Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Müüa 28 jalane purjekas/projekt
PostitusPostitatud: Reede, 22 Apr 2016 10:54 
Eemal

Seoses kolimisega Eestist ära olen sunnitud müüki panema oma puulaeva/purjeka projekti.

Laev ise on igati aus. Pikkust 28 jalga ja kerekujult ning ülesehituselt meenutab kangesti Vindö 28t. Samas on plangutus tal teine. Plangutus on sellel laeval oregano männist ning ülemine osa punasest puust. Kõige lähedasem sugulane sellele laevale on Folkboot, kuid nii seest kui väljast on ta rohkem, kui see klassikaline puujaht. Juba ruumi ja kõrgust on tal sees rohkem (kõrgemas kohas 140cm), lisaks ka kapid ja lauad ning veega WC, mis lubab ka daame pikematele merereisidele kutsuda.

Nagu juba mainisin olen selle laevaga omajagu toimetanud. Oma toimetused olen ka üles tähendanud blogis: http://minuesimenepurjekas.tumblr.com/, millega paljud ka siin foorumis on tutvunud. (mõned trükivead on seal ka)

Suuremad tööd, mida olen teinud on:
kogu paadi kere ja masti lihvimine ja lakkimine (5 korda nagu peab);
veealuse osa tõrvamine;
ülemise osa lihvimine ja õlitamine;
deki puhastamine ja spetsaalvärviga katmine;
kogu uue elektrisüsteemi panek (100m juhet läks sinna);
uued lambid nii kajutisse kui välja ja mastile/saalingutele ning lülitid ;
vana mootori välja katkumine (see oli bensukas Ohlsson) ja nüüd on tema jaoks olemas testitud ja läbiproovitud mootrot Volvo Penta MD5b.

lisaks olen sinna ostnud juurde palju teisi vidinaid. viimaseks väikseks-suuremaks ostuks oli päiksepatarei koos konverteriga, millest esimese ka paadile külge panin.

Kõigele sellele tuleb lisaks paadiga kaasa ka kogu varandus, mis temaga kaasas olid:
purjed (groot, foka, geenu, ilus rootsi värvides spinnaker ja siis veel kaks iidset tormiriidest purje, millest on passlik meeskonnale riided teha);
reelingud;
pliit;
olemasolevad dokustaadid ja äkki leiame veel midagi.

Ehk siis lühidalt mul ei olnud plaan seda laeva müüa, toimetasin sellega enda jaoks, kuid elutuuled on kahjuks sellised, et on mind kodurannast kaugemale viinud ja loodetavasti leidub keegi tubli mees/meeskond/naine/naiskond/perekond, kes on valmis selle laeva üle võtma. Eks ikka selleks, et temaga lainetel tantsu lüüa, ilusaid kohti avastada ning toredaid hetki veeta. Kuna ise olen kohas kus merd ei ole, siis ise kahjuks sellega toimetada ei saa. Jätta ta aastateks aga niisama seisma ei ole minu meelest ka õige. Eriti kui arvestada, et mul ei ole ka õiget kohta, kus teda hoida. Alternatiiviks oleks see laev ka niisama utiliseerida, kuid see ei oleks kindlasti õige tegu. Nii süda kui mõistus tõrguvad seda otsust tegemast.

Nüüd jõuamegi kõige ebameeldivama teema juurde - HIND. Ma mõtlesin nii ja naa, ning paneks hinnaks 3200 EURi. Miks just selline summa? Isegi kui me laeva ennast ei vaata, siis on sellel laeval kaks väärtust:
ratastega kiilplokk (kuhu panin just sügisel uued kummid alla);
uus mootor Volvo Penta MD5a (mis on üks populaarsemaid paadimootoreid, maksis päris ilusa summa, millel on vahetatud eelmisel aastal suurem osa tihenditest (jälle ei olnud odav lõbu), ning mis on saanud diselistide poolt üle vaadatud ja kiitva hinnangu).

Lisaks muidugi laev ise.
Mida oleks vaja teha selle laevaga:
uus mootor peale installida - (mees kes armastab diisli lõhna saab sellega hakkama);
veidi puutööd kappide ja kokpiti ühe poole tagasi panemisel (proovisin, ei ole midagi rakset, isegi minusugune humanitaar saab sellega hakkama);
kuna ta on olnud kuival maal, siis kiil vajab niisutamist, sest ta on kokku kuivanud nii et tüür ei liigu. mõni targem selles küsimuses oskab kindlasti nõu anda.

Pikk jutt oli, kuid püüdsin olukorda võimalikult täpselt kirjeldada. Kui on lisaküsimusi, siis küsige julgelt kas avalikult, privas või minu Eesti numbril +372 505 89 89. Nädalavahetustel olen ka Eestis, nii et saab minna laeva vaatama ja katsuma. Kui mind ei ole, siis saan saata selleks ka mõne jüngri.

Üks pilt loeb rohkem kui tuhat sõna, nii et panen siia lõppu mõned pildid ka. Nagu näete on laev hetkel tolmune ja sitane, kuid ma meelega ei teinud paraadpilte. Eks ikka selleks, et asi oleks aus ja kellelgi pettumust ei valmistaks:
https://www.dropbox.com/sh/0mdjid82xyrn ... nebAa?dl=0

Loodan, et saate probleemi (laev peaks ikka vees olema) ja pakkumise sisust aru ning õelutsema ei hakka!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid