Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 72 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kaberneeme sadam
PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Aug 2005 21:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Sai käidud sellises kohas, õnneks mööda maad. Sünnipäeval. Sinna jäeti viiekohaline summa raha. Tuleb õnne tänada, et meritsi ei läinud.
Ütlen otse: see koht on täielikult peesse keeratud, häbiplekk Eesti väikesadamatele. Mõeldud päälinna rikastele maadmööda uhke autoga kohale sõitmiseks ja oma litside suksutamiseks.
Sadam: ropp ja lagunenud. No ei huvita see jutt, et ta ei olegi väliskülaliste vastuvõtmiseks mõeldud. Sinna kannatab sõita vaid viimase parsaga ja ka siis peab olema kõva närv, et sind edaspidi, peale kaiääre leidmist, ees ootavat kannatada.
Suhtumine inimestesse on selles urkas kõike muud, kui sõbralik. Iseenesest ei saa sadamakõrtsu kohta mitte ühtegi halba sõna öelda, söök viimsepeal, magamistoad väga korralikud. Aga jah, see suhtumine...
Ise nad nimetavad seda miskiks restoran-hotelliks, tegelikult on tegu päris õnnestunud interjööriga sadamakõrtsuga, kus üleval on toad. Oli siis 8st toast 6 kinni pandud, ehk enamus. Viisakate inimestena polnud eriti oma alkot ka kaasas. Enne sai sealsamas rannal skuutriga sõidetud, rõngast veetud jne, nende poiste suhtumine oli 5+++. Jõudis siis kätte u. südaöö. Muusikat polnud seal niigi, miski vaikne ila tuli krapist. Kuna tegu oli 35 juubeliga, siis koos oli pisut soliidsem seltskond, kuid ikkagi kõvad laulu- ja pullitegijad. Teaduste doktorid, niisama ärimehed-naised, suured talupidajad jne. Oleks ometi tantsida tahtnud. Aga kus sa sellega. Isegi palve peale mögisesid näkid midagi tubades magada tahtvatest inimestest. Millistest, kui me all olime? Siis laulsime ise. Öeldi, et ei tohi. Vaikus peab olema. Karauul!!! Seda PUHKAMISEKS mõeldud asutises? Me ikka laulsime, kuniks beibed suvatsesid kohale kutsuda kohalikud "turvamehed" ehk jobud abipolitseiniku vestides. Peale küsimust, et kuskohas on SILT nende keeldude kohta jne, eemaldusid tropid leti juurde. Kuna kohal oli ka laudkond kohalikega, kel 37 sünna pidamisel oli, siis need võtsid ikka mõnuga. Ei, napsu mitte, nende isehakanud tontide kallal. Päris lahe oli vaadata. Ok, meil oli tasuta teater, muuhulgas laulsime ikka veel :D Lõpuks kõik need väsisid, isegi leti tagant tõmbasid näkid vidiit vasakule, aint miski vend jäi sinna vingus näoga istuma. No istusime siis rahulikult hommikuni, laud oli ju lookas nende tehtud söökidest. Ahjaa, kes pole käinud, siis sealtsamast kõrtsuruumist käibki sissekäik tubadesse ehk too söögiruum on hotelli vestibüül.
Lõunaajal, kui läks maksmiseks, siis oli arvele juurde kirjutatud ka restorani lahtihoidmine. Sitta kah, eks maksime ära, nalja ju sai ja söögid olid tõesti head. Kuid sellise suhtumise ja ärikultuuriga kohta minekut ei soovita ka vaenlasele. See tahab olla väikesadam, kes soovib (vaimusilmas) saada endale rikkaid välismaalasi ja purjetajaid. Mida need idioodid teeksid, kui Muhu Väin sinna tuleks? 300 möirapulli, kel ikka täiesti savi on? Või kaks-kolm suuremat alust lõbusa seltskonnaga?
Ühesõnaga: vana head ja sõbralikku Kaberneeme sadamat ei ole enam alles. Laupäeva, 6 augusti õhtul-öösel ei tulnud-läinud mitte ühte veesõidukit, sadam oli roojane ja jube, kõrtsurahva suhtumine vaenulik. Ja me imestame, miks Eesti merekultuur ei arene. Ei hakkagi arenema, kui "ärimehed" sellise suhtumisega on. Sadam olgu sadam koos kai, kõrtsu ja õige fiilinguga. Isiklikult ootan esimese tõelise väikesadama tekkimist, sellise, kuhu tahaks ka niisama minna. Lohusalu andis lootust, kuidas seal täna asjad on?

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Aug 2005 10:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 04 Mär 2004 16:09
Postitusi: 1212
Asukoht: Kiili metsas
Lohusalus pole külalisena käinud aga paati hoian küll seal.

Kõik on puhas ja korras. Kõik teenendajad, alates sadamakaptenist ja lõpetades turvameestega on sõbralikud ja abivalmid. Kui merelt tuled ja neil mahti on tulevad ikka juttu puhuma ja nii. Kui üks naaberpaatidest vihmade ja vähese külastamise tõttu ärauppuma kippus, ei pidand sadamakapten paljuks hauskar haarata ja vesi välja kühveldada. (illustreerib suhtumist)

Olme on korralik. Kõik laevnikud saavad ennast sooja veega pesta on olemas ka näiteks pesumasin jne.

Kõrts on kallis ja olustik minu mõistes sadamakõrtsilik ei ole. Samas kui ma ükskord nats hiljem külmununa saabusin oldi ka peale ametlikku kinnipanemisaega nõus sooja jooki ja süüa andma.

Juubelit seal küll ei peaks.

Eelmisel aasal tegutses seal kõrval üks kõrtsilikum ettevõte. Sellel aastal on see kinni. Karta võib et pakkus ametlikule kõrtsile liiga kõva konkuretsi.

Ehk kokkuvõttes olme on eeskujulik, teenindajad on sõbrad, aga mürtsu ja möllu ei ole ega tule. Külaliste sadamamaksudest rääkida ei tea aga pidi vist suht kirves olema.


Madis


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Aug 2005 11:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev, 21 Juun 2004 13:37
Postitusi: 165
Asukoht: Tallinn
madis16 kirjutas:
Ehk kokkuvõttes olme on eeskujulik, teenindajad on sõbrad, aga mürtsu ja möllu ei ole ega tule. Külaliste sadamamaksudest rääkida ei tea aga pidi vist suht kirves olema.


Külaliste sadamamaks on täiesti arusaamatud 250 krooni, mis vaatamata tõepoolest eeskujulikult korras sadamale on ikka palju küll. Ja veel üks kummaline asi: sadamateenuste ja kütuse eest ei saa kaardiga maksta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Aug 2005 13:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 04 Mär 2004 16:09
Postitusi: 1212
Asukoht: Kiili metsas
Kui vaadata Kaberneeme sadama kodulehte, on ju ka arusaadav, et -sadam on vaid relikt. http://www.kaberneeme-sadam.ee/ Tegemist on ikka söömakohaga. Näiteks pole Teejuhis sõnagi merdpidi tulemisest. Üldse seda kodulehte vaadates ei aimagi et tegu sadamaga. Rõhku pannakse rohkem söögile.

Mis puutub teeninduskultuuri ja sõbralikesse teenindajatesse, siis on häid inimesi raske leida. Sama kehtib igalpool. Seda enam, et koht ei asu linnas.

Pilt

Põnev üritus tundub olema jetisafari. Kui safari on jaht suurulukitele (Aafrikas). Jetisafari siis vast jaht vaaladele või :)

madis


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Aug 2005 13:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 09 Mär 2004 17:02
Postitusi: 688
Asukoht: Kalamaja
Väheke OT-ks läheb aga kes kurat neid kaimaksusid määrab? Panen siia mõned mälu järgi: Lehtma 100.-, Heltemaa 200.-, Waxholm oli vist u.70eestlast, Suursadam 10.-, Soomes olevat tavataks 5 euri (u.80eeku).
On ju kummalised hinnad?
:shock:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Aug 2005 19:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 13 Apr 2004 19:23
Postitusi: 172
Asukoht: Tallinn/Soome
madis16 kirjutas:
Põnev üritus tundub olema jetisafari. Kui safari on jaht suurulukitele (Aafrikas). Jetisafari siis vast jaht vaaladele või :)

Jeti tähendab eestimaakeeli ikka lumeinimest. Sellisest jahist tahaks isegi osa võtta :lol:

Sai ka ise sel suvel kord seal Kaberneeme sadamas käidud, ja on ikka räämas küll. Kuid arvestades sealset sadamaelu ei olegi vist mõtet oodata sinna suuremaid investeeringuid lähiaegadel. Aga eks ka Tallinn kasvab kogu aeg, ja kui pealinn juba Jägala jõe taha hakkab ulatuma, küll siis hakatakse investeerima ka linnalähedastesse kohtadesse...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2005 08:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 11 Nov 2003 18:15
Postitusi: 1309
kas Kaberneeme sadama omanik pole mitte seesama hr. Kägu, kes kunagi TOPi direktoriks olles rajas jahtide staapelplatsile tenniseväljakud? kohe näha, "purjetamissõbralik" inimene....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Apr 2008 21:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Vana teema jälle üles.
Sai siis käidud täna seal söömas. Kõrts toimib ikka veel suurepäraselt (kuigi oma imepraadi ootasime üle tunni) aga see asi, mis kunagi suutis vastu võtta mitme meetrise süvisega aluseid... seda enam ei ole! Asi on veel kümme korda jubedam, kui aastal 2005. Põhimõtteliselt ei saa sinna sisse enam ka sõudepaadiga, kaide pealt võib liivahüppeid teha jne. Pilti ei teinud, lihtsalt jube... Ahjah, ka see punane Aramis oli lihtsalt kai ääres liivas kinni ja kreenis.
Mul tekib küsimus, et kas selline tegevusetus on lubatud? Kes selle omanik on? Väidetakse, et Kägu. Mis see mees ei oska kokku kirjutada taotlust, et EL rahad tah saada... ei usu. Kuulukse, et 150 miljonit jäi see aasta lihtsalt üle väikesadamate rahadest.
Iseenesest on ju Kaberneeme super asukohas. Sealt on, kuhu sõita japole ka päälinlastel kuge kohale sõita. Tohutus kaikohtade puuduses peaks selline sadam ennast käbedalt tagasi teenima. Kuidas aga sealsed paar-kolm veesõidukit Kägu vette plaanib tõsta? Täna oleks selleks vaja olnud 25-30 meetrist kraanat.

Samas sain jutule sealse Mikro omanikuga. Muhe mees oli. Nokkis vaikselt oma pisikest vanakest ja üldse ei põdenud, et sõidab suht uue Audiga... Ühte punast kiiluga vanakest ka nokiti, svertpoolakas vist on veel nii uus, et nokkimist ei vaja. Paar imetabast kaatrit, määndund Tallinna "poolik" ja kogu kunagine uhkus. Kahju.

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 28 Apr 2008 00:07 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 11 Veebr 2006 03:36
Postitusi: 711
No Kaberneeme on täna täpselt samas seisus kui pärast jaanuaritormi. Kui viimane kord seal käsin, oli tormist jäänud liiv veel kaipealt koristamata ja minu meelest on see praegugi nii. Juhtus toona aga täpselt seesama mis kõigis põhjaranniku sadamates, mille kõrval on lääne pool liivarand (Nõva, Ristna jne), kus meri käis võimsalt kaidest üle ja läänest tulnud laine uhas liivarannalt liiva üle kaide sadamabasseini. Seda sealt välja saada on aga väga kallis töö. Nõval on senimaani kai peal liivadüünid, ka Kaberneemes oli veel mõn aeg tagasi tormiliiv kail. Ma saan aru, et investeerida tasuks vaid laienedes, aga kui Kägu tahtis mõned aastad tagasi seal laiedama hakata, röökis ju kogu külarahvas sellele vastu ja planeering ei läinud läbi. Las nad siis nüüd elavad seal oma umbes sadamaga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 28 Apr 2008 01:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
ex SUURLAID kirjutas:
Ma saan aru, et investeerida tasuks vaid laienedes, aga kui Kägu tahtis mõned aastad tagasi seal laiedama hakata, röökis ju kogu külarahvas sellele vastu ja planeering ei läinud läbi. Las nad siis nüüd elavad seal oma umbes sadamaga.

Nuvot. Kuna asjast pole räägitud, ei teata tagamaid. Kuigi... sadam oli 2005 suvel tunduvalt rohkem lahti! Sellist liivapõndakut seal ei olnud. Kaid püsivad püsti, vaja oleks betoonitöid teha.
Akvatooriumi puhastamine liivast ei ole nii kallis töö, Kägul veel nüüd ka kraanajuhi paprid peos. Kuigi ma ei ole väga kursis tormikahjustuste likvideerimise tingimustega, siis loogika järgi peaks see olema lubatud ilma erilubadeta. Tormieelse tavaseisundi taastamine peaks ju lubatud olema, tegu pole süvendustööga. Ehk tuleks võtta pika noolega trosskopp ja lihtlabaselt kaipealt akvatooriumi liiv teispoole tagasi tõsta. Ei ole raketiteadus?
Nädalavahetuse veeseis oli nii hea, et akvatooriumit oleks võinud süvendada isegi tavakopa ja linttraktoriga. Tegelikult isegi tavalise labida ja aiakäruga... Ma siiski arvan, et asi on rohkem tahtmises. Ju on lambad rohkem südamelähedased, kui mereasjad. Olgu mis oli, mina omanikuna ei lubaks iseendale sellist roppust. See samahea, kui laseks oma majal ära laguneda (näiteks tormituuled viiks katuse ära), situks ukseesise täis ja teataks maailmale, et tegu on loodusjõududega. Ise elaks junnide kõrval uhkes soojakus...

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Pilt kah
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 28 Apr 2008 17:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 22 Sept 2005 22:43
Postitusi: 2594
Asukoht: Tallinn
Peaks up-to-date püsima:
Pilt

_________________
Buddha oli vist purjetaja:
"Tähtis pole mitte eesmärk, vaid teekond sinna!"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 28 Apr 2008 22:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev, 17 Mär 2007 00:02
Postitusi: 731
Asukoht: Muuga
no kaberneeme tegeleb vist nüüd ainult limude rendiga, seega ei peagi merelt asja olema

http://www.kaberneeme-sadam.ee/

_________________
kas osta jaht suvila asemel?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 29 Apr 2008 08:53 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 23 Mai 2005 10:29
Postitusi: 534
Asukoht: Põhja-Eesti, Jõelähtme
Taaskord meenub mulle teise eestlase kadedus mis viib lõpuks tegevuse väljasuremiseni. Tahe võib olla, kuid kui naabrite vastuseis on nii suur et vajalike tööde lubasid ei saa, siis ei ole ju mõtet jätta raha seisma. Leitakse teine tegevus. See ei ole ainus väikesadam mis on sarnaselt seisma jäänud. Isegi avalik huvi ei ole piisav põhjus omavalitsusest kooskõlastuste saamiseks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 29 Apr 2008 10:59 
Eemal

Liitunud: Reede, 27 Aug 2004 14:50
Postitusi: 18
Asukoht: tallinn
http://www.kaberneeme.ee/?page_id=3

Leitsin vist toimiva lingi kõrtsist

_________________
seilasime teame


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 29 Apr 2008 15:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 27 Jaan 2006 17:15
Postitusi: 636
Asukoht: Meriküla
Terves Eestis on väikesadamate ehitus üks rist ja viletsus. Kuulda on, et ka Tilgu sadamakoha arendus vist aeglustunud.

Aga Kaberneeme paar aastat tagasi: http://www.mereblog.com/?p=788

Leia kümme erinevust...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 72 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group