Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: R: SART ja PLB päästemajakate (raadiopoide) rent
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Okt 2016 11:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma ei vii asju alati mustadesse toonidesse vaid võtan seda vaid oma isiklikest kogemustest. Sõitsin ainuüksi eelmine hooaeg rohkem avameremiile kui 95% siinsed foorumikasutajad. See aasta nii palju ei sõitnud kuid kindlasti rohkem kui 80% siinsetest foorumikasutajatest.
Aastate jooksul on olnud mul kokku 4 korda kus loed kaarti kajutis põlvini vees sest lihtsalt enam ei jaksa.
Aga see-selleks. Kas hakkame tooma välja reaalseid situatsioone lähiminevikust ? Kaks menti läksid kasti ning leiti joppamise peale ? Soomlasest kapten läks üle parda ning abi kutsuti telefoniga.
See aasta olen SAR ile justnimelt helistanud kui abi on vaja olnud. Üks juhtum siin http://online.le.ee/2016/06/25/vormsi-l ... ta-kaater/. Tene meediasse ei jõudnud.
Mobiiltelefoniga otse kohalikule SAR üksusele helistades on sul lootust abi saada loetud minutitega.Kui kasutad raadiopoisid või muid taolisi seadmeid ootad abi palju tunde. Võin korjata Eesti pealt pundi inimesi kokku kes võiksid toreda lugudeõhtu teha kus räägivad kui mõttetu on VHF ja merevalvekeskus.
Kui inimene avameresõidul hakkab rääkima kuivaka tähtsusest siis see pole normaalne !
Olen siin tublisti teemat solkinud ning ütlen merevarustus.ee kohta vaid head mitte ei tee neid maha. Lihtsalt merele mineja võiks vähem õppida abitust ja asjad reaalselt läbi mõtelda.
merevarustus.ee saaks minu näol omale kuldkliendi kui ta paneks kokku sellise paketi:
1. 2-4 inimest mahutav päästeparv
2. kuivakas
3. Käsi VHF
4. ja siis SART või PLB
5. Tore oleks veekindel riietuse külge käiv tracker mida saab veebist jälgida.

Ja kui keegi mainis ,et enamasti ei sõideta madalama temperatuuriga vees siis mina väidaksin vastupidi. Kui võtta kõikide Eesti veesõidukite läbisõidud siis ilmselgelt on suurem osa miilidest pärit kogenud sõitjatelt kes alustavad oma hooaega aprilli keskel ning lõpetavad novembri keskel. Näiteks eile läks kolm jahti Naissaarele sauna tegema ! Need kes suve jooksul otsivad seda ilusat peegelsiledat 27+ soojakraadiga ilma jalutavad ja chillivad kai ääres. Merel teevad nad suve jooksul kokku kuni 100 miili ja ongi kõik !
Õnnetustesse satub 50% kogenuid ja samapalju algajaid. Kogenud sellepärast niipalju ,et nad sõidavad pea kogu aeg ning ikka juhtub ju. Algajd sellepärast ,et neil pole absoluutselt mitte mingisuguseid reaalseid kogemusi, rääkimata meremärkide tundmisest !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Okt 2016 19:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Langevarjuritel on selline võrdlus:

algaja alustab oma teekonda kahe kotiga - üks on täis õnne ja teine on tühi kogemustest.

Kogu kunst on täita kogemustega kott enne, kui õnnega kott tühjaks saab.

Aga ette kirjutada ja soovitada pole liiga palju mõtet. Lihtsam on mõelda mõtet, et mis saab, kui alates esimesest minutist vee peal midagi kehvasti läheb. Siis laod õige varustuse ligi, hiad sidevahendit enda küljes jne. Eks neid ole juba ära nopitud, kes õnnekoti tühjaks on lasknud joosta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 30 Okt 2016 02:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Ilusasti kirjutatud ülisitt võrdlus.
Nimelt langevarjuril ei ole väga võimalust eelnevalt treenida ja õppida hüppamist ühe paela otsas koos kogenud hüppajatega. Veesõidukitel on see võimalus olemas ! Juba vana kreeka tarkurid ütlesid: Enne mõtle mida ütled, mitte ära ütle mida mõtled !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 30 Okt 2016 18:03 
Eemal

Õnne peab ka olema, aga nii taevas kui ka merel ei saa sellega arvestada. Õnn on puhas boonus, mis võib nii vajalikul hetkel kaalukausile astuda, kui ka seal istudes suvalisel hetkel maha hüpata. Kõige paremini võtab selle kokku tõdemus, et kui aitad ennast ise, siis aitavad sind ka teised/jumal/saatus...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Okt 2016 00:59 
Eemal

Dillinger kirjutas:
Lihtsam on mõelda mõtet, et mis saab, kui alates esimesest minutist vee peal midagi kehvasti läheb. Siis laod õige varustuse ligi

Nii ei saa. Saatus on neetult fantaasiarikas ja sa lihtsalt ei oska kõiki jamasid
ette näha ja kõik vajalikud abivahendid igaks elujuhtumiks oma külge riputada.
Sina valmistud ette 100 erineva jama vastu, aga tema tuleb variant nr 101'ga,
mida sina ei osanud isegi unes ette näha.

Meenuta lapsepõlve. Kuidas sa said selgeks et tuli põletab? Võibolla isegi öeldi sulle,
aga ikka ju pidi järgi proovima, eks? Kõrvetasid näpud ära, jäi meelde eluks ajaks.
Kogu see elu ongi katse-eksituse meetodel õppimine, kogemustest. Targad õpivad
teiste kogemustest, veel targemad lähevad kogenud meeste juurde õpipoisiks.

Aga mulle tundub, et vanad meremehed ei otsinud põhjuseta lepitust Vanaga.
Seda ma usaldan natuke rohkem, kui tänapäeva moodsat elektroonikat.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid