Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: VHS/GPS raadio
PostitusPostitatud: Pühapäev, 11 Mai 2014 08:07 
Eemal

Head mereside huvilised,

mis te arvate VHS/GPS raadiotest? Näiteks: Standard Horizon Explorer Vhf W/ Gps Class D Black Gx1700b
http://www.standardhorizon.com/download ... cation/pdf
https://www.youtube.com/watch?v=OcWf80R2jAs

Kenno

Manused:
STAGX1700B-2.jpg
STAGX1700B-2.jpg [ 105.76 KB | Vaadatud 2048 korda ]
Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: VHS/GPS raadio
PostitusPostitatud: Pühapäev, 11 Mai 2014 12:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Vajalik sel juhul kui tahetakse statsionaarse VHF sidega varustada paati millel pole statsionaarset GPS signaali tarbivat seadet. Kui niikuinii on kaardiplotter olemas siis oleks mõistlik see üks juhtmejupp lihtsalt plotteri ja raadiojaama vahele paika panna.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 11 Mai 2014 20:31 
Eemal
Kasutaja avatar

StandardHorizonil on 2014 mudelite hulgas ka 2200 millel GPS+AIS vastuvõtja - miskipärast mulle tundub, et umbes aasta-kahe pärast võiks meil olla all-in-one VHF+GPS+AIS-transceiver (mis loodetavasti suudab seda NMEA abil ka üle WiFi jagada :-)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 11 Mai 2014 21:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Vajalik sel juhul kui tahetakse statsionaarse VHF sidega varustada paati millel pole statsionaarset GPS signaali tarbivat seadet. Kui niikuinii on kaardiplotter olemas siis oleks mõistlik see üks juhtmejupp lihtsalt plotteri ja raadiojaama vahele paika panna.

Mina arvan, et juhul kui antud VHF on oluliselt kallim ilma GPSita isendist ja on reederi poolt valitud kulude kokkuhoiu strateegia, siis "JAH", vastasel juhul olen eriarvamusel, see tähendab, et arvan, et laeval peaks olema dubleeriv GPS ja antud VHF sobib selleks suurepärakuliselt kuna näitab lisaks asukohale ka kiirust, kurssi jne.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Mai 2014 07:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah, dubleerimine on ainult tervitatav. Eriti veel kaugsõidus. Aga ma tõmbaksin juhtme vahele sellegi poolest ja määraks seadmetes menüüde kaudu kes millist gepsu tarbib. See annab rikke korral võimaluse paari näpuliigutusega taastada kõikide seadmete normaalse töö. Asi ei pruugi päris kõikide seadmete kooslustega toimida. Mul on ka kogemus kus selline süsteem töötas ja kippus siis suvalistel ajahetkedel sisemistesse konfliktidesse langema. Sel tõrkuval süsteemil olid VHF, AIS ja plotter täiesti erinevatest perekondadest/kaubamärkidest, vbl oli sellelgi oma mõju.

Ka on tegelikult nende sisseehitatud antennidega asjad nii ja naa kohe kui tegu pole enam lahtise tuuleklaasipaadiga. Ma olen sellistel juhtumitel ikka alati kohe vaikimisi lisanud välisantenni. Probleemide ennetamiseks, sest klient hakkab töötab-eitööta-peaaegutöötab gps näidu üle garantiiajal nurisema niikuinii ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Mai 2014 20:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Sellise statsionaarse combo puhul võiks jah AIS vastuvõtja ka juba ikka sees olla, ehk siis GX2200. Minu Garmini samaväärse combo kõrval (Garmin 300i AIS) tundub see GX2200 poole odavam.
Ja kui AIS juba sees, siis ikka juhe plotteri vahele ka, et plotter AIS laevu näitaks.

Ainult GPS/VHF combost rääkides kogun raha kantava HX851 jaoks.
Kantava puhul näen nagu rohkem pointi GPS-i samasse korpusesse integreerimisel.

Aga kas sul plotter on või ei ole? Kui on siis mis mudel? Kui ei ole, kas plaanid soetada või ei plaani üldse?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid