Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 07 Sept 2012 16:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Mark, va müügimees selline :lol:

Heh :D Üldse mitte! Minu käest tihvte osta ei saa. Mul pole neid lihtsalt. Või noh, minu käest üldjuhul ei saa üldse mingeid varuosi osta, ma ei tegele sellega ja esialgu ei kavatse ka mitte :P
Manualides on tõepoolest kirjas hoiatus, et tuleb osta originaaltihvt ja seda just selle pärast, et väga tihti ongi puuritera esimene asi mida asenduses kasutama kiputakse. Nii need asjad ei käi ja sellise "remondi" tulemus on palju hullem kui remontimata jätmine :lol:

Loomulikult võib osta BBst või mujalt tihvti ja see on ok. Sellegipoolest oleks vajalik teada kui kõva see olema peab, sest ka tihvte nagu ka polte on olemas erineva kõvadusastmega. Ka originaaltihvtid ei ole üldjuhul mingid eritellimuslikud asjad vaid ikka standardsed. Küll aga mitte suvalised. Keegi on langetanud valiku millina see olema peaks ja valikul on omad põhjused. Esineb ka selliseid asju kus tõesti on spetsiaalsed tihvtid. Mul oli mingi vöörivint kus oli näiteks termoplastist tihvt ja termoplastist kruvi. Loogish, et kui sinna metalltihvti sisse surud, siis järgmine ost on uus kruvi mitte uus tihvt. Suvalisest plastmassist ka ei maksa teha ja millest originaal on, seda ei tea kui just tuttavat kuskil CSI keemialaboris tööl pole :D

A mis puuritera kasutamisse tihvtina puutub, siis olen ise selle "kursuse" koos praktikaga oma paadiehitajakarjääri alguses ilusti läbinud :oops:
Teil on nüüd kaks valikut : uskuda ja kasutada minu ämbrit enda eduks või siis olla skeptiline ja läbida täie raha eest ise sama "kursus" koos praktikaga :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 07 Sept 2012 17:23 
Eemal

Mark kirjutas:
Manualides on tõepoolest kirjas hoiatus, et tuleb osta originaaltihvt ja seda just selle pärast, et väga tihti ongi puuritera esimene asi mida asenduses kasutama kiputakse.

Huvitav küll, puuritera? Mina oma maamehe aruga pistaks esimese enam-vähem sobivad mõõdus naela(jupi). Neid vähemalt leiab igast (maa)majapidamisest. Pooleksläinud puurisabasid?....
DIN 7 peaks olema see pehme, tugevusega 4,6. Norm polt on 8,8 tugev 10,9 ja eriti tugev a la sillapolt 12,9 (komakohtadega võin nüüd eksida, ei mäleta peast).
Nael on hea pehme kah :)
PS Baigi ja Bõudi Maailm küsis kunagi 2 (jah kahe!) blisterpakendis Honda OEM tihvti eest 66 EEKu, Baltic Boldist taheti 100 tk vist 19 EEK-i. Siiamaani jagub. Splintidega oli umbes sama teema :)
PPS Kunagi ilusatel 80-del kui onudega Peipsile ahvenale läksime ja Vihr rannalainetuses põhja koputas, tõmmati rannasvedelevast lauarisust nael välja ja uus tihvt sündis punaste käepidemekatetega (1000V) näpitsate abil kohapeal. Mul siuksed veneaegsed näpitsad endal kah olemas :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 07 Sept 2012 19:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Pole siin mingit pooleks läinud puuritera, ikka uuel rällakaga saba maha ja bingo! :lol:
Trutta, väga paljud inimesed ei oma vähimatki ettekujutust, et mingeid polte või tihvte on erineva tugevusklassidega või et üleüldse "rauast asjad" millegipoolest erineda võiksid ;)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid