Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 43 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: ETTEPANEK: Seadus peab sundima paadis päästevesti kandma
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2017 13:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen purjetaja ja kunagise sisevete laevajuhina endale aastate eest selgeks mõelnud, et vest vastu vaidlemata alati selga lastel ja alla keskmise ujumisoskusega inimestel!! Ujuda riietes pole lihtne vaikse veega, ammugi siis lainega. Ja kui vees tuleb olla 10- 20 minutit...

Väga väärtusliku mõtte ütles siin foorumis aasta- kahe eest kutselise meremehena töötanud kipperlane (nimega võin eksida)- vesti peab kandma siis, kui sinu raskuskese on reelingust kõrgemal! :shock:
Mul endal kukkus hea sõber aastal 1973 Peipsil purjetades ilma vestita 1,5 meetrise lainega vööri minnes üle parda. Lihtsalt üks väga haruldane, teistest kõvasti erinev laine ajas jahi hetkeks püsti. 50cm. kõrgune reeling tegi mehe sõnul asja abi asemel hullemaks- ta lendas saltoga üle parda... Hea oli, et MOB- manöövrit kaua harjutanuna olin roolis. Hea, et oli kõrval arukas mees, keda jälgijaks panna... Hea, et oli valge aeg... Ütleksin, et purjetades, aga ka mujal- eks see vesti vältimine üks vene rulett ole- et ehk läheb õnneks...

Teema algataja toodud viites ajalehe artiklile pooldas veste ka kaks kalameest, üks neist üle 50aastase staažiga. Kuidas teha, et vest liialt ei segaks- seda tuleks arutada. Ka Qubiku nipid paukvesti valehäirete vastu tunduvad väga head. Aga jah, siin foorumis on olnud jutuks, et juba vees olles ei saa vesti enam selga panna. :mrgreen:

Parima pärli ütles siin foorumis , kui vestide asi paari aasta eest päevakorras oli, meie hea Mark- mees,kellel on suur praktika kaatrite,mootorpaatide, ka purjekate ehitamise ja katsetamise alal: Vesti läheb kõige rohkem vaja siis, kui sa seda kõige vähem oodata oskad... :shock:
Näiteks tõi ühe juhuse, kus Ta sõitis kahekesi mootorpaadiga ja hea lauluga peegelsiledal Väinamerel.Vinti sattus nähtamatu salavõrk. Mehed lendasid paaadist välja, justkui katapuldiga! :shock:

Teeksin ettepaneku arutada teemat mitte liiga kergekäeliselt. Kellelgi pole ju pardal liigseid inimesi... Kapteni otsustused- see on ju tore asi küll, aga... Kui see kapteni tarkus tuleb alles kellegi elu hinnaga??

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2017 15:33 
Eemal

Minu meelest ei aruta seda siin keegi liiga kergekäeliselt, huvitav järeldus.

Pigem küsimus selles, et kas seadusega mingi asja kohustamine on piisav meede tagajärgede ära hoidmiseks?
Fakt on see, et õnnetusi vältida ei ole alati võimalik ning ettevaatusabinõusid pole kunagi liiast.

Nagu teada, siis uputakse ka vestiga ära, hea näide kahe professionaalse piirivalvuri surm ilusa ilmaga siledal veel. Samuti on ilma vestita MOB juhtumeid, kes ellu jäänud.

Ainuke loogiline järeldus on see, et merele ei tohi minna ühe alusega ja kahekesi. Seadusesse peaks kirjutama, et merele tuleb minna ALATI kahe erineva alusega, kus minimaalselt 2 inimest peal. Vot see seadus vähendaks hukkunute arvu vetel. Kas see on ka mõistlik...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2017 18:21 
Eemal
Kasutaja avatar

juurikas kirjutas:

Ainuke loogiline järeldus on see, et merele ei tohi minna ühe alusega ja kahekesi. Seadusesse peaks kirjutama, et merele tuleb minna ALATI kahe erineva alusega, kus minimaalselt 2 inimest peal. Vot see seadus vähendaks hukkunute arvu vetel. Kas see on ka mõistlik...

Ära palun solvu aga sellise jutu põhjal võiks arvata ,et siia on ära eksinud üks vaimselt väga katkine inimene ! :D
Meri on või vesi on olemas olnud tunduvalt kauem kui esimesed maismaale tulnud elusorganismid.
Nende hulgas ka suht hiljaaegu välja arenenud homo sapiens. Inimene on veest täielikult sõltuv. Ilma veeta poleks ka inimest ega muid elusolendeid planeedil maa. Inimene on läbi ajaloo pidanud joogivett tooma veekogust, sööki veekogust ning kasutanud ka veekogusid ujuvvahenditega reisimiseks. Me ei hakka siin rääkima 3-4000 ema. kus Thor Heyerdahl tõestas papüürusalusega üle ookeani sõidul rahvaste liikumisi.
Tuleme nüüd tänapäeva ning mõtleme mis on muutunud ? Olge realistid ja tunnistage endale, et sittagi pole muutunud. Me endiselt peame jooma vett. Endiselt püüab teatud seltskond meile söögilauale kala ja muid mereande. Ja endiselt me liigume mööda veekogusid, et reisida.
Muutunud on vaid see, et inimesed õpivad endale abitust. Õpetavad oma järeltuevatele põlvedele abitust. Jobud olete mitte peaga mõtlevad homo sapiensid. Nutitelefon kogu aeg ees ja siis kuulate veel mida IDIOODID valitsejad teile pähe ajavad ! Kas nutitelefon keset pasarahet kuskil merel ütleb sulle mida nüüd teha ? Mida te ronite üldse sinna vee äärde kui te selle ohtudest sittagi ei tea ? Ok. mina olen kolmanda põlvkonna purjetaja ning olen saanud titest saadik õpetusi ette ja taha. Olen oma teadmistega nakatanud paljusid inimesi purjetama ning räägin alati kõigepealt ohtudest. Oleme ju KÕVA merekultuuririik ? Ärge kujutage endale ette ! Enamus siin riigis elavatest inimestest on merest kaugemal kui eskimo banaanipuust. 90% veesõidukiomanikest ei tea kui vägev võib olla veekogu sinu vastu ! Ehk neil pole mingeid teadmisi veekogude iseärasustest.Ilma iseärasustest ma ei hakka rääkimagi. Arvate, et saate oma plastikutükikese mõnesaja euro eest kätte ning ostate paadi ja oletegi mehed kes võivad foorumites paugutada mis ja kuidas ohutusvarustust kasutada ? Nüüd kui äkki on pilt natukene teile selgemaks saanud siis saage aru ! Päästevest on tänapäeva ajastu suurim elupäästja vaid juhul kui teil on omal mõistust ja teadmisi kuidas seda kasutada. See kui mingi seadus ütleb millal selga panna päästevest meid ei päästa. Sest kui kaasreisijad ei tea kuidas reageerida antud olukorras oled sa seal vees vestiga või ilma, saad surma enivei ! Selle jaoks ongi vajalik ,et veeohutusest räägitaks juba lasteaias ja seda väga kontrollitud õppeprogrammi järgi. Mingi nutiäpid unustage ruttu ära ! Tunnid peavad olema süsteemis õppida! õppida! õppida! Kui mingid lambad hakkavad siin rääkima ,et teha seadus mitme paadiga ja mitmekesi veepeale minekust siis on ikka päris rõve lugeda kui IDIOODISTUNUD inimesed on ! Meri kahjuks sööb idioote lõunaooteks ja õhtuooteks ! Eriti maitsevad talle lugupidamatud äpi ja nutiinimesed kes paati kontrollivad sadamast minekul äpiga ning ilma ennustavad äpiga ja sõidavad ainult äpiga ja kui pilt eest läheb on nad ise parajad uppujad äpid !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2017 18:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma sinu asemel niiväga ei sildistaks inimesi idiootideks ja abituteks. See, et sa ei tea mitmendat põlve purjetaja oled ei tee sind surematuks ja näiteid elust enesest kus eluaegsed purjetajad abitult idioodisurma surnud keset merd- neid on lademes võtta internetist. Ja mulle vähemalt tundub ,et sa Juurika jutu tagamõttele väga pihta ei saanud- et oled siis ise ka pisut idioot või?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2017 18:58 
Eemal

Tollboy-l viskas vist kaane pealt mitme asja koosmõju, viimaseks piisaks sai irooniale mittepihtasaamine?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2017 19:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Esiteks olen ma igasuguse ülereguleerimise vastu - liiga värskelt on meeles see lambist tehtud 0,5 promilli värk ja üleüldse on sellest poliitikute üliagarusest kopp ees.

Teiseks on minu paadis (6,7m) alati kõigil vestid seljas, ka ilusa ilmaga.

Kolmandaks ärgitas sõna võtma Tollboy isiklik allergia äppide vastu.
tollboy kirjutas:
Meri kahjuks sööb idioote lõunaooteks ja õhtuooteks ! Eriti maitsevad talle lugupidamatud äpi ja nutiinimesed kes paati kontrollivad sadamast minekul äpiga ning ilma ennustavad äpiga ja sõidavad ainult äpiga ja kui pilt eest läheb on nad ise parajad uppujad äpid !

Ei usu, et ma 7a. eest täieliku maarotina oma esimese paadi oleksin ostnud, kui GPS-i poleks olemas olnud. Samuti pean ennast suht ettevaatlikuks. Mõtlen alati läbi plaani B ja Plaani C ning alati enne kaugemale (st. minu puhul Soome) minekut vaatan kõik oma bookmargitud lehed ja äpid läbi ning teen sadamas lõpliku otsuse kas minna või siis mitte minna. Ehk siis vaatan mitmeid erinevaid tuule- ja laineennustsusi, vihma- ja äikeseradarit, samuti mitmeid erinevaid hetke tuule ja laineõõtjaid mõlemal pool lahte. Jah, kindlasti vaatan ka taevasse, kuid väga kaugele palja silmaga ei paista ja seetõttu on webcam ka taevasse vaatamisel igati abiks. Samuti on mul heaks tavaks sadamast väljudes plotteri ekraanilt pilsikaamerat vaadata kas pilss on märg või mitte. Nii mõnedki ilmselt muigavad selle peale, kuid tunnen tuttavat, kes selle ka oma 6m paadile peale pani.

Erinevalt Tollboy allergiast nutilahenduste ja äppide vastu kutsun ka kõiki teisi üles enne minekut erinevaid nutilahendusi kasutama. Lihtsalt kurjast oleks tänapäeva lisavõimalusi kasutamata jätta. Olen kindel, et see on hoidnud ja hoiab ka edaspidi ära nii mõnedki uppumissurmad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2017 20:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Ärge nüüd kohe lolliks minge ja saage aru ka sõnade lõppudest ! Ennustavad äpiga- ei tähenda seda, et nad vaataksid ilmateadet vaid vaatavad telefonis olevalt suva äppilt mingisugust asja mis pole ilmateade. Ilma vaatamiseks on yr.no windyty jne. Paati juhivad äpiga. ehk teisisõnu tehakse oma nutitelefonis track ning tuld Soome. Paberile ei kanta mitte üht täppi ja kui on blackout siis ei teata kus ollaksegi. Ka mina kasutan enamasti äppi nimega navionics kuid paraleelselt on mul kogu aeg paberkandjal kaart koos käsigepsu ja logiraamatuga. Üritasin seda äpiteemat foorumlastele selgeks teha nagu Eesti film seenelkäik. Telefon tühi ja kellad. Veesõiduki omanikud samamoodi on viimasel kümnendil natukese IDIOODISTUNUD kui jäävad lootma alati ainult oma nutiseadme peale.
Keegi ei viitsi isegi enam Läänemerel mõelda ootamatute olukordade peale ning ei varu paati enne väljasõitu +3 päeva kogu varu (kütus,vesi söök). Kuidas ma siis neid nimetama peaks keda igal suvekuul hordide kaupa SARi paatide taga sadamasse lohistatakse ? Hakkan artikleid otsima või ? Leian ainult Eestist sada juhtumit viimase kümne aasta jooksul. Mis on ohutu veesõidu põhitõde ? Alati valmistu ja duubelda kõiki süsteeme. Ehk topelt navi, topelt kütus jne.Pidevalt kuulen kus tegelased lähevad veesõidukiga merele. Kaasas ainult nuti telefonid. Paugutatakse suunal Helsingi. 5 miili enne keri saart pole ühtegi pulka levi, rääkimata netist. Kogu nn elu on ühes seadmes (navi, ilm, side) üks vale laine ja klots märg.Või aku tühi ? Mis edasi saab ?
Ja te räägite siin ,et päästevest tuleb kohustuslikuks teha ? Kaotame Idioodid ja kaovad ka uppumissurmad !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2017 22:17 
Eemal

tollboy kirjutas:
juurikas kirjutas:

Ära palun solvu aga sellise jutu põhjal võiks arvata ,et siia on ära eksinud üks vaimselt väga katkine inimene ! :D

Ei solvu. Eks igaühel õigus teist alaarenuks jms pidada :D

Minu "ettepanek" oli meelega üle võlli keeratud iroonia kuna ma ei talu seadustega ülereguleerimist. Kui ma seetõttu olen vaimselt väga katki... tjah...

Mõistan vestide kandmise vajalikkust ning nende rolli inimeste elude säästmisel. Kas seda seadusega parandada saab - vaevalt. Pigem ikka teavitustöö, kultuur, kasvatus jne.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2017 09:08 
Eemal

tollboy Sul on täiega õigus ! Ei päästa miski kui õlgadevahel on puudujääk!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2017 09:30 
Eemal

Üks mees sai aplausi kui Soome merekoolis ütles,et Läänemerel ei või kunagi nii purjus olla,et GPS i ja nutitelefoni vaja läheb.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2017 11:57 
Eemal

Läks jälle kõvaks teineteisele tõestamiseks, et kellel on suurem ja kes Liivimaa kangeim meremees :D Mõtelge parem, kuidas ebakompetentsele seadusandjale tõestada, et planeeritav seadusemuudatus on ebamõistlik. Neid ikka aeg-ajalt tekib ja kui ise oma õiguste eest ei seisa, ei tee seda ka keegi teine.
Niiet loogem Kipperlaste seltsing ja osalegem ühispöördumiste kaudu ühiskondlikus ja poliitilises elus! :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Veebr 2017 19:46 
Eemal

Sellisel kujul on selle seaduse mõju, et hakkame peegelsiledal veel tuult oodates ja päevitades päästevesti kandma. Muidu maksame soolase trahvi. Statistika on vale. Kahjuks tundsin noort meest, kes läks statistikasse kirja kui üks neist uppunutest, kes ei kandnud päästevesti. ( Uppus siiski novembrikuus baarist tulles).
Praegune seadus on piisavalt hea. Pole vaja midagi muuta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Veebr 2017 06:36 
Eemal
Kasutaja avatar

http://www.saartehaal.ee/2017/02/04/tunne-ennast-merd-ja-oma-paati/
ja
http://www.saartehaal.ee/2017/02/07/vastukaja-7/

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri