Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 76 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Catamaran kahasse?
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Nov 2016 16:04 
Eemal

Tere. Mul kohe veider seda kusida sest mul mootorimehi ja sadu jahte siin ja no kuskilt ma oma kusimusele konkreetsemat vastust ei saa. Vastus piirdub et umbes 2 -4 gallonit ja koik.
Kas toesti on see nii raske kusimus ? Ja siin ta on - palju votab kutet Detroit , V8 diisel , 250 hp kutet tunnis ?
Ehk oskab keegi midagi tarka oelda ?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Nov 2016 16:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Ega väga palju konkreetsemat vastust ei saa jah, kui pole teada, millise aluse peal see mootor on ja millises režiimis töötab.
Oma kogemusest - Detroit 8V-71 (300+ hj) 14 meetrise raudlaeva peal, öko käik ca 1800 p/min ja 7 sõlme, kulu umbkaudu 15-20 l/h. See 2-4 gal/h tundub pigem tagasihoidlik arvestus, aga kui ta suhteliselt madalatel pööretel tiksub, siis vast reaalne. Kui pöörded üles ajada, on ilmselt keeris paagis suurem kui ahtris.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Nov 2016 17:04 
Eemal

Foto on halb aga natuke naeb ikka.
Jahhh, mootor V8 -92
Kui 1500 pooretega veaks,siis aitaks kull aga motlena muidugi paneb.
Eks motlen edasi.
Tanud koigile kes viitsisid kaasa moelda ja arvamust avaldada.

Manused:
Faili kommentaar: Foto on halb aga natuke naeb ikka.
Jahh, mootor V8 -92.
Kui poorded 1500 veaks ,siis piisab kull.
Aga hirmu ajab peale ikkagi.
Tanud koigile kes viitsisid kaasa moelda ja arvamusi avaldada.

image.jpeg
image.jpeg [ 1010.13 KB | Vaadatud 4610 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Nov 2016 17:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Selliselt esitatud küsimusele pole tõesti ühest vastust. Küttekulu on otseselt sõltuvuv gaasihoova asendist, paadi kaalust, kujust, ilmast jne.
Kui huvi, võid uurida näiteks sellist lehte... http://www.boat-fuel-economy.com/outboa ... ion-liters

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Nov 2016 18:59 
Eemal

Koik. !!! Tuhnisin netis,kus tervis ei luba tuhnida ja.... Tuju on ambris !
Seda loomakest ei joua ara toita. !!! :cry:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 25 Mär 2017 16:39 
Eemal

Tere. Kas keegi on praegu kusagil Kariibidel, voi Kesk-Ameerikas purjetamas voi mones Marinas ?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 25 Mär 2017 19:33 
Eemal

Villy kirjutas:
Tere. Kas keegi on praegu kusagil Kariibidel, voi Kesk-Ameerikas purjetamas voi mones Marinas ?

Teakita on teel Martinique'le. Blogist peaks nägema, palju maad veel jäänud on.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 09 Juun 2017 17:01 
Eemal

Tere koigile ! Vot nuud mul kull hari punane !
Olen kaimas eestis ja.... ehk valed inimesed ( kindlasti kohe ) ja , kuigi olete te ainult lugejad, mitte oma arvamuste avaldajad , uritan ma oma pahatuju valja pritsida just Teile kellel ninad tatised kulmast tuulest jne jne.
Oleks seekord heameel Teid kuulata aga mitte ainult lugeda mu totrusi.
Andke moni paev aega ja vaatamata et kas see teema oiges kohas ja kas uldse ● oige ● teema aga ma ta siia ara pritsin.
Paar paeva ja teen seda luhidalt !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 10 Juun 2017 00:19 
Eemal

Villy, kas palavus teeb liiga? Harju ära, meil on siin suvi ;)

Manused:
suvi.jpg
suvi.jpg [ 66.61 KB | Vaadatud 3319 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Juun 2017 10:41 
Eemal

Tere. Palav on siin toesti. :oops:
Nii palav et mul jalle pilet taskus aga moistus ikkagi triiki.
Venitasin spetsiaalselt oma viha valjapritsimisega sest lootsin ikkagi asjadele selgust saada aga.....tegelikult saingi pihta et* peaks oma suu kinni hoidma *.
Aga olgu, kui lubasin, siis sulitan valja.
Mul tegel ainult vaike ja tagasihoidlik kusimus.
Kas inimesel peab ikka olema oma kodu ? Mingis linnas, mingil maal, mingil kontinendil ?
Mina ise arvan et ei pea !!!. Mitte selleparast et mul seda pole, vaid selleparast et paljudel seda pole.
Ja kellele 2 sonaga siin eestis mainin et kolan ilmas ringi, siis tulevad veidrad kusimused et kust raha saad ( mida minusugused kunagi ei kusi ) ja kuidas ikka nii saab elada ( et see pole oige ) ja mis elu see on jne jne.
Arvan et mu mottetera jai ehk teile segaseks aga paremini ma ei oska oma pahameelt valjendada.
Ahhh, las olla. Koik halb tuleb kuidagi kiirelt unustada ja kull aeg ja paike koik armid ravib.
Elu on ilus koikjal.Ja mida soolasem ja kuumem- seda parem.
Aga igauhele oma !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Juun 2017 19:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Villy, ära heida meelt! Loomulikult ei pea inimesel olema kodu, kui ta seda ei taha või ei vaja... Kõik käib range vabatahtlikkuse alusel... :)

Lihtsalt meie laiuskraadil on valdavalt kombeks oma tehtud lapsed ise suureks kasvatada ja anda neile ka elementaarne haridus... ning seda kõike on märksa lihtsam teha, kui sul on kindel Kodu :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 23 Juun 2017 13:44 
Eemal

Siinsel laiuskraadil ja kultuuriruumis käib üldiselt elu nii: koolis õpitakse nii, et olla suuteline järgnevaks- lõpetad keskkooli, astud kuhugi edasi ja võtad pangast õppelaenu, nüüd ongi edasine otsustatud, pank teab ja teeb sinu eest otsuseid.. Siis armud mingisse tibisse ja otsustate koos elama hakata, vaja maksta üür, küte, prügi, internet, vesi ja titemähkmed, bensiin, jõulukingid ja egiptuse reis, jaanipäevaku inventar jne. Pank ulatab oma abistava käe ja oledki kolmekümneks aastaks ori. Kui ainult tervis vastu peaks. Nuja siis selgub, et tibi ei pea sellele närvipingele vastu ja ise ka mitte. Lahku kolides müüte veel väljaostmata korteri ja selgub, et palju vähem saab kui maksid, täitsa lõpp! Siis on tervisega juba kööga, mees neelab tablette ja naine, kel juba uus väljavalitu hakkab mõistma, et vastne punane Porsche tegelikult oli varastatud ja laheda soenguga ärikas on veel rohkem omadega soos, kui eelmine. Ainus lahendus on ellu jäämiseks eraisiku pankrot, nime vahetus ja elu kusagil soojas meres oleval saarel, kus keegi sind ei tunne ja liigseid küsimusi ei esita. Siis hakkab tunduma, et mida vähem nodi ja seda parem, isegi kui tahaks mõnda veesõidukit, täieliku vabaduse unelmat, näiteks katamaraani, oleks targem oma ihad maha suruda ja olla niisama. Kas pole? Tavalised lood eestimaal, ei midagi erilist. Veab neil (näiteks mina), kellesse pank suhtub kahtlevalt ja laenu ei anna. :)
Ja siis loevad need eestimaa mehed kellegi kahtlase tüübi jutte soojalt maalt ja on kadedad ja mõtlevad igaksjuhuks, et nii ikka ei saa ja ei või.
Teema on tegelikult igivana, mina tutvusin seesuguse mõtlemisega Henry David Thoreau raamatus Walden, ehk elu metsas. Väga hariv lugemine.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 23 Juun 2017 15:35 
Eemal

Tere koigile ja head Jaanipaeva !
Votsin poest Caribe Wisky et veidigi sooja saada. Sain ! Aga kuskile valja ma ei lahe sest siis peab palju jooma et ara ei kulmuks.
Jook on teil kallivoitu aga ma olen kursis siinsete alkoariga mis riik tegi. Mis seal ikka, riigil muid ja suuremaid arisid, millega taskuid taita.
Vabandust, poliitikat ma parem uldse ei puudutaks sest see koik on ulemoistuse.
Daaniel, ma olen kursis ja see ka mul labikaidud rada et abielu jne aga onneks laksin ma vara lahku ja..... Lapsed on suured ja vahest tundub et veelgi vanemad kui ma ise. See ei tee mitte roomu aga sellise kasvatuse nad said ja ... mis seal ikka.
Sinu jutu lopp mulle uldiselt meeldib. Kuigi lugesin mitu korda et kas ka sina soidad mulle sisse voi kuidas.
Vist ei soida ? Voi mis ?
Ma saan natuke aru et olen teile veidi kahtlane jne. On tosi et ma pole oma 25 aasta jooksul veel endamoodi redutajaid eestlasi nainud. Kui oleks nainud , siis oleksin mutsi kindlasti maha votnud. Aga olgu, hea kui kedagi kummardama ei pea..
Aga omas keeles raakida ja maailma lahata tahaks iga inimene. Onju ?
Sul on oigus. Mida vahem asju, seda parem. Mulle ka pangad laenu ei anna ja siin euroopa maas isegi enam ei avata arvet. Neil vaja orjasid jne . Onneks olen ma suutnud pogeneda orjamajandusest .
Ma parem ei lobise. Vasisin tippimast. See koik pole mulle.
Nadal veel kannatuste rada ja siis on lennuk. Vasinud kompaniide toitmisest aga.... teisiti ei saa !
Loodan et keegi vaga ei solvu mu mu jama parast . Aga valja sulitama ma selle pidin.
Rahu moisas, onju ?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 23 Juun 2017 16:00 
Eemal

Ei sõida sisse, ole mureta. Hakkasin kirjutama, kuna pidin eile ahju kütma. Nii, et külma osas on sul kahtlemata õigus ja küllap siis võib muudeski asjades olla!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 23 Juun 2017 16:21 
Eemal

Taaniel, vabandan et su nime valesti kirjutasin. D tahega.

Viimati muutis Villy, Laupäev, 24 Juun 2017 07:04, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 76 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: