Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 137 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Apr 2008 07:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Veemees kirjutas:
Ülemjooksul on veevool siiski mõnevõrra kiirem kui 3 km tunnis - ja alamjooksul jälle mõnevõrra aeglasem. Paraku ei taga käredam vool alati kiiremat edasijõudmist - igasugu keerised ja kaldaalused keerutused on väiksemale paadile küllalt tülikad.

Minu senine praktika on piirdunud lõiguga Võrtsjärvest Rekuni. Tõesti on seal voolukiirus ca 3-5km/h (olenevalt veeseisust). Paadi juhitavuse tagamiseks peaks olema kiirus ca 2km/h suurem. Kuna tegemist on laevatatava jõega, siis ei ole väga soovitav lihtsalt mööda jõge ühest kaldast teise triivida. Mul on seal vahest üsna kiireid olukordi olnud, kui ootamatult käänaku tagant mõni skuuter või kiirem kaater välja sööstab. Vooluga kaasatriivimisel peab vähemalt aeruga keegi pidevalt kaasa aitama. Ülemjooksul pakuks keskmiseks sõidukiiruseks minimaalselt 3-4km/h.

Ise pooldan ülemjooksu sõitu. Näiteks selline marsuut: Võrtsjärve äärest start reede õhtul, ööbimine Londonis, laupäeval ööbimine kas Rekul või kaugemal, pühapäeval Tartusse.
See peaks olema päris paras vaikne kulgemine, koos jalasirutus- ja lõunapausidega.

Käisin sel nädalavahetusel ülemjooksul kalal, suitsulatikas soojalt on ikka hea küll :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Apr 2008 08:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Veemees kirjutas:
Kipub nii olema, et suurem jagu rahvast arvab ühe nädalavahetusega nii ülem- kui alamjooksu sõitu läbi teha natuke paljuks? No valigem siis.

Teema algas alamjooksu poole pealt....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Apr 2008 09:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei saa küll ise arvatavasti tulla, kuna nädalavahetusel üldjuhul tööl (kui just puhkust või haiguslehte ei võta), aga pakuks omalt poolt paar ideed välja:

*Mootorpaadimehed peaks jagama ikka mingilgi määral paadi kiiruse järgi eri rühmadesse (näiteks alla 10 sõlme tegijad ja üle 10 sõlme tegijad, kes siis arvestavad seltskonna aeglaseima paatkonna tempot, selline jaotus ei tähenda veel mingit rallit).

*Marsruut peaks olema ühine. Alla 10 sõlme tegijad stardivad kuskilt poole pealt suht samal ajal, et lõpp-punktis enamvähem korraga olla ja koos lustida. Erinevate marsruutide puhul ei näe ühisüritusel mõtet.

*Marsruudi puhul oleks alternatiivvariandiks et kui kaasatakse Peipsi (Piirissaar jms vaatamisväärsused Peipsil), siis kiiremate paatide mehed lihtsalt teevad Peipsil jänesehaake külastades kaugemaid kohti, aeglasemate paatide mehed kulgevad sirgemalt ja õhtul vahetatakse õlle lahendamise käigus muljeid.

Sellised oleksid minu pakkumised. Kogemus ütleb, et mida suurem seltskond, seda rohkem eriarvamusi ja pärastist rahulolematust. Üldjuhul annab teatava lahenduse just selline lähenemine, kui alguses lepitakse teatud ühistes seisukohtades kokku, millest siis ka kinni peetakse, ülejäänus antakse elementaarse viisakuse piirides vabad käed. Seda ka veel, et peale üritust, arutelu käigus, ei võeta midagi isiklikult ega minda isiklikuks, (kui keegi just ilmaasjata molli pole saanud) vaid katsutakse igast kriitikast midagi konstruktiivset leida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Apr 2008 09:43 
Eemal
Kasutaja avatar

On veel ka võimalus, et kõik sõidavad vabalt valitud seltskonnaga, ajal ja kohas mööda Emajõge ja tehakse pilte jne ning hiljem kohtutakse kuskil sõidetakse Jõmmuga ning muljetatakse, näidatakse pilte ja aetakse niisama juttu. Võibolla ma olen idividualist aga ma ei taipa täpselt miks ma peaksin oma soove ohverdama mingi suurema matkaseltskonna soovidele.

Ma sain aru, et meil on siin juba mõnigi paatkond koos. Ootab siis soojemat ilma ja kui nood paistma hakkavad lähme ja teeme. Vahepeal võib lugeda vastavat kirjandust ja kuulata targemate soovitusi.

Mulle tundub, et sellist suurt orgunni ei ole tegelikult tarvis. Pole mõtet ühe mütsi alla toppida seltskondi kes sinna ei mahu. Küll võiks teadjamad inimesed anda lihtsalt vihjeid toredate ja külastust väärivate kohtade kohta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 15 Apr 2008 17:09 
Eemal

Lugedes seda segadust ei oska ma "a"-d ega "o"-d ütelda... ah, otsustage ise, kuhu lähete, ma võin ka lihtsalt kaasa tulla. Oma unistuste treti Emajõe ülemjooksul ma teen niiehknaa ära ja pole tegelikult mingit vahet, kas ma teen selle üksi või koos mingi bandega...

Aga kui saaks kokku piisaval hulgal purje ja lihaste jõul liikuvaid aluseid, äkki siis saaks kuidagi need mootorpaadid üldse mängust välja jätta ja rahulikult koos kulgeda... Peipsile niimoodi ehk ei roniks, aga ülemjooksul teeks ära küll. Minu süsta mahub veel 2 inimest pluss nende pagas niipalju, kui vaid ruumi on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Apr 2008 03:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Oma soovid ja matkaseltskonna soovid on hea tahtmise korral ühendatavad. Ja milleks ühistegevus hea on, tundub kummaline selgitadagi. Foorumlaste suuremaid ühiseid kokkusaamisi vee peal ei ole vist liiga palju...

Ma soovitaks natuke lähenemisnurka muuta. Ei pea nimelt mõtlema, et seekordne sõit Emajõel on ainus ja lõplik, ja et kui sellest korrast, küüned verel, maksimumi välja ei pigista, siis pannakse jõgi lukku ja rohkem ei saa. (Kui mu muljed ei peta, siis vast ka pärast seekordset kokkutulekut ei ohatud, et soh, Tartus nüüd käidud, rohkem ei tule.)
Püüaks seda retke võtta pigem kui ühte võimalust foorumlaste ühishuvidega seltskonnas Eesti põhilist siseveeteed järgukaupa avastada. Seda, et ühe retkega KÕIK huvitava ära näeb, ei arva ju keegi. Pereretked ja oma-pundiga-sõidud oleks siis ühissõidule igati vääriline järg või lisa.

Asja kah: rääkisin täna lodjatüürmaniga. Ütles, et aega foorumiseltskonna jaoks leiaks, aga lausa Piirissaarele sõitu jah ikka tasuta ei mängi välja. Esimene odavam variant oleks näiteks 8. mail, kui laev vaba ja viiks meid 8000 eest Piirissaarde ning tooks 9. mai õhtuks Tartu tagasi.
Kui koguks 16 nägu, siis teeks 500 EEK per kärss 8)
Juuni alguse sõidud kippuvat mõned tuhanded kallimad olema, siis tahtjaid palju.
Seevastu tasuta Tartu-sisese tutvustussõidu saaks foorumlastele küll.
Jälle mõtlemist...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Apr 2008 07:30 
Eemal

Tsiteeri:
Asja kah: rääkisin täna lodjatüürmaniga. Ütles, et aega foorumiseltskonna jaoks leiaks, aga lausa Piirissaarele sõitu jah ikka tasuta ei mängi välja. Esimene odavam variant oleks näiteks 8. mail, kui laev vaba ja viiks meid 8000 eest Piirissaarde ning tooks 9. mai õhtuks Tartu tagasi.
Kui koguks 16 nägu, siis teeks 500 EEK per kärss
Juuni alguse sõidud kippuvat mõned tuhanded kallimad olema, siis tahtjaid palju.
Jälle mõtlemist...

See 500 oleks ju igati mõistlik number, sõidad Tartusse, istud (puu)laevale ja naudid seltskonda ning loodust. Väga super. See paneb küll kaasa tulemisele mõtlema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Apr 2008 07:58 
Eemal

Kui maismaal ei mõtle keegi, et teeks üheskoos jalgsi-, jalgratta-, mootorratta- ja automatka, siis miks vee peal peaks punnitama. Tundub ikka, et käteramm (süstad-kanuud, sõudepaadid, kummikad), tuulejõud (eri purjekad), aeglased mootorpaadid ja kiired mootorpaadid kõik võiksid eri matkade alusteks olla. Üks matk ise ei ole teisest halvem ega parem, aga mis iganes matkatüübi aluse pressimine teise tüüpi teeb asja halvemaks.

Võrtsjärv, Emajõgi, delta ja Peipsi võimaldavad kõigi tüüpidega igasugu pikkuses matku (süvisegi piiri eriti ei ole, aga veeäärne infrastruktuur, õieti selle puudumine oma piirid suuremate alustega levinud matkaviisi jaoks ehk seab).

Esimene kord võib jah olla kihu teha kõik korraga ära, aga ei ole hästi võimalikki, ja kui ikka punnida, ei ole asjast mõnu. Alati võib ise omal nahal ära proovida muidugi. Terve Emajõe läbimine 2 päevaga ei ole enam väga matk, vaid lihtsalt kimamine koos öise joomisega ka kiirete mootorpaatide jaoks, aeglaste paatide jaoks aga ei pruugi Võrtsjärvest alustamine ja Piirissaares käimine 2 päevaga lihtsalt ajaliselt võimalik olla, vahemaad ja liikumiskiirused on ju teada.

Ning matkamine eeldab muidugi ka seltskonna mingit ühtsust. Alati võib mõelda ka, mida täpselt koos tahta teha - kui mitte tervet matkamist, siis kas paatide vettelaskmist-väljavõtmist või koos sõitmist või päevitamist-kalastamist või õhtust laagrielu - võib ka ainult vastavad puutepunktid kokku leppida ja muus osas on igaüks ise oma peremees. Kui ühes paadis on väikelapsed ja teises veesuusataja ja kolmandas kalamees ja neljandas liblikakoguja ja viiendas loojangupildistaja, siis need nagunii tahvad kõik eri ajal ja eri viisil oma asja ajada.

Siin arutatu põhjal paistab, et jumet oleks plaanil, kus mingi väike seltskond klapiks üheks pühapäevapärastlõunaks paaritunnise lodjasõidu Tartu kandis ning eelnevate päevade paadisõidud toimuvad 1-2paatkonnaste seltskondadena vastavalt igaühe huvidele, sealhulgas saab põkkuda jõel ja laagripaikades.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Apr 2008 09:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Veemees kirjutas:
Jälle mõtlemist...

Aga alustaks siis sellest...

Pakun välja kuupäevadeks 10-11 mai.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Apr 2008 17:35 
Eemal

Paun kirjutas:

Pakun välja kuupäevadeks 10-11 mai.

Sobib.

Mul on aga hõivatud 24.-25. mai, nii et kui rahvahääletus surub ürituse sellele ajale, ei saa mina kaasa tulla.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Apr 2008 19:07 
Eemal

Veemehe postituses ju kirjas,et 8-9 mai Lodjal vabad ja teie leiutate omi kuupäevi. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Apr 2008 19:26 
Eemal
Kasutaja avatar

cat kirjutas:
Veemehe postituses ju kirjas,et 8-9 mai Lodjal vabad ja teie leiutate omi kuupäevi. :roll:

See 8-9 mai on neljapäev-reede, ei usu, et siis kampa kokku saaks :!: :?:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Apr 2008 09:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Hetkel on veeseis nii kõrge, et vähemalt Võrtsjärvest Rekuni on ainult paar väikest kuiva lapikest, kuhu mahuks 1-2 telki. Ka Pede jõe ääres asuvad laagriplatsid on hetkel telkimiseks kõlbmatud. Veetase on ca 1,5m keskmisest kõrgem. Aja planeerimisel peab vist ikka seda ka vaatama, kuidas veeseis alaneb. Muidu võib juhtuda, et peab paadis magama, sest pole lihtsalt kohta, kuhu telki panna.
Mõned väga viletsa kvaliteediga pildid sellest nädalavahetusest http://www.album.ee/album/30002582/50105201

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 05 Mai 2008 20:46 
Eemal
Kasutaja avatar

no tuleb jaht või ei tule? :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 05 Mai 2008 22:16 
Eemal
Kasutaja avatar

9. ja 10. on Emajõe Nupuklubil (http://www.nupuklubi.ee) koristustalgud emajõe suursoos. huvilised paadimehed võivad ikka kaasa lüüa.
http://www.nupuklubi.ee/index.php?option=com_smf&Itemid=72&topic=1132.0

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 137 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: