Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 35 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 01 Nov 2009 18:58 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

avr70 kirjutas:
praegu pole veel toimima saanud, kaart on uus G2 vision. Arvan, et kaart on kuidagi lukus ( ostetud legaalselt garmini esindusest ). Sest arvuti kaardilugeja toimib, näitab fotoka SD kaarti, sisu jne. Arvuti näitab ka kohe uut aktiivset kaarti, kui kaardipesasse kaart sisestada, isegi homeport näitab seda kaarti, aga " külmub kinni", kui kaardi poole pöörduda, elustub pärast restarti, aga kaarti ikka omaks ei tunnista. Homeport ka legaalselt ostetud.

Millal on ostetud fotoka kaart ja millal arvuti kaardilugeja? Kui G2 kaardi hiljuti ostsid, siis see ei pruugi SD kaart olla, vaid uuem versioon kas SDHC või SDXC. Vanemad kaardilugejad uusi formaate ei loe. Järele proovitud fototehnika valdkonnas.

Otsi vastavat tähist kaardi pealt!

Infot siit: http://en.wikipedia.org/wiki/Sd_card

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 01 Nov 2009 19:38 
Eemal
Kasutaja avatar

avr70 kirjutas:
praegu pole veel toimima saanud, kaart on uus G2 vision. Arvan, et kaart on kuidagi lukus ( ostetud legaalselt garmini esindusest ). Sest arvuti kaardilugeja toimib, näitab fotoka SD kaarti, sisu jne. Arvuti näitab ka kohe uut aktiivset kaarti, kui kaardipesasse kaart sisestada, isegi homeport näitab seda kaarti, aga " külmub kinni", kui kaardi poole pöörduda, elustub pärast restarti, aga kaarti ikka omaks ei tunnista. Homeport ka legaalselt ostetud.

Vaata kas GMAPSUPP.IMG on SD kaardil Garmin nimelises kaustas, osad garmini programmid ei tunnista, kui kaardifail on n.n. root ( Näiteks Mobile XT)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 01 Nov 2009 20:03 
Eemal

Teadmiseks: Mälukaartidele eelsalvestatud kaarte ei saa kopeerida ega vaadata arvutis. Mälukaardile ei tohi lisada muid kaarte. Kaardi kustumise korral ei saa seda enam taastada. Kahjustatud kaarti tagasi ei osteta ega kompenseerita. Samuti ei saa antud kaarte uuendada. Kui soovid oma mälukaardil olevaid kaarte uuendada, tuleb osta uus kaart täishinnaga.

NOTE: Detailed bathymetric data is only available when viewing BluechartŽ g2 Vision charts.

eestikeelse juhendi järgi kaart pole vaadeldav, inglisekeelsel ainult kaardilt näebki. kaart ostetud kevadel ja tavaline SD. kaardi nime ega sisu, mingeid faile ei kuva, näitab lihtsalt kui lisamälu G

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 01 Nov 2009 20:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Siis on sul ikka mingi kala:)

mina saan eelprogrammeeritud kaarte vaadata arvutis, nii Baltic Sea kui Aland to Vyborg.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Nov 2009 05:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Võibolla rumal mõte,aga Sa proovi terve geps arvuti külge panna.Ehk aitab.Mul endal kaardilugejat pole,geps arvuti küljes laseb küll kaarte siia-sinna transportida :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Nov 2009 16:31 
Eemal

Sain korda ja asi toimib. Viga oli ikkagi arvuti SD kaardilugeja programmis, mis ei tunnistanud 4GB kaarti. Pentax fotoaparaat tundis garmini kaardi ära ja edastas ka arvutile, kus siis Homeport asja üle võttis

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Nov 2009 22:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu puhul siis alljärgnev haiguslugu:

Käsi GPSMAP76CSx ja selles SD peal Jakarist ostetud Eesti Rannikuveed. Karbi peal on kirjas BlueChart Micro SD Data Card. Gepsus mõistagi mitmendat suve merepilt ees.

Ostan netist HomePorti downloadi olles ise MyGarminis oma kasutaja all sees. Kaardimakse võtab ära ja paar päeva ei juhtu midagi. Ei mingit kohta, kust download algaks. Hakkasin juba vihaseks minema ja supporti kirjutama, et kus mu download on.

Vahepeal ei viitsinud jännata ja olin juba raha kuludesse kandnud. Proovisin naljapärast nädal hiljem veel downloadi. Ennäe - asi oli ilmunud minu downloadide kataloogi Garmini netis minu kasutaja all.

Kisun alla ja hakkan installima. Massin paneb röökima midagi, et unauthorized signature vms. Vastan, et ole vait ja hakkan ikka installima. Teatab, et file corrupt ja paneb pillid kokku. Masin kokku ei jookse.

Proovin teise masina peal. Kõik õnnestub. Tassin installi faili pulga peal õigesse masinasse. Installib ära ja kõik OK.

Torkan usbi taha oma GPSi. HomePort tunneb riista ära aga seda, et tal mingi kaart sees oleks, ei näita.

Võtan sd kaardi välja ja kõnnin masina juurde, millel on sd pilu. Too näeb kataloogi GARMIN, mille all on kaks tillukest faili ja kõik. Üks on mingi img ja teine mingi 1kb-ne sitanikerdis. Kõik. Aiman halba, lülitan ka hidden files sisse aga ei mitää. Samad failid näha ja kogu moos. Võtan igaks juhuks pulga peale.

Pulk falidega masinasse, kus tuulab HomePort. Pulka näeb, GARMIN kataloogi näeb, faile netu.

Sai kõrini ja lõpetasin esialgu katsetused tõmmata HomePort-ile Eesti Rannikuvete sd pealt aluskaart alla.

Täielik rahvaluule mille korral töötab, mille korral mitte.
Või olen juhm.
Või äkki on kellelgi siiski midagi tarka öelda?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 08 Nov 2009 09:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Meil pole kyll mingeid andmeid mille põhjal nõu anda, aga hakke siis pakkuma...
Äkki on vista arvuti peal?
Ja teise peal mitte? Äkki .... Eee.... Antud olukorras ei tea mujalt alustada, kuna arvutite kohta pole midagi teada.
Vbla ka veel nii vana windows ja ussidest narktud et peab selle uuesti panema?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 08 Nov 2009 10:48 
Eemal
Kasutaja avatar

kusjuures ei ole vista.

xp home selles, kus HomePorti jooksutan ja xp prof selles, mis installitava downloadi suutis kätte saada. kumbki op süst pole karva kasvanud. home on kuu aega tagasi uuesti nullist installitud ja muud räbu selles masinas üldse pole. tahtsingi temast vaid gepsu paarilist ehitada sest tegu on suht vana aga üllatavalt õnnestunud isendiga Fujitsu Siemens L1300.

aga see selleks. kuna HomePort on lõpuks püsti seal kus vaja, on ikka põhimure selles, et sd kaarti ta alla ei võta. vähemalt seda, mis mul on.

huvitav mis asja peaks põhimõtteliselt tegema, või mida veel kokku ostma ;-) selleks, et saaks kaardid, mida kasutan gepsus, ka läpakas ette võtta. kasutan üldse eomäpi eesti teid ja eesti rannikuvesi. mõlemad sd peal versioonid. kunagi ehk võiks ju huvi tekkida ka sisevete kaardi vastu.

olen justkui kuulnud, et kaarte jagatakse poes kahel viisil. cd peal, mis installub ka gepsu ja sd peal, mis gepsus funkab aga sealt arvutisse ei saa. lootsin, et HomePort kavaldab selle üle või on lähenemine liberaalsemaks läinud.

guuglmäpi vist saaks kuidagi aluskaardina ette võtta? ...või ei saa... igatahes gepsust tuli MapSource keskkonnas miskit nuppu litsudes track Google Mapsi peale ära. HomePortist pole proovinud. Aga guugel tahab ju netti, seda pole iga põõsa või laine all võtta.

ma pean vist korraks rahulikult mätta otsa istuma ja selgeks mõtlema mis selles kaardinduses on üldse mis. ja mida saab ja mida ei saagi saama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 08 Nov 2009 17:30 
Eemal

Ka minul ilmus download link alles järgmisel päeval, pärast allalaadimist kadus taas.
Arvan, et nagu minu juhtumi puhul viga siiski mitte Homeportis, vaid arvuti riistvaras draiverites. Ka minul Homeport algul vaid näitas kaardi olemasolu, ei avanud mingi variandiga. Aga kui " kaardilugejaks" fotokas, siis laadis Homepordi avamisel kohe ka kaardi ette, polnud vaja isegi Homepordi menüüdes liikuda ega midagi klõpsata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 08 Nov 2009 21:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Ega vist jah, pead erinevate lylide elimineerimist hakkama proovima...
Kui homeport lugeda saab loeb automaatselt, isegi näitama ei pea kust lugeda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 08 Nov 2009 22:52 
Eemal
Kasutaja avatar

pull lugu.
midagi kosmilist või sõjalist...
nagu hukkunud alpinisti hotellis.
proovin naljapärast guugel öörthi paaritada sellesama KoduSadamaga.
või tegelda asjadega, mis käituvad üheselt.
pimedate ööde festival, nagunii muud teha pole...
;-)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 08 Nov 2009 23:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Muidu ettevalmistav info:) minul homeport earthi ei suuda lubada tracki. Mapsource suudab.
Homeport ja mapsource on samas masinas, xp pro.
Install earth first voi earth not found oli teade.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Jaan 2010 11:36 
Eemal

Oeh, paganama peletis se homeport.

1. Muuda ära mõõtühikud, vali Custom ja säti nii kuidas sulle endale meeldib. Tulemus - asi sureb ära ja ei avane enam. Fix - uninstall, registry keyde kustutamine ja uusinstall.
2. kaardi pealt suudab kätte saada vaid ühe kolmest kaardist (mapsourcega pandud ühte imagesse mitmete kaardikomplektide kaarte). Nii ongi mul vaid Põhja-Eesti ja Lõuna-Soome kaart seal hetkel
3. Garmin Oregon 200 pealt ei suudeta ühtegi kaarti maha lugeda. Mälus on nii Bluecharti kui ka Eesti maakaarte.

Kurbus :(

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Jaan 2010 17:22 
Eemal
Kasutaja avatar

need probleemid pole vist kõigil, pead standardsemaks hakkama :)
Ta loeb SD kaardilt, kas Oregon.. või töötab oregon nagu kaardiseade?
Mul neli erinevat kaarti kõik kenasti rivis.

PC teadus on nii udupeeneks läinud, et jube

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 35 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: