Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ostetud: Kuni 6hj neljataktilise päramootori
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Dets 2016 17:36 
Eemal

Tere,

Sooviks omandada järgmiseks hooajaks siis uuemapoolse neljataktilise, lühikese(S) jalaga päramootori. Võimsus võiks olla 3, 4, 5, 6 hj ning mootoril peaks kütusepaak peal olema. Hea kui oleks ka välise paagi ühendamise võimalus. Eelistan yamahat aga pakkuda võib kõike(suzuki,tohatsu,mercury,honda).
Kui on heas korras ja hooldatud võin kaaluda ka väiksemaid(2,5 ; 2,3 hj)

Priit

+372 52 17 110

priit_lodi@hotmail.com

Viimati muutis priit1, Esmaspäev, 02 Jaan 2017 12:11, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: O: Kuni 6hj neljataktilise päramootori
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Dets 2016 11:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Ahhoi!

Kui rahakott vähegi kannatab siis osta pigem uus, garantiiga mootor. Tänasel päeval väikeste nn."uuemapoolsete" ja päris uute mootorite hinnavahe on kahanenud pea olematuks. Samas "uuemapoolse" ostuga on seotud omad riskid. Enamasti väikeseid mootoreid nende suhteliselt odava soetushinna tõttu ei kiputa väga hooldama. Lastakse minna mentaliteedil,et sõidan vähe ja kõik toimib, hooldustöökoda aga tahab oma karvase käe minu rahakotti toppida. Kui sellisel "vähesõitnud-hästitoimival" mootoril peaks ühel hetkel mingi viga ilmnema siis see võib vabalt maksma minna poole või isegi rohkem mootori ostuhinnast. Ja mingit garantiid sul edaspidise suhtes ikka pole. Loomulikult leidub ka erandeid kus müüjal on olemas kõik hooldusarved ja korrektselt täidetud garantiiraamatud aga sellisel juhul on enamasti ka müügihind veelgi kõrgem võrreldes "vähesõitnud ankrutega".

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Dets 2016 23:03 
Eemal

Grandboat, pole need hinnaerinevused kasutatud ja uute mootorite puhul nii olematud ühti, vaata kuulutusi, k.a. margiesinduste omi. Uus ja garantiiga mootor on muidugi uus ja garantiiga, aga 500-600 eurot on mõne inimese kuupalk.
Sa muidugi igapäevaselt asja sees ja lükka minu väited ümber, aga väikesed päramootorid on kasutusel üldjuhul kummaritel või sõudepaatidel, mida kasutatakse valdavalt kalapüügiks ja erilist vatti ei saa, hea kui hooajal 30-40 h täis sõidetakse. Järelmüüki tulevad tavaliselt seetõttu, et jäävad seisma või on omanikul härja ilana venimisest kõrini ning on otsustatud glisseeriva paadi ostmise kasuks, kuhu hoopis kangemat mootorit vaja. Palju sulle remonti tuleb neid kuni 6 hj mootoreid, millel pole aastaid õlisid vahetatud ja seetõttu mootor kotis?
Ma ise kardan osta kasutatud mootorit alates 30 hj ja ülespoole, sest neid leidub juba ka lustipaatidel ja ei kahtlegi, et nende kasutajate hulgas on kindlasti seltskondi, kelle jaoks mootori hooldus on viimane asi, peaasi et pulli saaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Dets 2016 09:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuna me ei tea palju teemaalgataja kuupalk on siis kirjutasingi,et kui rahakott vähegi kannatab tasub uus osta. Ja olen jätkuvalt seda meelt,et mida väiksem on kuupalk seda suurema ettevaatlikusega tuleks kasutatud asja ostmisse suhtuda. Mõned aastad vahetamata õli ei tekita vähese aastase läbisõidu korral veel mootorile olulisi kahjustusi. Kalliks minevad vead ilmnevad tavaliselt seal kus tavaostja neid ei oska oodatagi.
Üks näide igapäevast:
Osteti südatalvel kasutatud 6hj Mercury, pealtnäha täitsa korraliku välimusega, müüja oli uue õli mootorisse valanud ja reduktorisse kah. Külmas garaazis tõmmati korraks kuivalt käima,et näidata kas üldse käima läheb. Läks kah. Müügi põhjus-vanaisa heitis hinge ja lapsed ei ole mereinimesed. Hind ca 1/2 uue hinnast e.siis jämedalt 700,-eur.
Mida tegelikult saadi- kevadel mootor enam ei käivitunud, karpa lahti, seal aastaid laagerdunud bensiin mitte ei olnud ainult vaigustunud vaid käimas oli korralik oksüdeerumisprotsess. Seda karpat enam puhastada-renoveerida ei õnnestunud. Uus karpa 290,- + töö 40,-. Sügisel toodi sama mootor hooldusesse ja alt otsast lasime välja kohvikoore. Tegemist oli korduvalt kivisse sõidetud mootoriga(siis eelmise omaniku poolt), millel peale igakordset pauku uus, suht odav osta sõukruvi külge kruvitud ja edasi paarutatud. Aga sõukruvi võll oli kõver juba aastaid, kohvikoor oli välja lastud ja uus õli sisse topitud enne müüki,et kõik ikka vinks-vonks välja paistaks. Tulemus- uus võll,kõk laagrid ja simmerid allotsas vahetusse. Töö+jupid ca 370,-eur. Mõned nädalad hiljem tagasi-bensupumba membraanid kivikõvad. Vahetusse,töö+jupid 80,- Uuel omanikul pisar küll päris silma ei tulnud aga näha oli,et kirus ennast maapõhja. Sõitis sel hooajal umbes 4 tundi. Siit moraal-sõidetud tunnid ei ole mingi näitaja, mõni 10a. vana on ideaalses korras ja tutika mootori võib loll kapsaks lasta poole tunniga. Loomulikult on ka erandeid aga reegel on see,et korras mootorit odavalt keegi ei müü ja nahaalsemad küsivad kotleti eest ka korraliku hinda,et mitte kahtlust äratada.
Mis puutub kalameeste ja lustisõitjate võrdlusse siis viimased on kordades hoolsamad kuna suurt mootorit ei taha keegi kotletiks ajada, väiksemad vurrid ei maksa ka uuena nii palju ja peamine argument miks ei hooldata ongi vähene aastane läbisõit.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Dets 2016 11:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Pakun, et kodanik grandboat lauale jõuavad siiski üksikud erandid. Või tahate väita, et kõik mootorid hakkavad peale poest väljumist süstemaatiliselt kividesse põrutama? Noh, remondimehe nägemus või nii.

Paar aastat tagasi ostsin ligi 10a vana 4hp yamu. Siiani 0 probleemi ja ei näe ka põhjust, miks peaks tekkima.

Minu 10a tagune kogemus 150hj yamuga, millest ka siin foorumis kirjutasin tõi hoopis esile, et probleem on headest meistritest, kes oskaks kasutatud mootori heakorda hinnata ning seejärel parandada. Mootor, mille pealinna meistrid tunnistasid üksmeelselt täielikuks romuks ja käivitamatuks ning kuhu ma matsin tuhandeid kroone, pandi ühe siinse foorumikasutaja poolt alla poole tunniga käima ning kasutati edukalt võistlemisel.

Seetõttu - jah, risk on, aga mitte eriti suur IMHO

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Dets 2016 12:31 
Eemal

Heihou

Päris huvitav teemaarendus siin kujunenud :) Aga reaalsus siis see et uus ja garantiiga 5hj yamaha maksab 1300 eurot. Sellepeale kahjuks hammas ei hakka. Selge on saanud ka see,et järelturg kuni 8hj mootoritele on üldse üsna vilets ja seda läbi aasta. Kevadel ost-müük väheke elavneb aga mitte oluliselt.
Hooldamatuse ja minnalaskmise kohapealt oskan öelda niipalju et läbi aastate omanud mitmeid pruugitud nö lahjema otsa mootoreid ja siiamaani kogemus üldiselt hea seega ei tea karta ilmselt :) Mina olen hooldanud oma mootoreid alati heaperemehelikult ning kivide otsas ei ole räntseldanud (kuigi kohati on seda saaremaa rannikumeres raske vältida).
Viimane päris väike mootor oli 3 hj yamaha malta 2T. See vidin ei olnud näinud väga kerget elu seetõttu et eelmine(esimene) omanik oli vanem mees kes lihtsalt ei olnud kursis sellega mis peaks olema küttesegu suhe, vesijahutus tähendab seda et jalg peab ikka vees olema jne :D ehk siis mitte pohhuismist vaid teadmatusest. Aga ka see mootor töötas minu käes veel paar hooaega.

Pikk jutt, point see et uue kannataks osta vaid järelmaksuga ca 2 aastat aga huvid muutuvad kiiresti ja sellest tulenevalt ka ``mänguasjade``iseloom. Ja isegi kui ei õnnestuks normaalset kasutatud mootorit leida siis võrgul ja spinningul käib aerujõul ka ära :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Dets 2016 18:22 
Eemal

Muhv kirjutas:
Minu 10a tagune kogemus 150hj yamuga, millest ka siin foorumis kirjutasin tõi hoopis esile, et probleem on headest meistritest, kes oskaks kasutatud mootori heakorda hinnata ning seejärel parandada. Mootor, mille pealinna meistrid tunnistasid üksmeelselt täielikuks romuks ja käivitamatuks ning kuhu ma matsin tuhandeid kroone, pandi ühe siinse foorumikasutaja poolt alla poole tunniga käima ning kasutati edukalt võistlemisel.

:) Ei saa teemaväliselt mainimata jätta, et see mootor on endiselt alles ja üliheas seisukorras. Viimasel ajal on ta küll vähe kasutust leidnud, aga maha ei raatsi müüa. Säilitan teda niiöelda tagavaramootorina, et kui mingi hetk midagi paadi külge panna ei ole, siis läheb jälle käiku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 15 Dets 2016 19:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Viking kirjutas:
Muhv kirjutas:
:) Ei saa teemaväliselt mainimata jätta, et see mootor on endiselt alles ja üliheas seisukorras. Viimasel ajal on ta küll vähe kasutust leidnud, aga maha ei raatsi müüa. Säilitan teda niiöelda tagavaramootorina, et kui mingi hetk midagi paadi külge panna ei ole, siis läheb jälle käiku.

Äge! Mul on selle üle väga hea meel. :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Ostetud: Kuni 6hj neljataktilise päramootori
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Jaan 2017 12:12 
Eemal

Mootor olemas, teema maas.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi