Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Navionics Autorouting - teekonna automaatne planeerimine
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 03 Juul 2013 22:53 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Jaanipäeval sain Navionicsilt meili, et nad pakuvad nüüd iPhone ja iPad app-i lisa (in-app upgrade) nimega Autorouting. Lihtsalt tuleb kaardil valida sihtkoht ja Autorouting koostab teekonna.

Võimalik on määrata süvis (määran Evelyn III kohaselt 1,8 m), kruiisikiirus (6 sõlme), kütusekulu (5 l tunnis).
Seejärel klikin Pirita sadama muuliaugust välja poole (sees valitud punkt ei sobi) ja siis näiteks Roomassaare sadama esisel - viimaste lateraalmärkide vahele. Klikin nuppu Go ja esialgu öeldakse mulle, et tegemist on "Hazardous route-ga". Klikin Route-Edit ja sikutan lõpp-punkti vastuvõtu märgi peale. Klikin uuesti Go ja tekitataksegi mulle teekond.

Teekonnal on küll sügavuse mõttes nn napikaid, väinas nõuab kohati roolimisel suurt täpsust, kuid põhimõtteliselt lahendus toimibki! Küll jätab ta teekonnast välja Voosi kurgu ja juhatab Roomassaarde ümber Abruka.

Teekonna detailandmetest saan teada, et sellisel viisil oleks teekonna pikkuseks 142 NM, aega võtaks selle läbimine 23H48m ja kütust kuluks 119 liitrit (racerite ülesõidud tehakse kas vanade purjede või nn diiselpurjede jõul). Sama infot pakutakse ka "punktist punkti".
Infot on võimalik jagada muu hulgas meiliga. Sellega saadetakse teekonna põhiinfo ja manusena Google Earth .kmz fail.

Loomulikult ei tohi Autorouting ega muu elektrooniline navigeerimine olla esmane, aga teekonna planeerimisel annab selline lahendus kindlasti nii kohalikule kui ka välisturistile mingi info sadamast sadamasse seilamisel.

Tuleb ära märkida, et Navionicsi tehnoloogiaarenduse keskus asub Eestis.

Manused:
navionicsautorouting.jpeg
navionicsautorouting.jpeg [ 79.21 KB | Vaadatud 4416 korda ]
Faili kommentaar: Navionics Autorouting teekond Roomassaare sadama esisel
navionicsautorouting1.jpg
navionicsautorouting1.jpg [ 180.03 KB | Vaadatud 4416 korda ]
Faili kommentaar: Navionics Autorouting teekond - ülevaade
navionicsautorouting2.jpg
navionicsautorouting2.jpg [ 173.37 KB | Vaadatud 4415 korda ]
Faili kommentaar: Navionics Autorouting teekond Google Earthis
navionics google earth.png
navionics google earth.png [ 1.04 MB | Vaadatud 4416 korda ]

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 03 Juul 2013 23:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Sai seda võimalust Suislepa paadipäeval isegi katsetatud ja asjal on jumet.
Aga ilmnes üks väga ebamugav asjaolu. Või siis olen ise rumal. Kuid teekonna koostamisel ei ole minu meelest võimalik (vahe)punkte tekitada koordinaatide järgi. Ehk siis Navionicsi sees on küll võimalik salvestada punkte (Markers), kuid neid ei saa sisestada koordinaatide järgi ega ka mitte olemasoleva markeri koordinaate muuta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 03 Juul 2013 23:56 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

tarmo4 kirjutas:
Aga ilmnes üks väga ebamugav asjaolu. Või siis olen ise rumal. Kuid teekonna koostamisel ei ole minu meelest võimalik (vahe)punkte tekitada koordinaatide järgi. Ehk siis Navionicsi sees on küll võimalik salvestada punkte (Markers), kuid neid ei saa sisestada koordinaatide järgi ega ka mitte olemasoleva markeri koordinaate muuta.

Räägi sellisest vajadusest lähemalt.
Muidu Autoroutingu mõte ongi selles, et sinu eest tehakse teekond ära. Seega käsitsi sisestamist pole vaja.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 04 Juul 2013 00:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Vaat, krt, see on see, millest ikka rääkind olen. Et miks krt ei ole? OK, plotterile panduna oleks see ehk lollidele ohtlik. Aga PC softina võiks ju olla. No, nüüd on siis i-asjadele. Tubli!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 04 Juul 2013 05:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper kirjutas:
tarmo4 kirjutas:

Räägi sellisest vajadusest lähemalt.
Muidu Autoroutingu mõte ongi selles, et sinu eest tehakse teekond ära. Seega käsitsi sisestamist pole vaja.

Pakun välja, et Suislepas anti finishi- ja stardipaigad ning nendele lisaks veel paar punkti kust tuleks läbi lipsata(nn. via points) Et põhimõtteliselt paned paika lähte ja sihtpunkti ja pärast vajadusel lisad teekonnale paar punkti kust tahaks läbi käia.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 04 Juul 2013 07:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Mainin ka ära, et tegemist on tasulise lisaga Navionics I seadme appile.
Selle hind on 4.49€
Ehk, kui ostad Ipadile Navionics HD Europa hinnaga 55€ siis selle sees saad osta veel lisaks moduleid.
https://itunes.apple.com/us/app/marine- ... 94756?mt=8

Samas puudub standard appil Nav Modul (saab teha käsitsi teekondasid), see maksab samuti 4.49€ ja saab ka käsitsi "WP" sisestada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 04 Juul 2013 08:22 
Eemal
Kasutaja avatar

peebuste kirjutas:
Vaat, krt, see on see, millest ikka rääkind olen. Et miks krt ei ole? OK, plotterile panduna oleks see ehk lollidele ohtlik. Aga PC softina võiks ju olla. No, nüüd on siis i-asjadele. Tubli!

Kuidas ei ole? Mul on Garmin gpsmap 620 kaks aastat olnud, sellel on automaatne teekonna moodustamine täiesti olemas. Ausalt öeldes ise ei kasuta seda, teeb tõesti jubedaid napikaid. Pigemini olen ma rahul selle funktsiooniga, et kui on sisestatud enda aluse süvis, siis kuvatakse sellest väiksemad sügavusnumbrid punaselt. Teekonna planeerimisel on elu lihtsam.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 04 Juul 2013 09:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Garmini Vision seeria kaartidel on autorouting tõesti juba aastaid olemas.
Asjal on palju rohkem jumet Soomes saarte vahel sõitmisel.
Seal aga tahaks, et autorouting oskaks mööda väylä'sid ruutida.
Seda aga suudab seni ainult soomlaste kodukootud Loisto nimeline soft mis töötab PC-l ja vist ka Androidil. Sellel aga puudub igasugune ruutide eksport plotterisse. Seega nokk kinni, saba lahti ja kasu ikka pole.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 04 Juul 2013 10:22 
Eemal
Kasutaja avatar

poom kirjutas:
peebuste kirjutas:

Kuidas ei ole? Mul on Garmin gpsmap 620 kaks aastat olnud, sellel on automaatne teekonna moodustamine täiesti olemas.

Lähen nüüd häbenen nurgas, jälle jalgratas eest ära leiutatud :p

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 04 Juul 2013 12:34 
Eemal
Kasutaja avatar

kussu kirjutas:
Samas puudub standard appil Nav Modul (saab teha käsitsi teekondasid), see maksab samuti 4.49€ ja saab ka käsitsi "WP" sisestada.

Kusjuures see "Nav Module" on mul ostetud ja ei leia käsitsi WP sisestamise võimalust (koordinaatide järgi).

Ainuke asi mis pole ostetud, on "Advanced Map Options", aga kirjelduse järgi see ei lisa ka vajalikku funktsionaalsust.

Küsimus kerkis ennist, et milleks seda koordinaatide järgi WP sisestamist üldse vaja on?
Ühe põhjuse mainis juba Fuego ära - sadamate asukohad olid antud koordinaatidega ja jube mugav oleks need punktid sisse taguda ning seejärel nendesse punktidesse navigeerida. Muidugi võib alati paberkaardile või Google Mapsi või kuhu tahes need toppida, aga tunduvalt etem oleks seda Navionicsi sees otse teha.
Offroad orienteerumisega harjununa tundub selline võimalus elementaarne.

Teiseks - väga mugav on anda sõbrale enda või mõne objekti asukoht koordinaatidega. Sõber saab siis need oma Navionicsisse toksida ja jälle lihtne navigeerida.

Mere või järvepäästel leiaks see funktsoon tõenäoliselt samuti kasutust.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 04 Juul 2013 14:15 
Eemal
Kasutaja avatar

tarmo4 kirjutas:
kussu kirjutas:

Kusjuures see "Nav Module" on mul ostetud ja ei leia käsitsi WP sisestamise võimalust (koordinaatide järgi).

Otsisin ka kuid koordinaatide järgi sisestamist ei leidnud, ainult "tap to WP" ja vajadusel saab pärast lohistada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 06 Juul 2013 20:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Tore uudis!

Kipper kirjutas:
[...] Navionicsilt [ ...] nüüd iPhone ja iPad app-i lisa (in-app upgrade) nimega Autorouting.
Teekonnal on küll sügavuse mõttes nn napikaid, väinas nõuab kohati roolimisel suurt täpsust

poom kirjutas:
Garmin 620 [...] automaatne teekonna moodustamine täiesti olemas[...] teeb tõesti jubedaid napikaid.

Nu aga meremehe ausõna ei luba elektroonikajupsile süvist pisut valetada?
Mu meelest õige kui teeb "napikaid" - aga puhtalt - masin ju.
Inimene siis kohandab, vastavalt oma tujule või närvikavale.
.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Juul 2013 13:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Garminis panin ma ikka oma valuläve sisse - ehk süvise, mille puhul hakkan ebamugavalt tundma end. Ja kui Kräsuli salmist vaja ikka läbi sõita siis muudab ajutiselt kasvõi ära.
Ja Väinameres tuleb ikka aeg ajalt vähendada üht koma teist, k.a. oma "Tallina lahe" ohutunnet.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Juul 2013 17:59 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Marlene kirjutas:
Tore uudis!

Kipper kirjutas:
[...] Navionicsilt [ ...] nüüd iPhone ja iPad app-i lisa (in-app upgrade) nimega Autorouting.
Teekonnal on küll sügavuse mõttes nn napikaid, väinas nõuab kohati roolimisel suurt täpsust

poom kirjutas:
Garmin 620 [...] automaatne teekonna moodustamine täiesti olemas[...] teeb tõesti jubedaid napikaid.

Nu aga meremehe ausõna ei luba elektroonikajupsile süvist pisut valetada?
Mu meelest õige kui teeb "napikaid" - aga puhtalt - masin ju.
Inimene siis kohandab, vastavalt oma tujule või närvikavale.

Lubab ikka. Kirjutasin nö avastuskommentaarid teatud tingimusi arvestades (siis enda jahi süvis). Sedasi tulebki välja masina loogika.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Juul 2013 23:38 
Eemal

see waypointide vms asi oleks küll väga kasulik, on vaja sõber peale vōtta vms. Tegelikult see waypointide vōimalus aitaks ka napikate vältimisele, kui nt. ümber saare saaks mōlemat pidi, kuid ühtpidi napikas, siis aneks waypointi teiselepoole saart, kus sügavam vesi, ning juhataks sealt kaudu. Koordinaatide sisestamine annaks hea võimaluse liitsihte pidi söitta, kus pöördekohtade koordinaadid teada.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid