Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 122 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Aug 2012 08:52 
Eemal

Neid, et polnud õige piirkond jne. Kuni lõpuks õige mehe otsa satuti ja siis kohe ka operatsioon käivitati. Pean selle artikli uuesti välja otsima, aga lugedes seda lugu mõtlesin, et kui juba seal sedasi on, mis siis veel meil saab. Tõseti, mitu aastat on lugemisest möödas, võin ka eksida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Aug 2012 09:22 
Eemal

Reinz kirjutas:
Neid, et polnud õige piirkond jne. Kuni lõpuks õige mehe otsa satuti ja siis kohe ka operatsioon käivitati. Pean selle artikli uuesti välja otsima, aga lugedes seda lugu mõtlesin, et kui juba seal sedasi on, mis siis veel meil saab. Tõseti, mitu aastat on lugemisest möödas, võin ka eksida.

Selge, Sinu kommentaar ei puuduta Eesti sündmust.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Aug 2012 09:36 
Eemal

Ja jah, sa juhtusid poole pealt lugema. Ma jah ühele ajakirja artiklile viidates märkisin, mis meite meestega lahe teises servas juhtus ja isegi seal "jorutati".

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Aug 2012 10:06 
Eemal

Reinz kirjutas:
Ja jah, sa juhtusid poole pealt lugema. Ma jah ühele ajakirja artiklile viidates märkisin, mis meite meestega lahe teises servas juhtus ja isegi seal "jorutati".

Läheb juba OTks
Hea kui keegi teab, mida ma ja kui palju ma loen või ei loe:)

Aga jään oma varemöeldu juurde:
"See aeg on lühike, mil 112st info merevalve keskusesse jõuab, pigem tuleb muret tunda nö merevalve keskuse võimekuse pärast."

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Aug 2012 10:12 
Eemal

Kui sa tuled välja sellise küsimusega, nagu tulid, siis ilmselt loed üle lehekülje, ma konstanteerisin selle artikli põhjal fakti, et ka mujal ei jookse ühest kõnest kohe kõik käima. OT tekitad sa ju ise juurde arusaamatute küsimuste ja vastustega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 04 Sept 2012 09:50 
Eemal

tkala kirjutas:
bodzadaja kirjutas:
ootame kõik pikkisilmi lekke põhjust !?
Arvestades tootjatehasega suhtlemiseks kulunud aega, võib oletada, et sealpool on suud vett täis ja me oleme veel pikalt teadmatuses.

No pole midagi teha,selline oli paadiomaniku soov.
Ehk kannatust veel natuke.

Kas on midagi selgunud juba?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 04 Sept 2012 15:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Ka mina kasutaksin hea meelega võimalust säästa kooliraha ja kellegi teise vigadest õppida. Mis siis ikkagi alt vedas? Jahutusvee lõdvik?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 05 Sept 2012 09:39 
Eemal

Läks juba vahepeal meelest siia kirjutada.
Kere korras,igasugu lõdvikud ja muu tehniline pool korras.
Teema oli selles et ilm oli väheke karvane ja sõideti vaikselt "kündvas" asendis mitte klissis,mitte et paat ei kannataks vaid nii oli mugavam juttu rääkida ja niisama olla. Inimesed olid ka kõik taga pool ja seega võib oletada et paat võis ka natuke madalamal ahtriga vees istuda.
Sellega seoses leidsime ainukese põhjuse ja väga totra põhjuse mis läheb paadi ehitaja kapsaaeda.
Paadil on ujumisplatvormist veidike kõrgemal mõlemas pardas 2 suuremat ventilatsiooni resti mis on otse läbi restid mootori ruumi. Seega me ise arvasime,et ahtrilaine keerutas sisse ennast sealt kaudu. Kes suurema alusega halvema ilmaga merel käinud see teab kuidas vesi keerutab taga vaikselt sõites.
Kui vesi seal taga sisse keerutas,siis pumbad töötasid,aga vett tuli juurde ja ära ei jõudnud lüüa,ning paat vajus aina madalamale koguaeg kuni lõpuks olid restid juba täitsa vee all.
Hoiatus signaal hakkas siis tööle kui esimene mootor juba välja suri ja nii see põhja läks ilmselt,muud loogilist lahendust pole.
Vaadates aasta uuemat sama paati siis enam neid reste seal pole,kuulujuttude järgi on sama põhjusega veel taolisi paate põhja läinud.

56157755

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 05 Sept 2012 18:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Muret teeb ikkagi see, et selle juhtumi kohta on alles need, kel midagi öelda. Kogu päästeopi kiiruse kohta siis.
Kui üoleks keegi sealt välja pääsenud, siis oleks oldud "kadunud" ja kogu teavitusskeem oleks nentinud, et "ei tea millal juhtus, kadunuks nad jäänud, aga ei tea miks"
Pääsejate kaudu on oluliselt rohkem küsimusi üleval.
Segane mõte, aga noh

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 05 Sept 2012 19:01 
Eemal
Kasutaja avatar

tkala kirjutas:
kuulujuttude järgi on sama põhjusega veel taolisi paate põhja läinud.

Küsiksin aluse marki ja aastaarvu - teaks millest hoiduda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 05 Sept 2012 19:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma olen tkala poolt kirjeldatud asja näinud nii mõnegi paadi peal ja ausalt öeldes omas mõttes mõelnud, et no kuidas ometi küll niimoodi siis? Ka olen näinud üsna tuntud euroopa paatide peal asju millega ma ise ehitades kurja vaeva lahenduste nimel näen ja neid anomaaliaid nähes tekib mul alati küsimus, et mis ime läbi ometi selline asi sertimisest läbi on läinud kui mind on surveier samal teemal peedistanud joomajoo. Maailm ei olegi mustvalge ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 05 Sept 2012 20:49 
Eemal

Mark, otsevastupidi , ongi mustvalge maailm - valged ( ilma konstruktsiooni/projekteerimise vigadeta ) on pinnal , aga mustad ( mingid kohati ülejala lastud ) siis sugugi mitte alati. Eks see kipub mujalgi nii olema. Hea teada miskõik võib asja uputada. Huvitav, kas "ametkondliku juurdluse" tulemit kah keegi teab ? See siis Dillingeri mainitud päästeopi kiiruse teemadel. Ei saanud see ju piirduda vaid "Meretunnis" antud ülevaatega ?!?!?!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 05 Sept 2012 21:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui nüüd mõttega jätkata, siis näiteks ka hulga pisema paadi - Buster Magnumi saab kai ääres rahulikult ära uputada paigaldades 5 täismõõdus meest paari tööriistaga salongi istuma. Veeäravoolu avadest hakkab konkreetne vee sissevool. Selle takistamiseks mõeldud klapid ahtripeeglil on suveniiri poest pärit ja kummipunnid, millega neid auke sulgema peaks, Jyskist ilmselt. Mitmel korral kogetud teema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 05 Sept 2012 21:16 
Eemal

Mul on sellise avariipunni moodi salongipoolel ette panekuks. Taga klapid küll miskit ei pea.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 05 Sept 2012 21:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Reinz kirjutas:
Mul on sellise avariipunni moodi salongipoolel ette panekuks. Taga klapid küll miskit ei pea.

Need punnid on kvaliteedilt Jyski kaupa meenutavad - proovi mõnikord neid sihtotstarbeliselt kasutada.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 122 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: