Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Astron Marine CORVET 500
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Mai 2011 17:53 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 20 Sept 2010 14:20
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
Tere.

Mul selline mure. Sai Leedust ostetud Venemaal toodetud 2006.aasta paat ja enne ostmist veel mitmeid kordi uuritud ja helistatud ARK infosse, et kas tuleb antud paadi arvele võtmisega probleeme või mitte. Öeldi selges Eesti keeles, et kui paat on arvel olnud Euroopa Liidus ja ostetud Euroopa Liidust siis arvele saamisega probleeme pole. Nüüd aga siiski on. Tundub, et ARK info ei vastuta üldse oma sõnade eest ja mind on arvele võtmisega pikalt saadetud nii Tartust kui Tallinnast.
Kas on kellelgi kogemusi või head nõu anda kuidas ikkagi saaks paadi arvele, sest mulle tundub, et tuleb ARKi vastu kohtusse minna ja oma õiguseid nõudma hakata, sest poleks iial ostnud paati kui oleks teadnud, et ei saa arvele. Põhi ettekäändeks tuuakse CE setifikaadi puudumine mis on vajalik uuematel paatidel kui 1.05.2004. Samas on vastuolu ikkagi see, et paat on olnud 5a arvel Euroopa Liidu liikmesmaal (Leedu)...

http://www.astron-marine.ru/

Tagasisidet oodates!

Veikko
52 60 768


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Mai 2011 20:52 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 10 Mär 2007 00:18
Postitusi: 157
Asukoht: Tallinn
Kahjuks arvestades Leedu loomaaeda, siis sealt toodud paadid lähevad tõesti läbi karmi kontrolli, sest seal võetakse arvele igatsugu ujuvat varustust ilma kontrollita :( Omal teada USA-st toodud MacGregor, millel CE serti polnud ja mis Eestis arvele ei saanud, mis sõidab täna Leedu lipu all nagu õige mees.
Sul paadi Eestis arvele saamiseks täpselt kaks võimalust:
1. tee ümber ja võta arvele isevalmistatuna
2. tee CE serdi tingimustele vastavad täiendused ja sõida Soome IMCI laborisse, maksa 2000 euri ja saad CE serdi, millega saad Eestis arvele.

rohkem variante Eestis arvele saada pole :( Kui just tehas tagantjärele serti ei väljasta.

_________________
60 HP abimootoriga purjejahid -> www.tattoojahid.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Mai 2011 05:59 
Eemal

Liitunud: Pühapäev, 27 Juul 2008 18:12
Postitusi: 213
Asukoht: tartu
1. Uuri, ilmselt mõistlik tootjalt, kas tal on olemas tüübikinnitus paadile. Kui see on tehtud, siis ilmselt pika jamamise peale saad ka arvele. või siis pead ikkagi CE sertifitseerimise läbi tegema. Räägi ka VTA meestega.

2. Võibolla saad ka teha nalja, et ekspordi paat EUst ning seejärel reimpordi. Impordi hetkel pead kinnitama vastavust CE tingimustele ja saad edasi liikuda. NB! Ma ei tea, kas see variant toimiks siin, aga osade kaupade puhul, kui ei ole tootja poolt CEd toodetel peal, piisab importija kinnitusest, et vastab CEle. Paraku ma aga ei tea ka mis juhtub, kui hiljem selgub, et ei vasta.

3. Ütle et on omavalmistatud täielikult ja tegid valmis enne aastat 2000(!), seni seisis vanaisal kuuri all. CIN/HIN koodiga ilmselt tekib küll probleeme siis, aga ürita. Teinekord piisab ka sellest, kui ametnikega päris aus olla ja mitteametlikult neile otse ja ausalt öelda, miks sa sellise jamaga tegeled. Ametnik tegelikult sisimas on ka inimene ja kui temasse nii ka suhtuda, siis enamasti on nad võimelised sinu probleemidest ka aru saama ja kaasa aitama lahenduste leidmisel.

4. Jäta leedus arvele.

5. Võta leedus arvele, esita ARKile taaskord ametlikud kirjalikus taasesitamist võimaldavas formaadis päringud, ka. argumentatsioon, miks seekord arvele ei võetud. Kui vastavad, et saad arvele siin võtta, proovi uuesti, aga ära ole üllatunud, kui see ei õnnestu. Samuti ei ole mõtet unistada sellest, et keegi oma sõnade eest vastutab või sinu ajakulu hüvitab.

Kogu selle protsessi juures aga soovitan ühte - varu kannatust. Kui arvad, et küll kannatust varutud, siis korda seda protsessi paar korda. ARK on müstiline asutus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Mai 2011 07:00 
Eemal

Liitunud: Neljapäev, 01 Apr 2004 21:52
Postitusi: 361
Albertinkatu 25 Helsinki
Või maistraatti suvalises Soome linnas.
Ostukviitung, ID kaart ja 35 € raha.
Laevapiletid Tallinn-Helsinki Tallinn.
See on kõik mis sa vajad asja lahendamiseks
http://www.maistraatti.fi/fi/Palvelut/v ... rekisteri/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Mai 2011 08:11 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev, 25 Mai 2005 19:01
Postitusi: 383
Asukoht: Võru
Ilma CE-ta kindlasti arvele ei saa. Samas paberi peal serti ei ole kunagi nõutud, kasutatud paadi korral, mis on pealegi EU-s arvel olnud. Kontrollitakse vaid märgistuse, plaadi, kleebise vms. olemasolu paadi küljes. Võib-olla on sul CE olemas, ainult märgistus on hävinenud. Edasi mõtle ise.
Omavalmistatuna saab kindlasti arvele, kuid kaasneb müügipiirang mingid aastad, peast ei mäleta mitu aastat. Ja omavalmistatud ei kõla ka nii hästi edasimüügi vajaduse korral. Samas aasta tuleb 2011.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Mai 2011 08:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 5919
Asukoht: Saaremaa
Ma kardan ka, et Soomes võib samuti CE puudumine mingil moel takistuseks saada. Isegi veebruarikuisel Helsinki paadimessil käivad seal ametnikud selle olemasolu kontrollimas. Olen ise seal märkuse saanud ja pidin sildi üles panema mis ütles, et sel paadil puudub CE ja see tehakse siis kui paat müügiks läheb. Sama oli ka Hollandis, muide.

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Mai 2011 08:48 
Eemal

Liitunud: Pühapäev, 27 Juul 2008 18:12
Postitusi: 213
Asukoht: tartu
http://www.eaq.ee/index.php?id=230

CE = ohutus
CE-märgistus on tootja või importija poolt antud garantii, et toode vastab kõikidele olulistele töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele. Ilma CE-märgita tooteid müüa ei tohi.

CE-märgistusega tooted
Tooted, mis võivad olla kasutajale ohtlikud – nagu näiteks elektrikaubad, masinad, mänguasjad ja isikukaitsevahendid – peavad olema varustatud CE-märgiga. Kui tootel puudub kohustuslik CE-märk, võib see osutada, et toode võib olla ohtlik või et tootja ei tunne tootele esitatavaid nõudeid.

CE-märgistus Euroopa Liidus
CE-märgistus on kohustuslik paljudele Euroopa Liidu (EL) piires müüdavatele toodetele olenemata sellest, kas need on toodetud EL territooriumil või sellest väljaspool. Teiste sõnadega, CE-märki peavad kandma ka EL-välistest riikidest imporditud tooted. CE-märgistusel on võtmeroll vabakaubanduses ja nõuete harmoneerimisel EL piires. CE-märki kandvatele toodetele on lubatud vaba ringlus EL ühisturul.

Ohutuse tagamine
CE-märk on ainus märk, mida tootelt nõutakse, et seda saaks EL riikides müügile lubada. Kõigis EL maades teostavad ametiasutused müügil olevate toodete üle järelevalvet kontrollimaks, kas need vastavad kõikidele töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele kooskõlas tootja poolt antud garantiiga.
CE-märgistuse nõue kehtib erinevatele toodetele, kaasa arvatud elektrikaubad, mänguasjad, masinad, isikukaitsevahendid, lõbusõidulaevad ja meditsiiniseadmed. CE-märk näitab vastavust töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele.

vt. veel http://www.vta.ee/atp/index.php?id=14692siis veel

http://en.wikipedia.org/wiki/Ce_mark

Rules underlying CE marking

The manufacturer of a product himself affixes the CE marking to it, but has to take certain obligatory steps before the product can bear CE marking. He has to carry out a conformity assessment, set up a technical file and sign an EC declaration of conformity. The documentation has to be made available to authorities on request.

Importers of products have to verify that the manufacturer outside the EU has undertaken the necessary steps and that the documentation is available upon request. Importers should also make sure that contact with the manufacturer can always be established.

Distributors must be able to demonstrate to national authorities that they have acted with due care and must have affirmation from the manufacturer or importer that the necessary measures have been taken.

If importer or distributor market the products under their own name, they then take over the manufacturer’s responsibilities. In this case they must have sufficient information on the design and production of the product, as they will be assuming the legal responsibility when they affix the CE marking.

There are certain rules underlying the procedure to affix the marking:

* Products that are subject to certain EC directives providing for CE marking, have to be affixed with the CE marking before they can be placed on the market
* Manufacturers have to check on their sole responsibility, which EU directives they need to apply for their products
* The product may only be placed on the market if it complies with the provisions of all applicable directives and if the conformity assessment procedure has been carried out accordingly
* The manufacturer draws up an EC declaration of conformity and affixes the CE marking on the product
* If stipulated in the directive(s), an authorized third party (Notified Body) must be involved in the conformity assessment procedure
* If the CE marking is affixed on a product, it can only bear additional markings under the condition that they are of different significance, do not overlap with the CE marking and are neither confusing nor impairing the legibility and visibility of the CE marking

Ausõna, kõike ei viitsinud neist ise läbi lugeda, aga tundub, et sul alust nõuda leedukatelt palju või siis tootjalt või siis...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Mai 2011 08:56 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 20 Sept 2010 14:20
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
Tänud nõuannete eest.
Kogu selle proovimise juures on ju veel see, et ei saa minna ühtede ja samade isikute juurde kord omavalmistatuga kord üritades arvele saada ilma ce-ta. Kardan, et järgmine variant peab vett pidav olema, sest iga käidud kord jääb ARKis arvelel, seega nad näevad kui eelmine osakond eitavalt vastas. Eesmärk ikka Eestis arvele saada ja kui ei saa siis alles kas Leedu lipu all või ''midagi muud''. Leedus peab ju igaaastast ülevaatust tegema (20-30eur) nii paadile kui mootorile ja see pole just kõige toredam kui peab seal käima hakkama. Kuidas Soome lipu all sõitmine välja võiks näha? Ei saanud sellest Soome viitest päris täpselt aru.

Veikko


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Mai 2011 09:22 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 10 Mär 2007 00:18
Postitusi: 157
Asukoht: Tallinn
Vaatasin IMCI-st järgi - Astron Marine tootjana ei oma ühtegi CE serdiga toodet, ega ole CE serti ka Corvet nimelisel plastkaatril. Seega tootjalt abi saamise võimalus on vist olematu.
Soomes arvele saamisel võidakse samuti netist serdi olemasolu kontrollida ja ilma ei saa sealgi arvele.
Kahjuks peale 2004 aastat valmistatud veesõidukitel PEAB olema sert ja ilma selleta võid kasutada paati ainult oma saunatiigil.

_________________
60 HP abimootoriga purjejahid -> www.tattoojahid.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Mai 2011 10:01 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 20 Sept 2010 14:20
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
Rene: Kuidas sul see Leedu lipu all sõitmine organiseeritud?
või helistame?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Mai 2011 10:22 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 10 Mär 2007 00:18
Postitusi: 157
Asukoht: Tallinn
Vastupidi - ma lihtsalt tean seda paati, mis Eestis ARK-ist kustutati CE puudumise pärast. Kodanik hoidis ostuhetkel omastarust kokku ja hankis serdita paadi ning tutvusi või teadmatust kasutades sai algul ARK-is arvele. Kuna mujal teda pärast jutule ei võetud, siis võttis ta paadi arvele Leedus, aga varem või hiljem jõuavad Euroopa seadused sinnagi ja eks siis puhastatakse sealne register kah.

Aga helistada võid mulle ikka.

_________________
60 HP abimootoriga purjejahid -> www.tattoojahid.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Mai 2011 17:10 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 20 Sept 2010 14:20
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
Kas keegi teab mis tingimused soomlastel paatide arvele võtmisega on?
Mis aastast neil CE serti vaja on?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group