Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 164 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Tahvel merele
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Mär 2018 23:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul on üks komplektne Xperia Z4 pakkuda, pisukesed defektiga - ekraani touch-pind on katki. Vabalt kasutatav USB hiirega. Kas veekindlus on säilinud, ei tea kosta, pole uputada prooviud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Mär 2018 13:30 
Eemal

Kaubandusvõrgust nüüd saadaval ka selline isend
Samsung Galaxy Tab Active 2 - Tablet - Android 7.1 (Nougat) - 16 GB - 8" TFT (1280 x 800) - microSD slot - 4G - black
https://www.markit.eu/ee/et/samsung-galaxy-tab-active-2-tablet-android-7/v2p15375665c110301
- IP68 certified - dust/water proof over 1.5 meter and 30 minutes

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 13 Apr 2018 13:37 
Eemal
Kasutaja avatar

kas keegi on seda Samsung Galaxy Tab Active 2 -e juba näppida jõudnud? tundub mu meelsus sinnapoole kalduvat. Sony ei paista letis olevat...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Juun 2018 12:09 
Eemal

Kuidas te seal tracki sõidate? Navionics+ iPad. Ma panen sõidu salvestama, siis avan menüüs tracki, mida tahan uuesti sõita. Probleem on aga selles, et trackil olles ei keri enam minu liikumist edasi, pean ise näpuga kaarti ette lükkama!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Juun 2018 13:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Vajuta all vasakus nurgas olevale noolele :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Juun 2018 23:03 
Eemal

No siis mängib ju eelmist sõitu ette, aga kui tempo erineb?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 17 Juun 2018 07:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul küll Android aga otsi selline nupp nagu pildil noolega viidatud ja pressi seda.

Manused:
sketch-1529212652164.png
sketch-1529212652164.png [ 626.3 KB | Vaadatud 1025 korda ]

PostitusPostitatud: Pühapäev, 17 Juun 2018 09:33 
Eemal

Jaaaa jah, tänud, nüüd sain aru! Ma pean selle jälgimise close vajutama ja siis juba trackiga uus leht avatud!!!!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Juun 2018 23:05 
Eemal

Tere!

Vanadest postitustest jäi silma paar navigeerimiseks mõeldud äppi, mida tahvlis kasutada. Kuna arutelu oli aastatel 2013-2015 ning arvestades et tehnoloogia vahepeal ilmselt arenenud siis küsin sama teema edasiarendust.

Nimetage tahvliga navigeerimiseks erinevaid äppe. Lisaks nimetusele kirjeldage ka rakenduse tööd, võimalusi ning esinenud probleeme või puudusi, mis on ilmsiks tulnud ning kui on teadmisi, siis võrrelge ka teiste äppidega. Ilmselt on abiks kui mainite ka seadme tarkvara tootja sobivuse (android, iOS) ning äpiga seonduvad kulud (tasuline install, tasulised uuendused jne).

Eelnevatest postitustest oli juttu Navionics'st, iSailor'st, OpenCPN'st. Lisaks näppisin veeteede ameti koostatud nutimere lahendust aga versioone on palju ja kõiki läbi katsetada ei ole hetkel plaanis.
Ise kasutan android tarkvaraga tahvlit ning murekohaks on Eesti veed (emajõgi, peipsi, meri).

Ühesõnaga andke tuld, mille abil ringi seilate ja vaatame mis head ja paremat pinnale tuleb.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Juun 2018 23:17 
Eemal

Ma olen Navionicsiga üldiselt rahul, kui mitte arvestada seda tracki sõitmist. Jah, saab sõita vana tracki, nii, et edasi loeb automaatselt, kuid kui tahan enda jaoks salvestada kogu aasta sõite, siis vana tracki kasutamisega ei saa uut sõiru samasse enam salvestada. Salvestan twl kaudu jahiljem sync. Tel ja iPad omakorda erinevad ja tuleb veel kummalegi wraldi kaart osta...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Aug 2018 17:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Ergutame siis üht üsna surnd vana teemat.

Nimelt sättisin omale tahvlisse (Sony Xperia Z4) prooviks Navionicsi äpi (https://www.navionics.com/fin/apps/navionics-boating). Hakkas meeldima ja selleks, et kõiki võimalusi testida ostsin lõpuks ära ka (~60€).

- Toimib tahvlis sujuvamalt, kui OpenCPN
- Täiesti toimiv autorouting

Väidetavasti mõistab WiFi võimelisse plotterisse ka route ja waypointe saata. Mul sihukest pole. Hakkasin uurima, ehk saab kuidagi eksportida. Leidsin! Nimelt, kui võtta ette mõni salvestatud route, on seal ligi "jagamise" nupp. See sihuke "<" märki meenutav, nigut Androidil ikka. Esimesel katsel näis et saadetakse vaid pilt, kuna rakendustena pakuti igatsugu pildivaatamise tükke. Nooh, jagamine seegi. Siis aga tahtsin pilti paremaks uurimiseks arvutisse saada. Laisa inimesena võtsin jagamisvõimeliste äppide nimekirjast maili ja saatsin endale e-kirja. Üllatuus (!!!), manuses oli pilt, nagu ootasin, aga maili kehas oli 2 linki. Üks neist näitas minu valitud route'i Navionicsi weebiäpis, teise tagant aga sain alla laadida KMZ faili.
Mis on KMZ ja mida head sellega saab peale hakata, on juba omaette teema.
Träkkide jagamise koht näikse ka olemas olevat, aga enne peaks mõne vedama, siis saab näha ;) Samuti näivad olevat jagatavad naviparameetrid, nagu ETA ja kiirus jms.

Importimise võimalust täna ei ole :(

Ah jaa - Navionicsi weebiäpis, nemad kutsuvad seda "Chart Viewer", on ka autorouting olemas! Pole vaid jagamise võimalust. Aga kuna toimetamised näikse olevad client-side, küllap JavaScript, siis ma ei välistaks "erinevaid võimalusi" ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Aug 2018 19:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuidas selle Boatingu maksmisega nüüd on, kas 60€ eest saab eluaegse või aastaks ainult?
Mul 9.0.4 versioon kasutusel ja 15 päeva prooviversioon kestab juba 2 kuud (kaardiuuendused toimivad ka ilusti!).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Aug 2018 20:47 
Eemal

Litsents on aastaks. Balti mere kaardiga litsentsi uuendamine maksab 32,45EUR.
Pärast litsentsi aktiveerimist on tahvli äpis ka autoroute olemas.
Praeguseks paariaastane kasutamise kogemus. Peab ütlema, et uuendused on teinekord üsna vigased. Eelviimane jooksis kokku, kui tahvel ühendus SonarPhone kajaloodiga. Üsna varsti ilmus ka vigade parandus. Praegune versioon 9.1.1.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Aug 2018 21:56 
Eemal

peebuste kirjutas:
Importimise võimalust täna ei ole :( Ah jaa - Navionicsi weebiäpis, nemad kutsuvad seda "Chart Viewer", on ka autorouting olemas! Pole vaid jagamise võimalust. ... ma ei välistaks "erinevaid võimalusi" ;)
Tee omale kasutajakonto ja logi sisse PC-s, telefonis või tahvlis. Kõigis saad kõike vaadata ja salvestada n-ö läbisegi.
Autoroute kasutan PC-s ettevalmistamiseks, pärast võtan tahvlis ette ja panen näitama.
Kasutan ainult tasuta versiooni.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 164 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: