Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Taaskord algaja vajaks nõu - jahi valimine
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Sept 2012 12:21 
Eemal

Tere merehundid,

oleks huvi osta perega ringipurjetamiseks jaht. Rentides on ikka väga suur sõltuvus sellest, kas kuskil on midagi vaba jne. Pealegi tahaks järgmisel suvel Ahvenamaale perega sõita kuuks-paariks.

Olen vaadanud kasutatud jahte Euroopa müügiportaalides ning tundub, et Lääne-Euroopast saab palju parema hinnaga kui meie kandist. Hinnapiir võiks olla ca 75,000.- kandis. Silma on jäänud ca 35-jalased alused. Sellistega olen viimasel ajal käinud sõitmas ja on piisavalt ruumikad ning samas ei võta jalgu alt ära ostmisel. Mida oskavad teadjamad soovitada, millede kvaliteet mõne aasta vanuse jahi ostmisel võiks olla hea valik, millega oleks lihtne sõita ka kahekesi normaalsetes tingimustes. Võistlemiseks hetkel ambitsioone ei ole. Kui on jahte, mille puhul oleks kombineeritud nii mõistlik kiirus kui mugavus ja lihtne sõidetavus, siis muidugi oleks lausa ideaalne. Sest nagu sõbrad räägivad, on mõtted võistlemisest kiired tekkima... Et kui on olemas kiirema käiguga alused, millega kannatab rahulikumas tuules kergesti kahekesi sõita ning milles ka veidi ruumi on pere jaoks, siis palun soovitage.

Tänud ette!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Sept 2012 13:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere kodanik LP!

75 000 eur on juba nii kuratlikult julm number, et selle raha eest saab... tuliuuest sigasuureni. Ehk Sa pead seda kergelt umbmäärast juttu OLULISELT iseenda peas läbi mõtlema, panema paika konkreetsed tingimused, materjalivalikud, purjestuse soovid, elutingimuse soovid etc ja siis võib midagigi soovitada.

Kuna loen Sinu mõnedest tingimustest välja "perepurjekas, paarikuise elamisvõimalusega", siis hakkab kohe ja vägisi väga kindlat suunda minu mõte kiskuma. Pluss kahekesti sõitmine, suures piires mitte-võistlemine (aga võidu sõita saab iga jahiga) - valikut võiks olla küll. Kui vaadata ja mõelda, siis suvalisest uuemapoolsest mass-toodangu kaiääres vedelemise purjekast ookeanikõlbulike Amelite ja Oysteriteni välja. Number on lihtsalt nii kõva!
Ehk minu soovitus: unusta praegu ära Eestis ja äkki ka Aadria/Vahemeres nähtud rendipurjekad, nende tootjanimed jne. See on suures piires odav kräpp raha teenimise eesmärgil. Siis võta lihtsalt ette niipalju müügikuulutusi, loe, mõtle vaata, tee mõni puhkusereisike mõnda väga suurde sadamasse, vaata seal erinevaid aluseid ja siis kujunda ostuotsus. Näiteks mina olen juba nii "rikutud", et nende tüüpiliste jahtidega mind enam ei püüa ;) Maailmas on lihtsalt nii palju erinevaid jahte.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Sept 2012 14:16 
Eemal

Tere Priit,

eks ta ole vast õigus, et kui palju näinud ja proovinud, siis oskab hing tahta midagi enamat. Minul veel hetkel sellist soovi pole ning oleks lihtsalt soov saada merega tuttavamaks ning võimalust puhata eemal neist massidest, kes lennukiga soojale maale ühtedesse ja samadesse kuurortitesse lendavad. Tahaks põhjalikumalt läbi vaadata Ahvenamaa.

Siiani olen rendijahtidega sõitnud Bavaria ja Beneteau omadega. Bavaria omad on tundunud veidi raskemad, aga seest avaramad. Beneteau puhul on sõitmas käidud First 34,7 ja 36,7 jahtidega. Ei saanud eriti vahest aru suuruse osas kui aus olla. Ei ole kahjuks leidnud proovida-katsuda Oceanis sarja.

Ma olen põgusatest vestlustest aru saanud, et alustada siiski tasuks ehk justnimelt masstoodangust. Põhjuseks on toodud just seda mastaabisäästust tulenevat hinna-kvaliteedi suhet. Ega ma ei oska hinnata, palju seda reaalselt on. Soovitati valida Bavaria, Beneteau ja Dufour toodangu hulgast. Bavaria puhul on sees tõesti palju ruumi, kuid ma olen nagu aru saanud kaptenite jutust, et kipub lagunema. Ehk on see kokkusattumus ja vale info. Kuna infot tuleb nii erinevat, siis see teebki keeruliseks otsustada...

Et asja veidi täpsustada- oleks vaja kaks kahest kajutit (võib ka kolm), kokku peaks olema min 4 "mugavat" magamiskohta, ja vajadusel 6. Sõidusoov ei ulatu kaugemale Soomest- Rootsist. Jaht peaks olema kergelt juhitav, kiirus polegi nii oluline. Purjestuse osas ei julgeks esialgu küll midagi suuremat tahta, sest alguses tundub piisava peavaluna ka nt Bavaria 33 standardpurjedega sõitmine ning sellest kõigest arusaamine. Spinnakeri tahaks loomulikult õppida kasutama, aga sellega pole kiiret. Esimesed paar aastat tahaks rahulikult õppida ning mitte kiirustada ega kedagi ohtu seada.

Ehk siis hetkel kui tohiks täiesti juhmilt kokku tõmmata küsimuse selliselt: kui valida on Bavaria, Beneteau ja Dufour toodangu vahel, siis millist võiks vaadata? Elus on nii mõnigi teema, kus oskan kaasa rääkida, aga see on nii uus, et on raske isegi küsida tarku küsimusi...

Ette tänades,
Aix

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Sept 2012 16:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma selle suuruse pärast väga ei pabistaks ja vaataks pigem 40....45 jalaseid. Mida ruumikam, seda mugavam ja eesmärk oli ju suht pikad perioodid paadis elada. Väiksus kipub ahistama, sestap ongi alla 40 jalased ajale üsna jalgu jäänud ja kasutatakse pigem seal kus mõõtmed probleemiks võivad osutuda. Sadamamaksudes võib ka 40 jala juures järgmine aste tekkida, pole uurinud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Sept 2012 18:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Ma selle suuruse pärast väga ei pabistaks ja vaataks pigem 40....45 jalaseid. Mida ruumikam, seda mugavam ja eesmärk oli ju suht pikad perioodid paadis elada. Väiksus kipub ahistama, sestap ongi alla 40 jalased ajale üsna jalgu jäänud ja kasutatakse pigem seal kus mõõtmed probleemiks võivad osutuda. Sadamamaksudes võib ka 40 jala juures järgmine aste tekkida, pole uurinud...

Sõltuvalt aga tavapärane on jah kuni 10 meetrit, 10-12, 12-15 ja üle 15 meetri. Seal 20 meetri juures lähevad asjad aga juba päris käest ära... Aga mõnes paigas on vahemikke ka vähem. Sinu rõõmuks paneks siis ühe sellise "absoluutsele" läheneva aga kahjuks kordi kallima hinnaga ja omajagu suurema isendi ka ;) Koletult tuttavlik välimus, suurus, kindlasti ka suurepärased sõiduomadused aga ei roosteta ja kaalub täpselt 7 liigset tonni vähem ühest raudjurakast!

Samas pole vaid ja ainult pikkus ka üldse oluline - ikka jahi kereehitust ennast tuleb vaadata. Skäärikruiseril pole küsimus ka 50 jalga aga sees käid ikka küürakil ja laiust võib olla napp 2 meetrit... Ehk täitsa paras on mõõtkava kuni 12 meetrit LOA, kere puhaspikkus sellest ~10-11 ja laiust 4 meetri lähedale. Aga ahistamist vähendab kas raised deck, deck saloon või üldse dog/pilothouse ;) Ma ju ütsi, et jälle kord kisub vägisi teatud keretüübi poole :D Aga seekord mitte siserooli jm pärast vaid puhtalt pikema elamise mõnu poolelt. Aknad, aknad ja veelkord aknad. Nendest tankipiludest ja mõnest harvast katuseluugist maailma vaadata kuid ja kuid on lihtsalt masendav. Pluss see, kui seisad kai ääres, on ümberringi teise aluste pardad, vendrid, poomid aga istud pisut kõrgemal, näed ka ümbrust ja teiste tegemisi. Kardinad on ju väga vana leiutis.

Ütleme nii, et kaaluda ja vaadata võiks ka midagi sellist ja mõelda (rääkides masstoodangust ja nende hindadest vs aastaarv, mis kajastavad üht-teist!), miks samasuur ja 13 aastat noorem Oceanis maksab vähem???
Mõnus perejaht võiks olla/näha välja selline ja pika perspektiiviga kasvõi põhjahoolduskuludele mõeldes (ja see pole üldse odav lõbu!!!) või tahtes julgelt kaugemale sõita või siinsamas hooaega pikana hoida siis sellisest materjalist. Ahjah, üks analoogne veel, küll pole sisu ehituse materjalivalikult just maailma edevaim. Aga 10-15K eest tehakse ka selles vallas Eestis imesid.

Ja et asi veel segasem oleks, siis kui tahta kiiresti ja eriti ülbelt kulgeda, siis mina ostaks üldse Ferretti 422 Altura :) Sõidad Ferrettiga ikka Haapsalusse sisse, peavad vitja ja karumõmm oma odavad masstootja mootorpaadikesed ikka kohe ära viima ;) See, et maailma üks kuulsamaid veesõiduki brände võib mõnikord ka odav olla Eestis ju ei teata! Nüüd muidugi teatakse... Selline oleks siis valik ja võimalus Sinu pakutava raha eest :roll: Ning see on vaid tühine osa kõigest!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MafxKMUdtxo&feature=related[/youtube]

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Sept 2012 22:49 
Eemal

Tänud Priit! Need suuremate akendega variandid on jäänud kuidagi üldse kahe silma vahele. Tõesti tundub palju avaram ja mõnusam. Neil kõrgemaks tehtud kere vist sõiduomadusi ei muuda, katuseosa vist nii olematu kaaluga?

Aga üht tahaks veel küll küsida. Kui nõnda julgelt soovitatakse jahte, mis on 20-30 aastat vanad, siis tekib kohe küsimus: kui just kiiluga kuhugi otsa ei äsa, kaua tänapäevased jahid kestavad? No ma mõtlen just neid masstooteid, mida jaksaks aastaarvu poolest vast väiksemas suuruses uutki osta? Bavaria, Beneteau, Jeanneau, Dufour jne. Ja kas tasuks karta nagu tuld kasutatud jahti, mis on olnud rendijaht?

Ja siis teine küsimus. Kas suuruse kasvades ei kasva vajadus suurema meeskonna järele? Maksimum, mille poole üldse olen kiiganud, on tõesti see 40 jalga.

Tänud!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Sept 2012 22:58 
Eemal

vahet pole mitu jalga pikkust on, meeter jääb alati soovitust puudu :)

Olles noor ja roheline, tekib mul küll küsimus, et miks on vaja 4 inimesel ahvenamaale minekuks 45 jalast jahti?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Sept 2012 23:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Katamaraan ehk?
Ruumi on väiksema korteri jagu, tekil palju ruumi, omaette olemise võimalus mitme ja eraldi keredes asuvate koide tõttu, syvis väike, kõigub vähem.
Puudused on katamaraani omanud inimeste arvates millised?

http://en.cosasdebarcos.com/barco_42751 ... 94557.html

Lisa: katamaraanide valikut kysija hinnaklassis on.
http://en.cosasdebarcos.com/catamaran-s ... oMax=80000

Viimati muutis merilane, Esmaspäev, 03 Sept 2012 10:42, muudetud 5 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Sept 2012 23:49 
Eemal

Suurusel on eelised, väiksusel on eelised. Sel teemal väitlema võibki vast jääda.
Aga kas Ridas 35 oleks kehv valik?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Sept 2012 00:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Mony kirjutas:
Olles noor ja roheline, tekib mul küll küsimus, et miks on vaja 4 inimesel ahvenamaale minekuks 45 jalast jahti?

See on sama asi, et milleks on inimestel vaja 200-ruudust maja 4-liikmelisele perele, kui reaalset kasutust igal ajaühikul, kui kõik on kodus, leiab parimal juhul 40-50 ruutu? Ja milleks on vaja suurt krunti, kui inimesed käivad selle enamuses nurkades vaid muruniidukiga ja pool aastat lumega ei käi seal üldse?

LP kirjutas:
Aga üht tahaks veel küll küsida. Kui nõnda julgelt soovitatakse jahte, mis on 20-30 aastat vanad, siis tekib kohe küsimus: kui just kiiluga kuhugi otsa ei äsa, kaua tänapäevased jahid kestavad? No ma mõtlen just neid masstooteid, mida jaksaks aastaarvu poolest vast väiksemas suuruses uutki osta? Bavaria, Beneteau, Jeanneau, Dufour jne. Ja kas tasuks karta nagu tuld kasutatud jahti, mis on olnud rendijaht?

Ja siis teine küsimus. Kas suuruse kasvades ei kasva vajadus suurema meeskonna järele? Maksimum, mille poole üldse olen kiiganud, on tõesti see 40 jalga.

Kestmine ongi üks olulisi tegureid. Kui vanem ja ennast õigustanud keretüüp on enam-vähem kiire, pole selle aja jooksul ära lagunenud jne, ju on tegu siiski tugeva asjaga. Teiseks on sellistest tavaliselt kõik lastehaigused eelmiste omanike poolt välja ravitud. Siis, kuna jutt käib suhteliselt hinnalistest alustest, saab eeldada, et neis on nii korralikku varustust kui neid on ka aja jooksul hooldatud.
See kõik on tuliuue purjekaga "tundmatu suurus". Ära saa valesti aru: eks uued on teatud piires loomulikult arenenud, eriti on arenenud nende reaalne kiirus aga kahjuks tuleb see kõik, nagu eranditult kõigil uutel autodelgi, vaid ja ainult ressursi arvelt. Kõik muu on aga ülimalt lõdvalt asendatav!!!

Sa pead uut jahti vaadates sinna "letihinnale" juurde liitma kogu mugavusvarustust alates soojaveeboilerist kuni elektroonikani välja. Sinu eeldatavas hinnklassis räägime 31-33 jala pikkusest, suhteliselt lollaka sise- ja tekilahendustega masspurjekast, millega kas siis Pirital või Vahemerel kai ääres kallis marinas "ässata" (andku selliste omanikud seekord andeks). Näiteks uue Bavaria 32'e, mis on ju päris nägus jaht! Aga siis teed sellest reaalse purjetamisvõimelise aluse ja hind läheb ikka väga käest ära. Sa pead sinna panema enamuse pakutavaid optione juurde, et ta üldse sõidaks, siis kogu navi, turva, tenderi, selle vurri etc, etc. Ja isegi siis jääb ta laskeavadega kööktoaks, kus magamiseks tuleb kurat teab kuidas mingi plastikust lae alla pugeda, nagu lollivan ahjule. Jah, merel kreenis on see ju vahva aga pikemaks elamiseks absoluutselt kõlbmatu.

Siis hakkadki vaatama juba suuremaid ja kasutatud aluseid ning avastad, et sama raha eest saab ikka tõelise asja. Isegi nii, kui peaks ostuhinnale elik esmasele letihinnale täpselt samapalju juurde panema vana hooldamise ja parendamise jaoks ja lõpus oleks uus hea ja vana hea samas hinnas. Kuid Sinu pakutud algnumber on nii kõva, et sellise finantsiga opereerides on tõeliselt valikut ja valid välja korraliku! Korralik - Sinu vajadustele sobiv, hästi ehitatud, hästi hooldatud, hea varustusega. Ning see on 100% kindel: vana ideaalselt korrastatud sama hinnaga on kolmandiku ehk 33% suurem ja kõige sitemal juhul 5% aeglasem!
Eesti purjetamise ja purjejahtide müümisel on olnud ja on siiani üks suur häda: arvamine on see, et purjetamine = võidusõit. Ning uusi jahtisid ongi siiani ostnud kas sellise suhtumisega või tegelikud võidusõitjad aga tohutu bavaaria-kummutite rohkus on tingitud uute merele tulijate teadmatusest ning sommi heast müügitööst. Ja ka mugavusest, kus jube lihtne ja sissetöötatud süsteem BBC-pank-kaikoht töötas. Sama käib ka teiste Eestis enamlevinud, peamiselt prantsuse purjekate kohta: hea müügitöö ja mugavus. Aga 95% juhtudest ei näe ma grammivõrdki mõtestatud valikut koos vastava eeltööga, kui me räägime kruiisijatest. Reisser on teine teema: seal müüakse optimeeritust ja sigade-kägude külagonkal võidu võimalust. Mingit mugavust pole ju meeskonnal vaja, kes kui märjad kaltsud reelingus ripuvad ja kuselgi käimine on karmilt keelatud ;)

Sa mõtle niimoodi: kuna maailmas ehitatakse ja on ehitatud väga palju erineva lahendusega purjekaid, siis äkki mõni nendest on mõeldud just minusugusele?
Me siin Master Kalle Kuusiga püüame inimesi "harida": Kalle Vanasadamat külastavate põnevate aluste piltidega ja mina enamasti selliste vähe teistsuguste otsimise/promomisega (ja sinna alla kuuluvad ka odavad, uued, olematu süvisega poola treilerpurjekad). Võimalusel ka piltides ja äkki saab lähitulevikus see rida jälle mõne klõpsuga täiendatud...

Edit: Ahjah, teine küsimus oli ju ka ;) Ei kasva, küll kasvab kahjuks vajadus suurema rahakoti järele jahi pidamisel ja kasutamisel. Teoorias ongi see 40 ja mõni peale jalga veel selline suurus, kus isegi vaesem inimene suudab detailide ja must be varuosade hinnanumbreid aduda. Kasvõi selline "tühine" asi, kui otste jämedus ja nende vajalik pikkus. Mingist hetkest hüppavad need numbrid nii millimeetrites kui euro/meeter väga kosmosesse. Ja siin võib tulla vabalt selline situatsioon, et näiteks ~11 meetrine peaaegu sama mahutavuse ja varustusega jahi ülalpidamine on konkreetselt 2 korda aastas odavam, kui sarnase 12-meetrise oma. Näiteks julgeks seda arvata eelviidatud Ferretti (kindlasti kallim üleval pidada) vs Jeanneau Espace 1000. Viimast olen ise pikemalt vaadanud Sant Carlesis ja mulle see meeldis väga. Veebipõhiselt väidetakse ka hea purjetaja olevat. Täpselt samasse klassi läheb ka ksf! Tim'i armasus/unistus Southelry, mis lisaks kõigele suurepärasele (kvaliteedist sõiduomadusteni, ikka veebi põhjal) on veel ka käändkiiluga ja ülistabiilne (STIX 57 ja AVS 160 kraadi!!!). Ka neid on lähemalt piieldud Euroopas sest siinkandis neid väga just ei kohta. Kui, siis teispool Rootsit. Muuseas, Southelyd julgeks isegi täitsa soovitada vaadata ja uurida! See ületab oma ohutusomadusilt põhimõtteliselt peaaegu kõiki blue-water purjekaid, ka kõige karmimaid ookeani reissereid. Aga uue hind (~200K eur) pole just bavaaria oma :(

Viimati muutis PriitV, Esmaspäev, 03 Sept 2012 01:24, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Sept 2012 00:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Ahvenamaale, siis ikka millegi sellisega:

Pilt
http://www.nettivene.com/purjevene/ohlson/451440

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Sept 2012 07:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Mony kirjutas:
vahet pole mitu jalga pikkust on, meeter jääb alati soovitust puudu :)

40-45 oli minu soovitus, nii et põhjendan siis ka ise: kuus tundi viibida neljakesi kitsukeses paadis ei ole probleem. Kaks nädalat hakkab probleemiks muutuma ja kaks kuud võib väljakannatamatu olla. Iga sentimeeter lisab täiesti tundtavalt avarust ja pean tunnistama, et on ikka mõnus küll kui hommikul särki selga ajades ei löögi sõrmenukke vastu seina veriseks :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Sept 2012 08:47 
Eemal

Mark võibolla on asi selles et Sa oled võrreldes keskmise eestlasega suurendusklaasi alt läbi käinud ja Sulle ongi vaja natuke rohkem ruumi :-)

Oma kogemusest: 4 vähenõudlikku inimest peavad sadamate olemasolul nädal aega vastu 26-jalases. 5 inimest 31-jalases. Kuu aega 35-jalases. Ma pakun.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Sept 2012 09:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Lisaksin ka omalt poolt ühe mõtte siia juurde. Varem või hiljem kutsub mõni sõber sind näiteks Muhu saarele külla. Puhkuse aeg - loomulikult lähed oma purjekaga ja siis avastad, et oma 3,5+ süvisega ei mahu sa mitte ühtegi Muhu sadamasse sisse. Sama juhtub paljudes kaunites loodussadamates Soomemaal.

Parandage mind, lihtsat kaatrimeest, kui ma eksin, aga IMHO on 1,7-1,8m süvist matkamiseks siinkandis maksimum.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Sept 2012 09:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
et oma 3,5+ süvisega ei mahu sa mitte ühtegi Muhu sadamasse sisse. Sama juhtub paljudes kaunites loodussadamates Soomemaal.

Parandage mind, lihtsat kaatrimeest, kui ma eksin, aga IMHO on 1,7-1,8m süvist matkamiseks siinkandis maksimum.

Kuivastu sadam?? :?

:D :D :D

Dirhami
Rohukyla
Westmer-Haapsalu

Sviby

Lehtma
Hetermaa
Sõru

Virtsu
Kuivastu
Saaremaa sadam
Veere
Triigi

Roomassaare
Mõntu
Pärnu
Munalaid - Manilaid... Peale süvendust
Kihnu

saigi otsa 3-3,5 m sadamad lääne pool.. äkki mõni veel??

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid