Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 164 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Tahvel merele
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 11:05 
Eemal

Tundub päris hea asi olevat. :) Pritsmekindlaid uusi tahvleid polegi eriti kohanud. Eestist saab veel odavamalt. :)
https://www.smartech.ee/et/products/tahvelarvutid/archos-sense-101x-32gb

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 11:34 
Eemal

Patsi pole aga pakun, et see vee(pritsme)kindlus pole miski eriline lisaväärtus, et hinda üle 200 kruvida.
Samade või isegi paremate andmetega 10" tahvli saab siit juba ~150 euri kätte. Tõmba 3 eurine silikoonkest peale ja on samuti tolmu-pritsmekindel :D Oleks, et see kannataks uputamist vms.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 12:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma olen kasutanud oma Sony Z2 tahvlit peamiselt lahtistes paatides ja mõnikord ka suuremates kajutiga paatides. Kõik on olnud nii öelda kiirpaadid, ehk siis raputamist saab ikka küll. Ma omadest kogemustest ütlen nii:

1) Igasugune kilekott vms ümber tahvli ei ole üldse mingi lahendus. resolutsioon , heledus, ekraani vaadatv nurk on kõik üliolulised

2) Kõige suurem probleem on juba alates tahvli kinnitamise hetkest sadamas seismisel, enne kui üldse merele saab, igasugused puuted-kolinad palja tahvliga vastu armatuuri või klaasi või mujale. Ses mõttes on selle Archose väline polsterdus mind täiesti vaimustusse ajav asi :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 14:09 
Eemal

No mul kasutusel mingi igivana Lenovo 7" tahvel mis kunagi lapsele mängimiseks ostetud - juba sellest ajast pehme silikoon ümber ja toimib samuti lahtises paadis avatud päiksevalgusele ning pritsmetele. Okei - ma enda oma sinu kiirpaatidega võrdseks ei pea kuid vesi käib üsna tihti laines sõites salongi. Midagi maandub ka tuuleklaasi taha, aga, et nüüd seepärast peaks spets-tahvli ostma, mina ei näe mõtet. Vaevalt ka sinu paatides armatuuril laus uputus toimub. Ja kui toimub, siis arvan, et selle IP54 jääb lahjaks. Kui see seade valida, siis ehk tõesti vaid välimuse pärast. Praktiline pool on sama mis minu silikoonkestal. Tõsi, kinnitus peab tahvli jaoks tugev olema, et ei vajuks või mis hullem, vibreeriks. Viimane hullem ka kõige eredamast päiksevalgusest. Seepärast ma üldse 10" tahvlit paati ei paneks kuna see lihtsalt niivõrd palju raskem ning kaalule vasupidavad kinnitused mega kobakad ja visuaalselt koledad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 14:11 
Eemal

Archos on Hiinas tehtud prantslaste tahvel.
Mul on neid Archoseid (küll mitte täpselt sellist) kaks tükki olnud. Ega peale hea hinna seal palju muud huvitavat ei ole. Esimene jäi kohe ruttu väga aeglaseks ja teisel lagunes (õigemini kiilus kinni ja seda peale mitte just väga intensiivset kasutamist) nn Home nupp paremal ülaservas. Kolmandat Archost ma igatahes ei osta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 14:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Lauri, mul on Sonyl ka juhe taga tegelikult. Asi polegi nii väga veekindluses kuivõrd just selles hüplemises ja õõtsumises ning sellega seonduvalt peab pilt hea olema. Mind väga häirib isegi telefoni puhul see veekindel kott ümber. Paljas ekraan ikka palju parem. Ja kui vihmasabinale vastu peab,, siis sellest veekindlusest piisab mu arust täiesti.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 14:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Juss 5 kirjutas:
Archos on Hiinas tehtud prantslaste tahvel.
Mul on neid Archoseid (küll mitte täpselt sellist) kaks tükki olnud. Ega peale hea hinna seal palju muud huvitavat ei ole. Esimene jäi kohe ruttu väga aeglaseks ja teisel lagunes (õigemini kiilus kinni ja seda peale mitte just väga intensiivset kasutamist) nn Home nupp paremal ülaservas. Kolmandat Archost ma igatahes ei osta.

Hea teada!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 17:38 
Eemal

Kinnitusega on jah jama, iminapaga väga üldse ei püsi aknaküljes.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 19:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Reinz kirjutas:

Mul on küll hästi püsinud nii kuumal suvepäeval kui ka lausa talvel. Ja talvel on külmaga kinni pandud ja siis kuuma õhku peale saanud. Mingi Trust'i universaalhoidik.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 19:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Reinz kirjutas:

Mul on küll hästi püsinud nii kuumal suvepäeval kui ka lausa talvel. Ja talvel on külmaga kinni pandud ja siis kuuma õhku peale saanud. Mingi Trust'i universaalhoidik.

Kuna mul on tahvel n.ö. "auguga" siis on kinnituseks kasutusel kõige odavam turvakaamera hoidja.
Hoidja pilt lisatud.
Tahvliks Lenovo Yoga Tab 3 PRO https://www.gsmarena.com/lenovo_yoga_tab_3_pro-8549.php
Miks just see? Kuna omab suurt akut ja head ekraani ning see auguga toetusjalg on rohkem + kui -

Manused:
mb14_m.jpg
mb14_m.jpg [ 16.39 KB | Vaadatud 2552 korda ]

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2018 23:17 
Eemal

Mark kirjutas:
Reinz kirjutas:

Mul ka, mingil hetkel jäi kinni ja siis enam ei puutunud, siiani püsib!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 11 Mär 2018 15:27 
Eemal
Kasutaja avatar

lugesin selle lõime nüüd läbi ja ikkagi ei suuda päris hästi aduda, millise tahvli ma nüüd ostma peaks.
pritsme- ja põrutuskindel, merekaarte jooksutav, hea akuga, mitte väga kallis.
kust ma ostan, millise ma ostan?
konkreetne nõu on teretulnud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 11 Mär 2018 16:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Sony Z4.

Tulin sellega läbi Taani väinade kenasti Pärnusse. Viimase otsa Ölandilt Pärnusse (3 ööpäeva) sai ühe laadimisega hakkama. Loksus kajutis ja kokpiti riiulis lainega kaasa, vati sees ei hoidnud, vahepeal oli läbimärg - puutetundlikkus jukerdas veidi kui ekraan märg oli, aga see on paratamatu. Hea suur pilt, mida saab näpuga edasi-tagasi kerida. Kui maa on silmapiiril, siis otsid sama riistaga sadamate kohta infot, teed pilti ja postitad facebooki kah - all-in-one.

PS - Võin eksida, aga Lily vist tuli Horvaatiast Pärnusse sama tahvliga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Mär 2018 10:16 
Eemal
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
lugesin selle lõime nüüd läbi ja ikkagi ei suuda päris hästi aduda, millise tahvli ma nüüd ostma peaks.

Ma ei kahtleks mida osta, sest pallitiirul oli Sony mu peamine "plotter". Pritsme- ja põrutuskindel ei ole, odav ka mitte, aga töötas. Navionicsi kaardid toimisid kohati isegi paremini kui needsamad kaardid päris plotteris, nagu selgus teiste jutust, võrreldes kuskilt kitsusest läbi tulles.

*Pritsmekindel pole ses mõttes, et vesi ekraanil ajab ta lolliks. Mure lahendaks kilest kaitsekott.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Mär 2018 14:51 
Eemal

Sony tahvleid ei paista enam kusagilt eriti saada olema, vähemalt mitte Eestis.
Omaltpoolt võin kinnitada, et 8" veekindel Sony Z3 tahvel toimetab ka navionicsiga suurepäraselt.
Kui vee kaitseks kott ümber tõmmata, siis muidugi kõlbab vast suvaline tahvel, mis kohe laiali ei lagune. Mingeid Lenovo või Acer-i tahvleid saaks sama raha eest veel lisaks 3tk tagavaraks võtta :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 164 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: