Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 94 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: I: Odavalt Rootsist 2. osa
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Apr 2017 07:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Eirates klassikalist definitsiooni ütleks, et esimese poomi küljes on grootpuri ja tagumise küljes besaanpuri, kona too on groodist väiksem. Ehk millise poomi järgi peaks ristuval kursil olev purjekas selle halssi tuvastama, kui mõlemad poomid eri poolel? Ikka suurima purje poomi järgi, ma pakun.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Mai 2017 10:03 
Eemal

Nonii seltsimehed Boström'i fännid, kes viitsib "ehitada-taastada" siis peaaegu aitäh'i eest saadaval Stock'is
B-31 kuulutus umbes 1700.- euri eest

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Juul 2017 23:49 
Eemal
Kasutaja avatar

niru kirjutas:
Paari rootslasega on õnnestunud asju ka otse ajada, aga millegipärast just viimase aasta-kahe jooksul on asi lootusetuks muutunud. Pole kuulda olnud, et mõni eestlane oleks kellelgi seal naha üle kõrvade tõmmanud.

Kaks aastat tagasi käisin autot toomas. Ja automüüja näitas mulle telefonist pilti ühe toreda eesti poisi ID-kaardist. Kutt oli temalt aasta varem ostnud pruugitud MB. Ega polnud sinnani ümber registreerinud. Katsu siis samale müüjale seletada, et vot see eestlane on küll suli, aga mina jälle olen tore inimene.

Ja see pole esimene sellelaadne juhus, millest kuulnud olen. Käkikeerajaid on iga rahva seas, pole meie mingid erandid.

Teine asi on, et kui sa ise müüd paati või autot või mida iganes ja sulle helistab, ütleme, keegi Lätist või Leedust ja pursib vene või inglise keeles, kuidas ta kaupa nädala pärast vaatama tuleb... Kui tõsiselt sa teda võtaks, kui pikalt talle kaupa hoiaks?

Teemasse ka: õnnestus Rootsist kuu aega tagasi ära tuua snipa-laadne kajutiga plastpaat aastast 1980, 6,4m pikk ja vaid paar aastat vana mootoriga. Tõime treileriga Soome kaudu, otseliinidega ei saanud kuidagi ajagraafikut ja logistikat klappima ning ise merd mööda ei tihkanud ka tulla. Sedakaudu toomise hind on umbes 1300, ehk üpris kallis lõbu. Järgmine kord proovib ilmselt ikka üle mere.

Ostuga oli täitsa tavaline Rootsi värk. 10 müüjale helistasin või saatsin meili või smsi. 4 vastas. Kahega ei õnnestunud kohtumist kokku leppida, ajad ja kohad ei klapi. Kahega saime kokku, vaatasime mõlemad variandid üle ja ostsime kobedama variandi ära. Selline täitsa tavaline suhe: kümme valid välja, kahte näed, ühe ostad. Autodega on sama lugu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 21 Juul 2017 09:46 
Eemal

Hallvatt, asi pole selles, kui kaua keegi on nõus telefonikõne peale kaupa hoidma, vaid probleem on esmase kontakti saavutamisega - eesti numbriga kõnele ja ingliskeelsele meilile lihtsalt ei vastata. Nagu sa isegi kirjutasid - kümnest neli võtavad vaevaks vastata ja kahega saad kokku lõpuks. Kahjuks neid aluseid, mis margi, mudeli, seisukorra, varustuse, asukoha ja hinna poolest mulle sobiksid, kümnekaupa müügis ei ole.
Aga eks see ole rootslaste enda asi, kellega suhelda tahavad ja kellega mitte, seda ei saa neile ette heita. Endal jääb lihtsalt süda verd tilkuma (loe: ajab närvi:) ), kui midagi tõeliselt head tuleb müüki, aga ei saa müüjaga ühendust.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 94 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: