Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: M: 30% jahi osalus 2500 eur
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Mai 2017 11:38 
Eemal

Tere. Myya 30% tykk Defender32 jahist nimega Falkor, mille kodusadamaks Pärnu. Kui keegi tahab ilma suurt raha kulutamata jahiosanikuks, müüksime tyki maha. Eesmärk kaasata kapitali, et jahti paremaks teha. Teine osanik on kah väga hea ja mõistlik inimene, kes tahaks koos paati pidada. Kui huvi ja küsimusi on, helista mulle 50 36 0 37

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: M: 30% jahi osalus 2500 eur
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Apr 2018 15:38 
Eemal

Kuna teema on endiselt aktuaalne, siis upitaks seda siin.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: M: 30% jahi osalus 2500 eur (ÄRA OSTA)
PostitusPostitatud: Reede, 16 Nov 2018 21:13 
Eemal

Kuna see" väga hea ja mõistlik inimene" ostus labaseks värdjaks ja pätiks, kel valetamiste ja varastamiste pärast nagu hiljem selgus, on palju pahandusi kaelas, siis ärge mulle enam ostusooviga kirjutage. ei soovitaks kellelegi ja olgu see hoiatus ka teistele - normaalne võib mees tunduda niikaua, kui talle ülekande teed ausõna peale, ja ta su rahaga lihtsalt jalga laseb. minul läks 1380 eur niimoodi sel kevadel minema, mille eest kelm lubas elektritöid teha. olge hoiatatud selle hea jutuga enrik kulli eest. Ainus mis on õigustatud, on ta soomekeelne perenimi. Varas ja valetaja. Ei muud. Kui võimalik, võiks moded selle teema ära kustutada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 17 Nov 2018 16:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Mis juhtus? :shock:

Ehk oleks teistelgi hea teada mismoodi MITTE asju ajada. On ju ka palju näiteid kus "kambapaat" toimib ilusti.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Nov 2018 00:02 
Eemal

EI ole paadiga seotud probleem. Sai osalus soetatud, paat ok, jutt klappis, ja kõik tundus ok, kuni selle kevadeni, kus "kamraad" lubas mul väiksel korteriühistu elektritöid teha hea hinnaga. Sell kellega paar aastat paati peetud, ja enamjaolt kirja teel suheldud, sai siis ühtäkki mult 1380 eur ettemaksu elektritöödeks, aga mõtlesin, et tuttav inimene, ei kahtlusta ka, et siga on. Veits häirekellasid oli, kus tahtsin ise materjalid osta ja siis tuli mingi hülgejutt vastuseks, kuidas ei ta ikka ise ostab ja tal suured soodustused igal pool ehituspoodides jne.

Aga pärast ettemaksu ei olnud ei raha ega lubatud tööd. Ei kandnud raha tagasi, ei teinud töid, klassikaline buumiaja juhtum. Paar leiget lubadust jäid nagu sitt aurama. Siis veits temaga seotud asju edasi uurides selgus, et sama vana on jahtklubile arved maksmata jätnud, mida valetas, et on makstud. Selgus ka et oli palunud teisel omanikul enda eelmiste hooaegade arveid maksta jutuga, et ta ei julge klubisse nägu näidata, kuna võlg üleval, ja tagatipuks sattusin puht juhuslikult (tegelen hobi korras relvaäriga) ühele kesk-eesti laskesportlasele üht toru müüma ja prefektuuris ostjaga esmakordselt tuli jutuks, et kas mul on sellise tegelasega paat kambapeale - ütlesin, et on jah, aga tegelane osutus tõpraks. No ja siis kuulsin teiselt härralt ka "naised saunas" jutte, kuidas sama säga on mitmetelt minusugustelt lollidelt raha välja petnud, organisatsioonide kontosid tühjaks teinud, oma ex naise poolt kohtusse antud ja kohtutäituriga välja tõstetud jne. Patoloogiline valetaja ja varas. Aga kui võõra raha kallale saab, siis laseb nagu nuumasiga, kuni konto lurinal tühi. Aga jah. Esmapilgul sümpaatse jutuga tegelane. Selline ohvri tüüp, et küll eks-naine teeb liiga ja küll "hetkel rahadega sitasti" jne, et noh, eks meil kõigil ole elus mõni selline ette tulnud.

Aga paadi osas: Lihtsalt kuna paat hollandi registris, ja üks selline sealõust pundis, siis olgu pigem hoiatus, et keegi talle raha ette ei maksaks. Ma usun, et kui mehikesel kõrval seista ja silm peal hoida, siis alt ei lähe, aga mina tegin selle usaldamise vea.

Õppetund? Kui aega saaks tagasi kerida, siis lihtsalt ausõna peale mingeid arveid ette ei maksaks, sest mõtled küll et purjetaja ei saa mölakas olla, aga no ma romantiseerin vahel mererahvast üle ka. Võib päti otsa sattuda igal ajal. Ja võib mõnel pätil ka ahvatlus tekkida. Noh, raha kontol, esimene päev äkki uskuski, et teeb töö ära.

Otsustasin, et üheksakümnendate stiilis asju ma ei aja. Sest mõtlesin, et kuidas mu poeg tahaks, et ma käituks sellistega. Ja noh, otsustasime, et naerame selle üle, et üks onu enrik on selline vana, kes kogu aeg võib midagi varastada, kui asjadel silma peal ei hoia. Ja nii ongi. Kaotatud raha teenin pikapeale tagasi. Elan edasi. Lihtsalt nõme, et see paat on sellisega seotud. Igasugustest investeeringutest, mida võiks paadi osas teha, ei saa nagu sellise null usalduse korral juttugi olla.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Nov 2018 10:07 
Eemal

Kirjutaks konkreetsesse teemasse ja natuke ka üldisemalt.

Ma olen kõrvalt näinud Eestis viljelevat 3 tüüpi jahi (miks mitte üldistatult veesõiduki) osaluse jagamist.
Kuidas kaasfoorumlaste arvates parim on ja miks - Teie poolt vaadates?

Ma ei viitsiks siin hakata uuesti lahkama hollandi, soome või rootsi lipu all kulgemist Eesti kodakondsena - see on minu jaoks sama, nagu näiteks rootsi "võsanumbriga" auto kasutamine, et pääseda liikluskindlustusest ja tehnoülevaatusest.
Seda saab Eestis siiski ainult nii kaua harrastada, kuni vee pealsed kontrollijad piisavalt teadlikuks ja "munadega" asutusteks/ametnikeks saavad. Aga võib-olla on kellelegile kasulik, et nad pragusel kujul eksisteerivad. Las see teema olla...

1. Maanteeametis on registreeritud võrdsete osanikena kõik omanikud.
Siin on omapärane, et väidetavalt pole tehniliselt võimalik tunnistusele üle ühe nime trükkida, teised saab panna kasutajateks (piiramata). Müügi puhul peavad kõik omanikud siiski teadlikud olema ja register tahab nende nõusolekut.

2. Omanikuks on äriühing (mtü või oü või as või uü jne.) ja see on ka Maanteeameti reg.tunnistusel.
Plussiks on võimalus osanike erineva osaluse protsendi fikseerimine (ok, mtü puhul ei saa). Miinuseks aruande kohustus äriregistrile.
Ei oskagi liigitada, kas selles "jaotuses" oleks ka liisingfirmale kuuluvad alused, mis omakorda kellegile (eraisikud pundis, oü, mtü..) "edasi" kuuluvad.

3. Peaks vist ikkagi selle õlleklaasi taga aumeeste kokkuleppena paika pandud osaluse jaotuse ka siia ritta lisama. Sõltumata siis sellest, kas alus on Eesti reg.tunnistusega või mitte.

4. ..... On veel mõni variant? Kunagisest ajast ainult purjeregistris...?

Hennole - ei tea ju mina, mis laadi kokkulepped Teil omavahel purjeka puhul olid ja kaasomaniku (kelle kohta ka netist võib mitte just kohusetundliku inimese iseloomustusi leida võistluste korraldamisel või elektritööde tegemata jätmistel) õigusest üleüldse sellele alusele!!
Nagu võib aru saada (mitte küll sellest, kas Teid - omanikke, on 2 või 3) tahate mõlemad oma osalust müüa. Siis saaksid ju oma kaotatud raha tagasi (mõistagi tasaarvelduse läbi) - täisomanikuks saamisega. Ei tea muidugi, mis lisakulusid see veel kaasa võib tuua - maksmata sadamatasud, hooldustööd?
Aga, kuidas Sulle "presenteeriti" seda hollandi registris oleva laeva omandi õigsust?
Kas on ka miski ostu-müügileping kunagi näha olnud? Või ongi eestlane kantud hollandi registrisse omanikuks ja vastav dokument olemas?
Siit foorumist on läbi käinud teema, kui ta purjekat otsis, tooma läks ja siia tõi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Nov 2018 18:36 
Eemal

Et pikka juttu veel pikemaks rääkida, vastan küsimusele et miks see va hollandi lipp.

Mees tõi paadi hollandist oma vana abikaasa rahadega. Mina ostisn siit samast kuulutuse peale talt 10%. Hollandi dokumentides on minul 10% ja ta tänaseks ex-abikaalsal 90%. Rahad aga liikusid MTÜ kaudu ja MTÜ on ka jahtklubile võlgu jne.

Ütlesin ka, et paneme Eesti lipu alla, suva need kulud, aga tüüp ei tahtnud, sest siis peaks tegema sõiduki korda ja maksma riigilõive jms. Ma oma algatuslikult käisin Veeteede ametiga vaatamas paati, ja tegin listi asjadest, mis juurde vaja. Tulekustutid taadelda, paukvestid uuesti, rakettidest osa uuendada, sest kuupäev möödas jne. Nipet näpet, ja riigilõivud. No ja mis ma oma 10%-ga köhin, kui enamusosanik ei taha. Oma jahid varasemas ajas hoidsin alati eesti lipu all uhkusega.

Kolmas omanik tuli juurde nii, et maksis sulas peopeale vennale raha oma osaluse eest ja sai vastu wordi dokis mingi lepingu. Teda paadi passis aga kirjas pole. Ilmselt müüja ei ole neid dokumente kuhugi hollandisse saatnud.

ja nüüd tehniline värk: selleks et hollandis toimingut teha (nt registrist maha võtta), on vaja kõigi osanike nõusolekut ja originaalpassi (mis on kelmi käes). no siit edasi mõeldes saab pätt umbes allkirjade võltsimisega ilmselt ka teha misiganes dokumendi, sest seal suht algeline see registrisüsteem. ja sama eestis. Et registrisse viia, oleks ka vaja nö omanike nõusolekut, kes tänases seisuga juriidiliselt mina ja teise omaniku ex, aga sisuliselt ka kolmas omanik, kes sulas ja ilma paberita hetkel pundis on.

No ja siis nüüd on küsimus, et kes tahaks osta päti käest juurde tükki paati, mille osas ma pole kindel, kas nt kui maksaks võlad ära ja paneks paadi vette, siis mingi vend sellega lihtsalt lätti ei purjeta, või sula raha ja ilusa jutuga alust kai peal maha ei müü? Mina ei riskiks. Võid hiljem võita kohtus, et tegu ebaseaduslik, aga nagu reaalselt midagi teha ei ole. Politsei ei viitsi menetleda sellist kelmust jne. Et lihtsalt inimlikult pole siin ühtki lihtsat lahendust.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid