nüüd selle raporti kõige subjektiivsem osa mis seisab nendel valeväidetel
6. väidetav puudulik kontroll - sadamast väljudes toimisid kõik süsteemid tõrgeteta !
6.Milliste teadmiste ja oskuste ülehindamine ? mul on kolmkümmend aastat merepraktikat väga erinevate alustega, olin ettevalmisanud, ja pääsesin ise elusalt ( ka ilma pääsjatete sekkumiseta olek ma umbes poole kuni ühe tunni jooksul kaldale sõudnud )( loomulikult tänu päästjatele - ei alahinda nende tööd ).
6.millised mehaanilised teadmised - aastast 1989 kuni 1994 töötasin Ülemiste autoteeninduses - tean ja tunnen mootorite ja ülekande süsteemide tööd nii teoorias kui ka praktikas ! Kahjuks pole sellest kasu merel kui ei näe lekke põhjust.Kooli lõpetasin kunagi metallide töötlemise alal ( kere terasest ) - ka sellest ei ole merel kasu kui lekke kohta ei tea.
Mille põhjal on tehtud need väited ?

Kui seda üllitist saab üldse juurdluseks pidada siis minul on küsimused. kas Hr Peep Kaurla´on üldse kvalifikatsiooni sellist juurdlust teha ( rääkimata sellistest puterdamistest mis mustvalgel kirjas ). Miks ei ole lisatud fotosid tormikahjustustest ja ei ole näiteks ettekirjutust , et ERGO kindlustus poleks tohtinud lubada mind ülesõiduks remonti ?
Miks ei ole lisatud vabatahtlike merepäästjate koordinaate ( minu päästmise hetkel ).Miks ei ole soovituste nimekirjas näiteks abivajaja positsiooneerimise soovitust jne.
Miks ei ole väljavõtet Viinistu sadamas asuvast kaamerast mille alusel saaks tõestada , et ma oma alusega sealt väljusin jne.Ja veel tuhat küsimust !

Seoses sellega sooviksin ma teada Hr. Peep Kaurla teenistuskäiku ja sertifitseerimist , et tal on vastavad koolitused jne - et kirjutada sellist raportit.Palun seletage kuidas ühe ´uuria´raport saab olla nii vigane ? Kuidas on see võimalik , et UURIA käis kaasas otsingutel ega teinud ühtegi märget - ka väidetavalt selle kohta mille nad sealt leidsid ??????
Palun suhtuda mu vastukirja täie tõsidusega ja kinnitage , et olete selle e-mail´i kätte saanud.

Palun edastada mulle e-mail´ile ka nii-nimetatud juurdluses kogutud dokumendid.

Lugupidamisega . Tõnis Ennuste

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 20 Mär 2015 13:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Täna sain ametliku kinnituse, et vrakk on leitud umbes 4 kaabeltau kaugusel minu antud andmetest.
Nüüd siis on pall kindlustuse käes ja neil on võimalus tõestada oma juttu kui head nad on juhul kui alus leitakse .

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 166 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: