Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Riided purjetamiseks
PostitusPostitatud: Laupäev, 11 Mai 2019 09:28 
Eemal

Tere,
Olen minemas esimesele purjetamisreisile Azoridele ja peaksin ostma endale jope ja püksid. Eestis olen näinud peamiselt HH riideid. Kuidas on nende kvaliteet? Teisi soovitusi firmade, hinna/kvaliteedi, mudelite suhtes? Ette tänades, Kris

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Riided purjetamiseks
PostitusPostitatud: Laupäev, 11 Mai 2019 16:05 
Eemal

Et Helly Hansenile mereriiete osas vaheldust pakkuda, nimetan mõned tuntumad purjetamisriiete brändid, ilma kindla järjestuseta:

Musto
Slam
Gill
Gul
Henri Lloyd
Crewsaver
Plastimo (XM)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Mai 2019 12:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Polegi tükk aega olnud ühtegi rõivastuse teemat. Jagage kogemusi!
Mul on olnud kokkupuuted järgmiste brändidega:
1. Helly Hansen, coastal jope, kindad. Kena disain, kuid vastupidavuse hindaksin keskpäraseks, kahe aastaga oli jope suht läbi. Kindad kestavad neljandat aastat.
2. Henri Lloyd, coastal jope, purjekingad. Jope täiesti OK, kulumismärke on, kuid töötab. Hindaksin HH-st paremaks. Kingad pidasid kaks hooaega üsna tihedat kasutamist, oleks oodanud paremat vastupidavust.
3. Musto, purjekingad. Neid on võimatu tappa! Kolm aastat olen igal pool trööbanud, mitte ainult merel ja need lihtsalt ei lagune.
4. Gill, purjetamispüksid, kummikud. Kummikud lagunesid ühe hooajaga, samas püksid on kestnud 5 aastat ja käivad veel.
5. Marinepool offshore jope. See on nii uus, et ei oska väga kommenteerida, esmapilgul tundub päris kvaliteetne asi olema.

Ma ei tea, kas see vana purjetaja ütlus ka tänapäeval kehtib, kuid see oli nii tore, et pean seda kordama. "Kui järjestada mereriiete brändid, siis on pingerida järgmine: Musto.....tükk tühja maad….veel tükk tühja maad…. nüüd tulevad Henri Lloyd, HH, Gill, Marinepool ja ülejäänud :-)"
Üldiselt olen ise ka Musto usku nii omadest kogemustest, kui teistelt kuuldu põhjal. Hind on muidugi ..khm.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Mai 2019 12:22 
Eemal

suur tänu info eest! Ma olen ise Gilli jopesid vaadanud, aga vaatan nüüd ka teisi brände. Tänan pōhjaliku info eest.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Mai 2019 14:19 
Eemal
Kasutaja avatar

ära vaata brände vaid milleks mõeldud. näiteks Inshore ja Ocean - kasutuseks mõeldud riided on erinevad. püksid peavad kindlasti hingavad olema, kuub mitteniiväga kui rahakott ei kannata. tähelepanu tuleks pöörata detailidele - ntks mansettidele varrukaotstes mis pikemaajalisel kasutamisel verevarustust kinni ei sooniks jne.
võrreldes tõsisema avamerevõistlemisega on Assooridevärk pigem lõbureis lustikummutil ja kui ainult sellise asja jaoks riiet vaja siis pole ülemise riiuli asjadele mõtet raha kulutada. Peter Sport Cafe's muidugi võid Musto riietega natuke parema mulje jätta... :mrgreen:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Mai 2019 16:11 
Eemal

Panen mõned purjetamisriiete brändid veel:
Adidas
Puma
Zhik
Jeantex
Windward
Nautica
Marinepool

Jalatsid:
Dubarry
Sperry
Aigle

Viimati muutis sults, Esmaspäev, 13 Mai 2019 09:56, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Mai 2019 21:05 
Eemal
Kasutaja avatar

No, kui kohe praegu Assooridele minema hakata, siis peaks midagi ikka vaatama, et vahis olles tuju päris ära ei laguneks. Samas jah - sihukesed “ülemiseriiuli asjad” kuluvad ära pigem siin meie kolmapäevakutel rassides. Avamerel... Tegin just hooaja alustuseks 2400miili vähe üle kuu ajaga. Lihtne HH tormikas käis seljas kahel korral hommikuses vahis. Seega - määrab keskkond.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Mai 2019 10:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Äkki foorumlane Tim ütleks ka sõna sekka? Tal peaks küll olema kõva kogemus sel alal.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Mai 2019 18:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Need kes räägivad siin mereriiete hingavusest võiksid sõnavõtu vahele jätta ning enne lugeda targemate juttu ning paar tuhat tundi avamerel veeta.
Minul see aasta juba ligemale 400nm läänemeres. Nii üksi kui mitmekesi. Ilma autopiloodi ja ilma soojenduseta ning 2 ööd samuti +3 kraadiga.
Soojemas kliimas nagu Assorid on samuti öösiti vaid 12 kraadi tihtipeale ning peale 25 kraadist päevasoojust tundub,et hakkab kohe lund tulema. Ei tasu sooja kliimat üle hinnata !
Kestvuse ja veepidavuse tabel minu kogemuste põhjal.
Musto paigutaks esikohale ilma pikemalt mõtlemata. Teine koht Marinepool. Kolmas loyd. Tükk tühja maad ja siis kuskil seal kaugel nurga taga vaenlaste hulgas paistab ka HH.
Mereriided on see täpp i peal ehk viimane väheoluline osa. Ta peab olema kulumiskindel, veekindel ja mugav. Hingav ta kindlasti ei tohi olla rohkem kui varruka aukudest ja kaela ümbert ning alt. Sama pükste kohta. Säärte ümbert sisse ja rinna juurest jope alla. Kogu soojus tuleb naturaalsetest materjalidest tehtud alusriietest. Lambavill on kõige kœvem sõna !

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid