Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 22:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Marlene kirjutas:

Jaaa.

Ja siis veel see mees kes 86-ndal kinganinaga družba-muruniitja väljutusorganist rohututti asus eemaldama ja nüüd käib ringi 9 varbaga.

Olid ajad...

B/S on niipalju aeglasemate pööretega mootor, et kui minu ema kunagi näpuga rohututti eemaldama asus, ainult kergelt haavata sai. Peale esmaabi andmist ja maha rahunemist naeris ise ka oma lollust.

Aga ma ei tea, mis sellel kõigel trimmeriga ühist on.

Nägin eelmisel aastal poes muruniitjat, mille tööorganiks jämedam jõhv oli ja ka oli see aparaat eest lahtine. Müüja seletas, et see on trimmeri asendaja siledama maa peale. Naatide, nõgeste ja putkedega võitlemiseks. Maksis, kui ma nüüd õigesti mäletan, vanas rahas kuskil 6-7 tuhat eeku. Äkki sobib PriitV-le roostikus müttamiseks? Mingid ujukid veel külge installida etc. Kui maapind veepinnaks muutuma hakkab, siis jätkab tööd ujudes (masin ikka, mitte Priit). :D

Astusin täna õhtul tuttava metsamehe juurset läbi. Mees tuli parajasti aia kaugema nurga poolt ja haakis võsalõikajat trakside otsast lahti. Rohtu trimmerdamas käis. Kui natuke võsakate teemal filosofeerisime, ütles, et tema tuttavatel metsameestel on käibefraas, et saag võib olla kas Husqvarna või Stihl, kuid võsalõikaja peab Stihl olema. Jutt käis FS450-st. Ei oska praegu kommenteerida. Ehk kunagi proovin järgi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 10:07 
Eemal
Kasutaja avatar

http://www.klippo.com/node2845.aspx?nid=27969&pid=56928 see peaks olema niiduk, mille võid pojale pärandada....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 10:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Rekkamees, Sa räägid jõhvniidukist. See on ju ikaldus. Tegelikult käib mul traktori otsing ja mõtlemine, kuidas seda rahastada. Mitte sitanikerdis-murutraktori, vaid ikka sellise, mis lisaks muru- ja rooniitmisele ehk pärandkoosluse säilitamisele suudab metsast ka puukoorma välja tuua ning vajadusel Julia vette lasta ja välja tõmmata. Hetkel on jäänud mõte peatuma kasutatud väiketraktoritel ja sealt näiteks sellisel 4100 tugrikut maksval kõhualuse niidukiga isendil. See on tööriist, mitte halva kvaliteediga kokku käperdatud ülikallis pask, mida murutraktor on. Lihtsalt minu käsi ei ole tõusnud pasa eest küsitavat hinda maksma. ATV+järelveetav isend kokku on aga jälle kallim ja traktor on siiski traktor. Lisaks ei keela ükski vägi isand Muhvi viidatud purustusniidukit sellisegi taga vedada. OT out.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 11:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Lihtsalt meenutuseks mainin, et trimmeri ja murutraktori töö tehti veel kaks aastakümmet tagasi ära vikatiga - ja maad olid keskeltläbi tunduvalt paremas korras kui praegu.
Mida lühem vikat, seda kibedamalt võttis. Saaremaal liikus umbes kahe vaksa pikkusi vikateid - nendega oli lust ka näpujämedust võsa niita. Meetripikkustega polnud aga midagi teha, nood olid vist kuskilt stepialadelt siia kaubandusvõrku saadetud :lol:
Kui on tugeva varrega heast terasest lühike vikat, siis võib oskaja mees sellega töö kiiremini ära teha kui trimmeriga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 16:31 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Rekkamees, Sa räägid jõhvniidukist. See on ju ikaldus. Tegelikult käib mul traktori otsing ja mõtlemine, kuidas seda rahastada. Mitte sitanikerdis-murutraktori, vaid ikka sellise, mis lisaks muru- ja rooniitmisele ehk pärandkoosluse säilitamisele suudab metsast ka puukoorma välja tuua ning vajadusel Julia vette lasta ja välja tõmmata. Hetkel on jäänud mõte peatuma kasutatud väiketraktoritel ja sealt näiteks sellisel 4100 tugrikut maksval kõhualuse niidukiga isendil. See on tööriist, mitte halva kvaliteediga kokku käperdatud ülikallis pask, mida murutraktor on. Lihtsalt minu käsi ei ole tõusnud pasa eest küsitavat hinda maksma. ATV+järelveetav isend kokku on aga jälle kallim ja traktor on siiski traktor. Lisaks ei keela ükski vägi isand Muhvi viidatud purustusniidukit sellisegi taga vedada. OT out.
Nõus. Ega ma Su võimalusi-vajadusi ju rohkem teagi, kui foorumi vahendusel. Seetõttu pead ikkagi ise otsustama. Vaatasin Sinu lingitud saiti ja Kubota on minu teada väikeste diislite vallas küll tegija. Yanmar tõenäoliselt samuti, kuigi seda olen harjunud rohkem ujuvvahendite jõuallikana kohtama. Teiste kohta ei oska kommenteerida, las targemad teevad seda.

Kuigi, jah, keskmine murutraktor on pask, olen ma selle pasaga 5 aastat oma platsi puhtana hoidnud. Ikka sellisel määral, et komplekt terasid kulub hooajaga läbi. Pedant vahetaks terad vist juba enne hooaja lõppu ära, ise olen niikaua hagu andnud, kuni keskele triipu hakkab jätma. Aga nokerdamist-näppimist tahab teine praeguses vanuses jätkuvalt saada. B/S mootor kestab kenasti ja hüdrostaatiline ülekanne ka, kuid see plekilasu, mis traktori sarnaseks stantsitud on, kulub-käriseb päris kõva hooga. Kuid tavaline lükatav niiduk on minu jaoks lihtsalt liiga väike: Ühe aasta olen sellega platsi puhtana hoidnud ja see tähendas igaõhtust 2-3 tunnist niidukirallit. Kui ring täis sai, oli algus juba niitmiskõrgusesse kasvanud.
Veemees kirjutas:
Lihtsalt meenutuseks mainin, et trimmeri ja murutraktori töö tehti veel kaks aastakümmet tagasi ära vikatiga - ja maad olid keskeltläbi tunduvalt paremas korras kui praegu/.../
Ma ei tea, kuidas kuskil, aga meie kandis tegid veel paarikümne aasta eest ilma määgivad niidukid - plats oli nii korras, et (peale pabulate korjamist) mängi või golfi. Ainult nõgeseid need masinad ei võtnud, nendest tuli muud moodi lahti saada.

edit: Kipper tõenäoliselt itsitab pihku, kui näeb, kuhu tema trimmeri teema on arenenud. Äkki on tal trimmer isegi juba ostetud ja oma kahjurõõmus laseb meil siin tühja kraaksuda. :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 17:34 
Eemal

Kindlasti vajad ka võimsa trimmeri juurde väärt sääriseid:
http://grundens.ee/metsaroivad/saarised-petrus-90/

Säärised püsivad püsti väärihma abil, seega kuskil pole kummi ega nööri mis hakkaks jalgu soonima ja ajaks higistama.
Hargivahe on vabalt ventileeruv...

Säärised on kergelt puhastatavad ja samas veekindlad...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 18:34 
Eemal
Kasutaja avatar

rekkamees kirjutas:
Kipper tõenäoliselt itsitab pihku, kui näeb, kuhu tema trimmeri teema on arenenud

Edit:
Mu postitus sisaldas pisut liiast promille.
Aga rekkamehega ühel nõul ses asjas.

Viimati muutis Marlene, Reede, 12 Aug 2011 10:15, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 18:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Huvitav, kui ma homme õhtul jälle seda teemat siin vaatan, kas olete juba järjega siin või mitte?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 18:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark, ära nüüd kiirusta. Võtame mönuga aga selleni jõutakse kindlasti. Mis aasta Niva see oligi, 67?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 19:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Nivade aeg on ümber, mehed:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 23:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Nõus, et Nivade aeg ümber on. :D Tegelikult peaks Kipperi härra omale sarnase niidumasina hankima, nagu teehooldusfirmad kasutavad. Selline pika varre otsas ja soovitavalt Unimogi peale ehitatud. Saab muru niidetud, hekid pügatud, võsa maha võetud ja tont teab veel mida tehtud. Ja kõige olulisem on rahulolutunne, et asjad saab tehtud nii, nagu vaja. :twisted:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Aug 2011 19:45 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Tänan kaasamõtlejaid ja -ütlejaid!
Teemaga seis "tehtud-tehtud" ehk ostetud ja vajalik töö läinud nädalal sooritatud.
Panin kõik soovitused nö joonele ja üle joone sai see enda leitud Stiga SB 27 JD. Kuna tugevad punktid sai madal hind, aga samas olid sellel kõik soovitud minimaalsed nõudmised, siis tehniliselt kõige-kõigemat ei saanud ligi lubada.

Aga nagu ära märgitud sai, et ka vikat pole väiksema krundi puhul paha valik, siis varem sellest alustasingi. Ehituspoe lux-tool nimeline lagunes käes ja hoolimata mõningasest oskusest head tulemust ei teinud.
Laenamise-rentimise olen juba läbi teinud ja rohkem ei tahtnud (hambaarsti juures käisin ka ära ja omale puurmasinat ei ostnud).

Masinat pakist välja võttes ehmatas heinaketta tagasihoidlikkus ära. Kohe kõne müüjale ja küsimus, et kas sellise mänguasja asemele midagi tummisemat saaks kinnitada? Ta rahustas, et pane enne hääled sisse ja siis alles järelda. Ja ma ei pidanudki pettuma. Kõik, mis ette andsin, see langes. Kõige seas ka kuni põidlajämune võsa.

Töö lõppedes kruvisin masina kaheks osaks ja asetasin Grand Voyageri pagassi risti asendisse.

Pildid aida esisest (üks lapike mitmest) eesmärgist ja tulemusest (kuuri ust ma siiski trimmeriga ei avanud):

Manused:
farmihein1.jpg
farmihein1.jpg [ 465.17 KB | Vaadatud 3173 korda ]
farmihein2.jpg
farmihein2.jpg [ 475.68 KB | Vaadatud 3171 korda ]

Viimati muutis Kipper, Esmaspäev, 22 Aug 2011 21:48, muudetud 1 kord kokku.
Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Aug 2011 21:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Kena!

Tuleb igal juhul tunnistada, et tehtud!

Mul veel aparaat ostmata, :oops: seega võrdlevaid pilte pakkuda pole. Enda rahustuseks võin öelda, et pole ka vastavaid platse, kuna on stabiilselt puhast vuuki hoitud. Aga kompostihunnikud, sirelipõõsaste alused ja majalähedase männimetsa alune (midagi nagu parkmetsa taolist) on sarnases seisus, nagu Sinu objekt enne niitmist. Samuti lokkab ka rahaks vahetatud metsas võpsik, seega vajadus on endiselt olemas.

Nüüd oleks edaspidi huvitav lugeda kasvõi lakoonilist reportaaži tööriista võimete ja vastupidavuse ning hoolduskulude kohta. Nii paar-kolm korda aastas. :wink: Muidugi, kui viitsid.

Mis puudutab poe vikateid, siis pole minagi veel kasutuskõlblikku valmistoodet kohanud. Seega olen jäänud valemi juurde: osta eiteakuskilt vikat või leia see talu pööningult ja lase külamehel oma pikkusele vastav vars teha või tee ise. Siis saab kenasti niita. Ainult kivisse, kändu ja teise mehe jalga ei tohi lüüa. Luiskamine, kuigi see näeb välja nagu keskmist sorti tsirkusetrikk, on tegelikult suht lihtne töö. (ei oska kommenteerida, kas ka täiskasvanuna alustades)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Aug 2011 08:48 
Eemal
Kasutaja avatar

rekkamees kirjutas:
Kena!

Tuleb igal juhul tunnistada, et tehtud!

Mis puudutab poe vikateid, siis pole minagi veel kasutuskõlblikku valmistoodet kohanud. Seega olen jäänud valemi juurde: osta eiteakuskilt vikat või leia see talu pööningult ja lase külamehel oma pikkusele vastav vars teha või tee ise. Luiskamine, kuigi see näeb välja nagu keskmist sorti tsirkusetrikk, on tegelikult suht lihtne töö. (ei oska kommenteerida, kas ka täiskasvanuna alustades)

Kena on siis, kui kenad pruuniks päevitunud tidrikud bikiinide väel pisut heinarehadega tuuseldavad, sodi ja kuluheina kokku kraabivad, Kipper paar ringi tavalise niidukiga üle käib ja siis on alles tõeliselt kena :D Lisaks paar püsilille vms, ehk "nagu ikka"...

A mis vikatit puudutab, siis korra proovisin poe vikativart, seda moodsat metallist ja reguleeritavate käepidemetega isendit ning see küll toimis. Vikat seal otsas tahtis muidugi tugevat töötlemist saada, et sellega miskit ka teha oleks, kipuvad need ju Volga jõeluha laiateralised olema, mis meite maadele lambaheina niitmiseks teps mitte ei klapi. Kuigi ise olen ka seda meelt, et vanakooli mõõdujärgne puuvars, eriti iseenda tehtu koos saja aasta vanuse külasepa taotud vikatiteraga on "õige värk". Kuid poe vikati lukud on igastahes natuke paremad, kui ise tehtav vits+kiil.
Ja mis on vikati juures üldse kõige olulisem: luiskamine on juba järeltöötlus, õige pinnimine paneb vikati niitma! Ajal, kui sai vikatiga ikka palju tööd tehtud, pinnisin kaks ringi hooajal. Ikka tegi mõni juurikas liiga või olin juba õhukese "magusa" osa maha luisanud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Mai 2012 09:35 
Eemal

Kas kellelgi Makita 4-taktilistega on kogemust? Hetkel näeb
http://www.bauhof.ee/p/rohuloikur_ebh253u/476561
kaunis atraktiivne välja.

Mis arvate? Peaasjalikult vaja vikati töö üle võtta. Keldi pealne, kiviaja äärsed - et võssa ei kasvaks. Vahest ka paks-paks malts nagu Andril siin pildil on kui kuskilt jääb mingil põhjusel pikemalt niitmata. Pinda on 2,4ha aga suurem osa läheb siiski murutraktoriga.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: