Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Immobilaiserid, andurid, trackerid
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Mär 2019 21:34 
Eemal

Pean plaani paadile midagi vargavastast külge pookida. Muidugi, lukk on looma jaks, aga veidi keerulisemaks võiks ju asja suvalise päevavarga jaks teha.
Kindlustus iseenesest ei nõua midagi, isegi rippmootori lukku mitte, piisab kui on poltidega läbi kere (ilmselt kardavad saagidega vargaid).
Siiski, olen heietanud mõtteid roolisilindrit lukustada, aga sellest on jallegi maru lihtne mööda minna. Samuti vaadanud nn. tablette mis kuskile mootorikaane alla peidetakse ja mida nutiseadmedt jälgida saab...seal tuleb jallegi mingi tasuline subscription kaasa ja dataühendus jne...jälle maksad. Ehk mis need viimaee aja trendid on, ehk soovitusi-kogemusi?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Immobilaiserid, andurid, trackerid
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Mär 2019 22:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen aru saanud, et kõige kindlam on ebastandartne lahendus, sest kõik standartsed lahendused on pättidele teada. Seega mingi vidiin kuskile juhtme vahele mida vaid sina tead :D
Google aitab, märksõnaks "anti theft relay", mis tehnoloogiaga töötab (kaart, pult jne.) ja kuhu paigaldad (kas + või - jne.) jääb sinu valida

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2019 09:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Absoluutselt iga mürgi vastu on alati olemas vastumürk. Aga trackerid on kõige mõistlikumad. Valida tuleks selline mis magab ja saadab kiire lühikese impulsi siis kui peremeesseade seda küsib. Paigaldus kuskile mootorisse nii et kapoti avamisel kohe silma ei hakka.

See mood on küll tänaseks maha vaibunud. Ilmselt pole neist ikka oodatud kasu saadud.
Paadile endale saad ise immo teha kui mehaanikast ja elektroonikast midagigi jagad. Lisad kuskile suvalisse kohta mingi lüliti mis katkestab mõne olulise ahela mootori toite- või süütesüsteemis ja ongi korras. Või ahistad toitesüsteemi mehaaniliselt. Nõuka ajal näiteks ei maksnud kindlustus midagi kui autoäranadjad olid küll autot lõhkunud, aga polnud seda paigast liigutanud. Mu isa ehitas elektromagnetilise klapi bensuvooliku vahele. Nii et sai auto käima ja sõita täpselt nii palju kui paljuks karbussi ujukiruumis benssu jätkus. Õnneks ei läinud seda süsteemi kunagi vaja :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2019 14:13 
Eemal

Olen kaa trackerit mõelnud, aga kui Merc 115 kaan maha võtta siis no mina küll ei näe kuhu see panna et teda ei leiaks? Paati panna pole mõtet, sest mootor ilma paadita võib jalutama minna, paat ilma mootorita...no ilmselt mitte:)
Nn peidetud "massilülitit" olen samuti kaalunud aga no kuhu krt sa ta paned, 6 meetrises cuddys pole just üleliia pikalt pardaid ja põhjaaluseid kuhu midagi peita, garantii all olevale paadile ei taha sae ja kirvega kallale kaa minna. Lüliti- ja kaitsmepaneelide tagused oleks potentsiaalsed kohad aga need on lihtsalt eemaldatavad ka kurjami jaoks. Kogu ülesanne ilmselt toetub loetud minutite juurdevõitmisele?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2019 18:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Mitte "massilüliti" aga midagi muud. Kõige lihtsam näiteks see ahel kuhu käib "kill switch" ehk suretus/ohutuslüliti. Kuskilt juhtmekimbu seest naksad läbi ja vead sealt kuskile suva kohta veel ühe ridamisi lüliti, kasvõi kempsupoti taha peitu ja voilaa! Mootorit paadi küljest varastamast see muidugi ei sega. Lihtsalt mootorit ei saa käima kui ei tea miks ei käivitu ja ei oska seda lisalülitit kuskilt otsida. Nagu Kussu viitas - mittestandardsed lahendused on parimad ja see minu kirjeldatu oli üks miljonist võimalikust :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Mär 2019 20:55 
Eemal

Ega paremat lahendust vist pole. Jupp juhet aitab muidugi neist lülititest mööda. Kehv selle asja juures see, et samal ajal kui paadis targa näoga toimetada ei üürga ega lärma miski, lahtisesse paati mahuandurit ju ei pane. Tuleb siis jälle samu võtteid kasutada nagu kunagi Zigulli juures.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2019 13:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Käivitamise vastu aitab ka küünlajuhtmete vale järjekord

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 08 Mär 2019 18:25 
Eemal

Mark kirjutas:
. Nagu Kussu viitas - mittestandardsed lahendused on parimad ja see minu kirjeldatu oli üks miljonist võimalikust :wink:

Nii ongi.Mul oli tööautol 80te algul süütepool maandatud kahe juhtmega mis omavahel Ziguli pistikutega(tolajal kõva sõna) ühendatud.Juhtmed koos- ei tööta - lahti - töötab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Mär 2019 10:05 
Eemal
Kasutaja avatar

QSilver kirjutas:
Jupp juhet aitab muidugi neist lülititest mööda./ lahtisesse paati mahuandurit ju ei pane.

Jupp juhet aitab siis üle kui suudad tuvastada kus ja mis on mittekäivitumise põhjus. Siin see konks ongi.

Ja

Mahuandurit ei pane jah, aga liikumisanduri saab küll panna.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid