Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kaatri treiler
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Juun 2006 20:40 
Eemal

Liitunud: Pühapäev, 14 Mai 2006 20:47
Postitusi: 67
Asukoht: Haapsalu
Peab vist olema registreeritud, ise heameelega ei registreeriks kui võimalik. On kellegil kogemusi mida politsei mulle paberile kirjutaks kui näeks nende silmealla satuks(kindlasti tuleb ka maanteel sõita). ise olen näinud mitmeid ilma numbrita sõitmas. Tuled paneks niiguinii peale.


Viimati muutis Tannu, Neljapäev, 01 Juun 2006 21:11, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Juun 2006 20:43 
Eemal

Liitunud: Pühapäev, 14 Mai 2006 20:47
Postitusi: 67
Asukoht: Haapsalu
Unustasin ütlemata, et sõiduauto järel veetav ja sõitmist oleks omajagu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Juun 2006 21:19 
Eemal

Liitunud: Reede, 05 Dets 2003 21:59
Postitusi: 1440
Asukoht: Haapsalu
Mine ARKi või helista ja küsi mida nad tahavad.Vist mõned pildid kärust ja natukse EEKusi ka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Juun 2006 23:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 26 Apr 2005 22:57
Postitusi: 158
Asukoht: Tallinn
Kõlab umbes nii, et tahaks ilgelt autoga sõita ja, eeldatavasti, sõidan ka palju, aga bensiini ei taha osta. Mõned teised ka väga palju ei osta... :D

Nali naljaks aga registreerimata sõidukiga liikluspolitseile vahele jääda pole üldse tore. Trahv on väga kärme tulema. Eriti praegu kevadisel ja suvisel ajal, kus samamoodi mõtlejaid peale sinu veel teisigi liigub. Sinimundrid veel väga maiad järelveetavatel pilk peal hoidma. Järelhaagise esmaregistreerimine 1300.- krobedat ja natuke närvirakke.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Juun 2006 01:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Muuseas, ma ei ole veel viitsinud põhjalikult uurida(põgus erinevate seaduste lugemine pole tulemust andnud), kuid haagis ei pea alati arvel olema. Nagu ka vanasti, Vene ajal. Ka siis ei pidanud aeglased paadihaagised arvel olema.
Mõelge nüüd nende 2" munakaga sõiduauto konksu käivate korvtõstukite ja muude renditavate tööriistade peale! Neil ei ole numbreid ega teh.passe, on vaid tuled ja kiiruse piirang 30 km/h. See läheb kuidagi samasse teemasse mootorratta külghaakega, selgi ei ole eraldi registreerimine ja number nõutud. Aga siiski on tegu haagisega.

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Juun 2006 06:40 
Eemal

Liitunud: Pühapäev, 14 Mai 2006 20:47
Postitusi: 67
Asukoht: Haapsalu
Küsisin kuna tekkis huvi, et võibolla on migi varjant kuidas saab ilma sest olen näinud mitmeid nii linnas kui ka maanteel sõitmas ilma umbrite ja ka tuledeta. Pridul on õigus päris paljudel tõõtiisthaagistel ei ole midagi peale tulede ja sõidavad. Mul on olnud kokkupuude Taebla ARKga õmberehitatud auto(ma arvan et sama mis isetehtud käruga) registreerimisega ja see ei läinud sealsugugi lõbusalt. Lihtsalt lootsin et ehk on selliseid varjante sõitmiseks, kus politsei paberit ei määri minu pärast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Juun 2006 07:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev, 26 Mär 2005 19:59
Postitusi: 298
Asukoht: 58.17,056N 26.9,986E
Tööriisthaagised loetakse põllumajandushaagisteks ja nende kiirus on piiratud.Olen neid isegi piisavalt vedanud.Aeglaselt sõita on kaasaegse autoga väga raske,aga kiiruse ületamise puhul on "poolitsad"suhteliselt pahased ja pahandavad vastavalt kiiruse ületamise määrale(lõige 1;2;3)jne.

_________________
me oleme raha nimel igasugu lollusteks valmis , isegi tööd tegema , vist !?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Juun 2006 10:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Rops, kui lugeda põllumajandushaagiste registreerimise seadusandlust, siis ka sealt ei kooru välja nende registreerimise mittekohustuslikkus. Ainult tsikkli korv ja trakatsi rippriistad ei kuulu regamisele(kuigi ka nende kohta OTSEST sellist märkust ei ole).
Trakatsi, liikuarmasina ja nende haagiste tehno ning sealt siis põllumajandushaagise mõiste: haagis (R kategooria) on põllu- või metsamajanduses kasutatav sõiduk, mille peamine otstarve on koorma vedamine ja mis on konstrueeritud ratastraktori haakes vedamiseks. Haagised, mille koormast osa kannab vedav ratastraktor, kuuluvad samasse kategooriasse. Haagiseks loetakse ka püsivalt kinnitatud töövahendiga sõidukit, kui selle täismassi suhe tühimassi on 3,0 või üle selle ja kui see sõiduk ei ole konstrueeritud materjalide töötlemiseks ;
Korvtõstuk ei ole põllumajandussõiduk. Kuid ma helistasin hr.Rein Einerile ja sain väga konkreetse ja meile sobiliku vastuse!!!
Nimelt on veel üks määrus, Suuremõõtmelise ja/või raskekaalulise autoveo eeskiri ja selles on 5. peatükk Eriveosena veetava pukseeritava seadme vedu.
§25. Üldnõuded eriveosena veetava pukseeritava seadme veol

(1) Eriveosena veetava pukseeritava seadme, milleks võib olla bituumenikatel, soojak, kompressor, tõstuk jm (edaspidi pukseeritav veos), veol ei tohi suurim kiirus ületada 25 km/h.

(2) Pukseeritava veose tegelik mass ei tohi ületada veduki(-te) tegelikku massi ja korraga ei tohi vedada rohkem kui ühte pukseeritavat veost.

§26. Pukseeritava veose varustus

Pukseeritav veos peab olema varustatud piduritulede, tagumiste suuna- ja ääretulede laternatega, haagise tagumiste punaste võrdkülgsete kolmnurksete helkuritega ning aeglase sõiduki ja kiiruse piirangu (25 km/h) tunnusmärkidega.

§27. Haakeseadis

Haakeseadis peab vastama «Liiklusseaduse» § 13 lõike 3 alusel teede- ja sideministri poolt kehtestatud nõuetele. Võib kasutada konksu ja silmusega haakeseadist, kui veduki konksu ristlõike läbimõõt on 50 ¿1 mm või haagise tiisli veosilmuse sisemõõde on 90 ± 1 mm, silmuse ristlõike läbimõõt on 45¿1 mm ja tööpindade kulumine ei ületa 1,0 mm. Kõik haakeseadised, välja arvatud isepidurduvad, peavad olema dubleeritud julgestuskettide või -trossidega.

§28. Pukseeritava veose tehniline seisukord

Pukseeritava veose tehniline seisukord peab vastama valmistaja nõuetele.


See määrabki selliste seadmete liikumise. Küsisin konkreetselt ka kaatrite ja jahtide vedamise kohta. Kui on see nn. rannatreiler aga sel on täiesti korralik haakeseade, tuled ja muu nõutav, ning sellise haagise ehitus ei ole teistele ohtlik, siis ei ole mingit probleemi 25 km/h sellega töristada. Kui kogu veetav asi läheb aga normgabariitidest välja(üle 2.50 lai, üle 4.50 kõrge jne), peab ka sellise haagise puhul võtma igasugused teeload, elektrimeeste kooskõlastuse jne. Seega, näiteks Rootsist ostes rannatreileriga jahi, millel on korralik E-märgistusega konks ja jaht+treiler ei ole kokku raskemad, kui vedav auto, siis tuled Paldiskis või Tallinnas laevalt maha ja sõida nagu õige mees kunagi. Ainult enne tuleb osta need magnetiga haagisetuled(Tööriistamarketis on kindlasti olemas), aeglase sõiduki tunnuskolmnurk ja kollasel põhjal kiirusmärk.

Edit. Mis on selle määruse täitmise juures meeldivat? Tüüpiline mure on ju E-kati puudumine, auto teh.passi märgitud haagise kaalud jne. Selle määruse järgi toimides need aga ei toimi :D Nimelt ei reguleeri tavalised autoga sõitmise seadusaktid seda erijuhtu. Siin räägitake tegelikust massist ja haakesedmest, pidurite olemasolu ei ole kohustuslik ja lisaks kõigele ei ole tegu O-kategooria sõidukiga ehk haagisega. Tegu on erilahendusega KOORMAGA. Seega on vaja vedada näiteks koos treilaga 2 tonni kaaluvat jahti, mis muudes mõõtudes jääb igati lubatu piiresse. Kõigepealt, kuna tegi pole haagisega, ei teki autorongi ja load ei mängi rolli. Erijuhtum :wink: Tuled on, haakesede on õige, märgid on. Autoks näiteks mingi tavaline suurem, omakaaluga 1600 kg sõiduauto, mille lubatud haagiste massid jäävad igal juhul alla. Aga tegu pole haakega, vaid veosega, mis jällegi tema erilisuse tõttu ei lähe kandevõime alla. Paned autosse neli täismeest sisse, auto tegelik kaal ongi üle 2 tonni. Ja sõidad täiesti legaalselt läbi linna. Kindlasti peab aga määruse väljatrükk kaasas olema, sest politsei on tavaliselt loll ja neile tuleb tõestada oma süütust.
Muuseas, jube lahe: paned masti kõige tippu, see võib ulatuda tagant üle kuipalju tahes ja isegi seda puna-valge kaldtriibulist latakat ei pea olema. Pole tegu ju sõidukiga :D Kokku ei tohi kogu see kaadervärk minna aga üle 18,3 meetri(vist oli selline pikkus). Kuid selline vedamine ei saa olla püsiv, pigem annab see võimaluse suuremaid veesõidukeid ja nende ratastel kiilplokk-aluseid kaks korda aastas kuhugi katuse alla vedada. Keset Eestit ju leiab suuri kuure küll. Tiksile ja teistele sadamakaptenitele võimalus need koledad roostes kärud täiesti legaalselt minema peksta.

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Juun 2006 20:40 
Eemal

Liitunud: Pühapäev, 14 Mai 2006 20:47
Postitusi: 67
Asukoht: Haapsalu
Ega need alternatiivsed varjandid alati jah kõige paremad pole, aga uurida tasub neid ikka. Seekord siis nii et ikka registreerima.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group