Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 69 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 16:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 20 Mär 2007 09:42
Postitusi: 831
Asukoht: Tallinn / Muhu
PriitV kirjutas:
Kes on käinud koolitusel, kas manuaalvestiga hüpatakse, lubatakse hüpata või on seda üldse proovitud?
Nojah, seal on selline pisike nüanss, et manuaalne paugukas pole LSA mõistes üldse vest, seega neid SOLAS koolitustel ei kasutata. Pinnaltpäästes näiteks on manuaalne paugukas igati omal kohal, aga seal jälle ei hüpata eriti kõrgelt. Ja tõepoolest, SOLAS'e alla mittekäivate laevade peal pole enamasti kuskilt nii kõrgelt hüpata.

kassoggy kirjutas:
Pole mitte muhvigi vahet praeguse ilmaga, millise vestiga sa laevalt hüppad. 10 minuti pärast oled küpse ja abi on tast niipalju, et loksud lihtsalt veepinnal.
Praegu on vee temperatuur umbes 10°C. Ilma igasuguse kaitsva riietuseta oled sa jah 10-15 minutiga tegutsemisvõimetu. Aga tõenäoliseks ellu jäämise ajaks loetakse selle temperatuuri juures 1-3 tundi, korraliku riietusega ehk ka kauem. Eeldusel, et sul õnnestus Mayday välja saata jõuab selle ajaga isegi meie õnnetu kopter kohale.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 17:10 
Eemal

Liitunud: Neljapäev, 15 Juun 2006 20:24
Postitusi: 992
Asukoht: Tallinn
Vot hakkame jõudma tõele lähemale. Päästevest on hea aga vastav ülikond praegustes ilmastiku ja päästetingimustes lausa hädavajalik. Kas oleks väga utoopiline nõuda mingist kuupäevast alates termoülikonna kandmist lisaks päästevestile? Darwini auhinna taotlejad jätaks muidugi kõrvale.

_________________
pilsis pole õlut


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 17:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Rehepapp kirjutas:
Pinnaltpäästes näiteks on manuaalne paugukas igati omal kohal, aga seal jälle ei hüpata eriti kõrgelt. Ja tõepoolest, SOLAS'e alla mittekäivate laevade peal pole enamasti kuskilt nii kõrgelt hüpata.

No pagan, kui kõrgelt ikakgi helikopteri pealt peab alla hüppama? Kui juba laine on 5-6 meetrit, siis vähemalt samapalju peab ju ka kopterile varu jääma ja tõenäosus laineharja asemel põhja kukkuda on kui suur? 50/50.

Tõesti kuni 24 meetrit väikelaevadel üldiselt ei ole vajadust või võimalust nii kõrgelt vette hüpata. Aga sellised võivad ka vägagi kõrged olla, lisaks tuleb purjelaevadel madrustel tihti masti ronida. Selle SOLASe vestiga seda ikka ei tee, paugukas aga ei sega. Kuid sealt võib sitemal juhul veel kõrgemalt vette prantsatada. Seega päris mõtetu selline teadmine pole aga selel vajaduse tõenäosus on suhteliselt olematu. Samas lähed laevareisile ja võtad isikliku vesti kaasa...

Toda ujuvat kombet olen korar kasutanud ja täitsa mõnus oli. Äkki oli Caarli oma, kui sai Sailiga kevadel tuuseldatud. Vaatasin omalegi seda kaupluses Dünamo aga ei olnud tookord õiget suurust. Hind oli ju igavene hea: 1990 krooni sooja, vee- ja tuulekindla ning ujuva asja eest. Just kevad-sügisel kasutada.

Mis aga päästepaate ja parvesid puudutab: Estonial olid kõik need oelmas ja oleks pidanud mahutama ära kõik elusad higed, Kapteni viimasena k.a. Tegelikkus ehk reaalne elu??? Lisaks on ju veebis videosid piisavalt erinevatest suurte laevade probleemidest, kus no mitte kuidagi see päästetehnika ei toimi. Sest reaalne olukord ja õppus on peaaegu alati kaks täiesti erinevat situatsiooni. Kui on ikka kriis ja sinu-minu ELU sõltub meie endi otsustest, siis visatakse käsutav oskaja madrus esimesena üle parda, kui see püüab näiteks Sind-mind takistada enne suvalisi pilusilmseid või mustanahalisi naisi-lapsi kuhugi ronimast ja vaadatakse, kuidas ise ellu jäädakse. Ja nii polegi kedagi, kes OSKAKS päästevarustust toimima panna. Ja ära arva, et nii ei juhtu või pole juhtunud reaalsete alevahukkude puhul. Sellest lihtsalt ei räägita - õigusega. Uppuja päästmine on igavesti uppuja enda asi. Kahjuks.

Muuseas mina ka viskaks, kui mind tuldaks takistama iseennast või oma lähedasi päästmast. Takistused tuleb teelt kõrvaldada...

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 18:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 5914
Asukoht: Saaremaa
No-nohh. Ma olen nooruses Kalevi ujulas kaks korda 7m tornist hüpanud. Esimene hüpe läks köik libedalt ja tegin teise kohe otsa mis enam nii libedalt ei läinud. Pärast käisin nädal aega mitte rippuvate vaid kikkis kannikatega :lol:
Kolmanda hüppe teeksin vist küll ainult surmahirmus selliselt kõrguselt.
Kusjuures enne hüppasin 5m tornist ja mõtlesin, et mis see +2m ikka nii väga on. Tegelikult oli tunne nagu oleks mitte 2m vaid 2 korda kõrgemale roninud :twisted:
Ma ei kujuta ette kuidas oleks veel tavalise 100 või 150N vestiga hüpata ja veelgi kõrgemalt. Karm värk.

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 19:15 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 31 Okt 2009 12:49
Postitusi: 49
Juba tahaks termoülikonna kohustuslikuks? Üle-eelmisel sügisel uppus Kotka lähedal 2 paadimeest, mõlemil korralikult kinnitatud termoülikond seljas. Uurimine tuvastas, et uppusid, sest termoülikond ei võimaldanud tagasi paati ronida. Samas basseinis sertifitseeritud ülikond tegelikus lainetavas meres hoidis mehed liiga pikali, neelasid palju vett. Järeldus oli, et ilma termoülikonnata oleksid mehed ehk ettevaatlikumad olnud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 20:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 20 Mär 2007 09:42
Postitusi: 831
Asukoht: Tallinn / Muhu
kassoggy kirjutas:
Päästevest on hea aga vastav ülikond praegustes ilmastiku ja päästetingimustes lausa hädavajalik. Kas oleks väga utoopiline nõuda mingist kuupäevast alates termoülikonna kandmist lisaks päästevestile?
Järjekordne kohustus oleks kindlasti liiast. Peale selle on "termoülikond" väga suvaline mõiste.
PiltPiltPilt
Kõik need asjad võiks põhimõtteliselt selle nimetuse alla liigitada, misasi see siis kohustuslik peaks olema?

Aga jah, praeguste ilmadega vee peale minnes võiks korralikku riietust kanda küll ja natuke ka sellele tähelepanu pöörata, kuivõrd see riietus vette sattudes sooja hoiab. Ja oluliselt tähtsam kui misiganes termoülikond on korralik sidevahend! Kui ikka pole midagi, millega abi kutsuda, siis ei ole suurt vahet, kas sa pead seal vastu tunni või kaks.


PriitV kirjutas:
No pagan, kui kõrgelt ikakgi helikopteri pealt peab alla hüppama?
Helikopteri pinnaltpääste on natuke teine teema ja seda koolitust pole mulle keegi teinud :)
Aga igal juhul ei kasutata seal tavalisi paukveste vaid spetsiaalseid rakmeid.
Midagi sellist:
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 23:44 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 11 Veebr 2006 03:36
Postitusi: 711
No kopteri pealt reeglina ei hüpata, vaid tullakse alla vintsitrossi otsas. Päästja kasutab vees reeglina ujumisvarustust, - toru, maski ja lestasid. Ei tohi unustada, et kopteri pinnaltpäästjad on enamasti siiski kõik ujumises nn järgusportlased.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Okt 2011 01:30 
Eemal

Liitunud: Neljapäev, 15 Juun 2006 20:24
Postitusi: 992
Asukoht: Tallinn
Kuna uppuja päästmine on eelkõige uppuja enda asi ja viimasel ajal räägitakse pidevalt rahast, mis sellistele päästeoperatsioonidele kulub või siis ei kulu, tuleb sertifitseeritud termoriietus kindlasti odavam. Pääsemise tõenäosus vees muutub juba tunnipikkuses vastupidamises märgatavalt.

_________________
pilsis pole õlut


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Okt 2011 17:44 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 31 Okt 2009 12:49
Postitusi: 49
Kuiva termoülikonna selga saamine ( aga muul pole suurt abi vees olles ) on nii vaevarikas, et see tuleks siis kaldal, enne mereleminekut teha. Sooja suveilmaga pole mõtet, kui aga meri juba selline on, et sellise varustusega minna, siis targem mereleminek edasi lükata. Olukorrad on ikka väga erinevad, kuigi meri üks. Tuuker jäägu tuukriks ja puhkaja puhkajaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Okt 2011 17:52 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 31 Okt 2009 12:49
Postitusi: 49
Ja see kulukas kopter peab ka selle termoülikonnas hädalise päästma, selles kaldale triivimist oodata ikka ei kannata. Säästu sealt ei tule. Sääst tuleb siis, kui merele halva ilmaga ei jääda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Okt 2011 20:23 
Eemal

Liitunud: Neljapäev, 15 Juun 2006 20:24
Postitusi: 992
Asukoht: Tallinn
Kopter on kulukas jah aga ülesvinnatud laip maksumaksjana selle kulu kinni enam ei maksa.

_________________
pilsis pole õlut


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Okt 2011 16:05 
Eemal

Liitunud: Teisipäev, 13 Sept 2011 09:47
Postitusi: 12
Asukoht: Tallinn
Kasutan ise D rõngaga 165N Hammariga paukvesti.
Toote info põhjal lähevad Hammariga vestid lahti alles siis kui Hammar on ca 20 cm jagu vee all.
Tuleb jah kindlasti läbi teha vähemalt mõni vabatahtlik üle parda kukkumine kasvõi basseinis, siis on täis mõistus peas ja kõik vesti täitumise variandid saab rahulikult läbi proovida. Kui tõeliselt tahtmatult üle parda käid, siis oled võib-olla purupaanikas ja võid tegutseda väga rumalasti.
Lugesin Hammariga paukvesti manuaali alles nüüd sõna-sõnalt, täht tähelt läbi ja manuaalis kirjutatakse ka nii, et kui tõusta kiiresti pinnale ja jääda vees selili ja hüdrostaatiline klapp on suunatud üles, ehk hüdrostaatiline klapp ei ole küllalt sügaval vee all, siis ka Hammar täielikult ei rakendu. Igatahes kui lahtises paadis väiksemas tormis vett igast küljest sain, seisis küll paukvest ilusti koos.
D rõngaga vest sai ka veel sellepärast valitud, et kriitilisemas olukorras sain end otsaga paadi külge kinnitada. Nii on peale vettekukkumist suurem sanss tagasi paati jõuda. Tuules triivib ju paat kiiremini kui ise järele ujuda jõuan.

Kui on aeg ja koht vestide proovimiseks kindel, löön meelsasti oma vestiga kaasa.

_________________
Plaanides parimat, valmistu ka halvimaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Okt 2011 20:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 19 Mär 2006 12:37
Postitusi: 1506
Asukoht: Kesse/Tallinn
Hämmastav - siin juba lehekülgede kaupa vahutatud. Varsti on terve laevatäis meremehi valmis paukuvate vestidega basseini hüppama ja mitte ükski merevidinate müüja pole vedu võtnud ja korralikku müüki haistnud. Aasta parim võimalus kliendipäeva organiseerimiseks imho.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Okt 2011 21:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev, 05 Sept 2011 13:15
Postitusi: 159
Ei saa aru sellest tohutust soovist veste paugutada:)
Täiesti tavaline korkvest selga ja ei mingit muret.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Okt 2011 22:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 30 Sept 2007 08:09
Postitusi: 807
Asukoht: Lääne-Virumaa
merilane kirjutas:
Ei saa aru sellest tohutust soovist veste paugutada:)
Täiesti tavaline korkvest selga ja ei mingit muret.
Einoh, huvitav ju. Olen juba 3 aastat vee peal liikudes paukvesti kandnud ja pole sellega kordagi veel pauku teinud. :lol: Tahaks teist millalgi ka punni minemas näha. Eeldatavalt heas seltskonnas. :D Olen ka korkvesti piisavalt palju kandnud ja stoola kandmise nimel olen igal juhul nõus seda aegajalt taatlemas käima, selmet Karupoeg Puhhi mängida.

_________________
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 69 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group