Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 51 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vol. punane.
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Mär 2012 17:28 
Eemal

... corrida... :lol: !
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
...ja nüüd: kohustuslik ülikond "wokartiga" sõitmiseks... :lol:
Pilt
...pilte tuleb veel... :lol: !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Vol. viimane.
PostitusPostitatud: Reede, 16 Mär 2012 11:05 
Eemal

Pildil on üks Rootsimaa purjetaja, paadiehitaja ja kirjanik:
Pilt
Sven Lundin (22.04.1939.)
e. SVEN YRVIND
1980.a. purjetanud ümber Cap Horni 20` (jalasel) jahil Bris II
http://en.wikipedia.org/wiki/Sven_Yrvind
Pilt
Pilt
Siinkohal tänud Britt Tulit`ile otse Sven Yrvindilt saadud kollasel paberil olnud teksti tõlkimise eest Rootsi keelest!

Yrvind Ten
Olen pühendunud non-stop ümbermaailma purjetamisele. Paat saab olema 3- meetrine. Marsruut: ida suunas, lõunast ümber suurte neemede. Veedan aasta maailma tormiseimatel meredel. 400 kg toitu ja 100 kg raamatuid on ihule ja hingele toiduks.
Oma projekti nimeks panin "Yrvind Ten"!
(Britt: saan aru, et ta eesmärk on see võistlus võita!
www.aroundinten.com
sellest ka projekti nimi)
"See ei õnnestu!", kuulen ma paljudelt, ütleb Sven, aga, mis see mulle korda läheb! See ei ole esimene kord, kui igasugused hädaldajad püüavad lämmatada mu loomisrõõmu! Neist hoolimata ehitasin ma ema keldris ookeanipurjeka, samuti lõin ma sekstandi, mis on küünest väiksem...
Erinevalt teistest purjetajatest ei ole mul kiiret! Mul ei ole vajadust võimalikult ruttu sadamasse jõuda, vastupidi, ma naudin võimalust veeta aega merel. Arvan, et sellise suhtumisega on minu õnnestumise tõenäosus suur, üle 50%. See ei saa lihtne olema, aga see ongi idee. Mulle meeldib probleeme lahendada, peab olema midagi, mille nimel elada.
Purjetamise viimane, suur, naeruväärne väljakutse on purjetada ümber maailma 10 - jalase paadiga. Kui ma sellest lugesin ja nägin selleks ehitatud paate, ütlesin endale:"sellega saan mina paremini hakkama ja asjalikumaid paate suudan ma ehitada!". Ei ole just palju valdkondi, kus 73 - aastane saab maailmarekordit lüüa!
Enamik inimesi saab elust valesti aru! Mugavus ei tee inimesi õnnelikuks, vaid see on hoopis tervisele ohtlik! See muudab inimese laisaks. Ainult energiat kasutades saab energiat luua ja just energia küllus, teeb inimese õnnelikuks ja terveks. Õnne ei saa raha eest osta.
Oma reisil kavatsen ma süveneda väikepaatide käitumisse suurtes lainetes. Samas teen ka sisemise rännaku kõrgematesse sfääridesse ja seal, ei saa ma üksi olema. Sada kilo valitud raamatuid, mille on kirjutanud maailma suurimad mõtlejad, saavad olema mulle teejuhiks!
See retk ei ole ainult lõbu pärast, vaid olen veendunud, et see aitab mitmel moel kaasa parema maailma loomisele. Loodan, et inimesed hakkavad selle kaudu mõistma, et väike, aga õigesti ehitatud paat on merekindlam, kui suur. Suurtes paatides on vaja suuri jõude, see aga omakorda nõuab keerukat tehnoloogiat. Keerukas tehnoloogia mereoludes, on aga väga haavatav. Vaid väikeses, lihtsas ja funktsionaalses paadis, on inimesel absoluutne kontroll ja seetõttu on ta kaitstud mere raevu eest.
Pilt
Pilt

www.yrvind.com

...vot selline mees...!
...aga, eks aeg toob arutust... :wink: !

Ja lõpuks ometi kõikide kergenduseks: lõpetuseks... :lol: !
Pilt
...oli aasta 1970...... mul oli õnne Johannes Kangro meeskonnas võidu "kihhutada" ja väga head koolitust saada samasugusel jahil 5.5R, mis oli Sepa Hermani näputöö Spordilaevade tehasest, mille poordid olid sama punasest puust ja samamoodi lakitud, veealune osa oli pronkspatendiga värvitud, puumastiga ja purjemärgiks kahjuks SR! Jahil oli nimeks "Muhu", kui ma õieti mäletan ja selle edasine saatus peale olümpiat on mulle teadmata...
Aga igatahes siis sellel ajal ei olnud "preventreid", neid nimetati lihtsalt "brassideks" ja "boom brake`st" kaasaegsel kujul, ei osanud isegi "Linnupapi" und näha...
...kui oli oht, et võib järsku halssida, tõmmati poomirautisest ots otse kuhugi tekki kinni... :lol: !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Vol.11. mess laieneb.
PostitusPostitatud: Laupäev, 02 Juun 2012 20:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle Kuus kirjutas:
...no mina ei saa aru, miks mulle meeldivad Tipi telgid, aga nad meeldivad mulle... :lol: !
Pilt

Kas keegi juhataks otsa kätte kustkohast selliseid meie maal leiab?
.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Stockholmi paadimess "Allt för sjön"
PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Veebr 2017 10:34 
Eemal

Kas see aasta 4.-12.märts mõni foorumlane ka messi külastab?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Vol.11. mess laieneb.
PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Veebr 2017 11:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Marlene kirjutas:

Kas keegi juhataks otsa kätte kustkohast selliseid meie maal leiab?
.

Midagi meil pakutakse
http://milshed.com/et/telgid/219-indiaani-telk-tipi-oliivroheline.html
http://www.laiguline.ee/index.php/pood/details/2788/247/matkatarbed/telgid/easy-camp/easy-camp-tipi.html

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Stockholmi paadimess "Allt för sjön"
PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Veebr 2017 14:05 
Eemal
Kasutaja avatar

arx kirjutas:
Kas see aasta 4.-12.märts mõni foorumlane ka messi külastab?

Plaan on minna küll, kuid päev pole veel paigas. Kui keegi autoga läheb ja vabu kohti on, siis sokutaks kaasa. Elu on näidanud, et päevase kruiisi- ja linna-transpordga läheb see külastus aeg üsna napiks. Ühe korra oleme ka laevast maha jäänud, pooled asjad kajutis...

Edit: Ma lähen reede õhtuse Tallinki kruiisiga (10.03). Kui keegi veel laeval plaaniga messi külastada, siis võiks showbaris kokku saada ja mõned joogid teha. :P

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 51 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid