Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Säästu AIS MarineTraffic'us kuvamiseks - OnCourse app
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Juul 2018 07:55 
Eemal

Kas keegi on kasutanud?
Toimib ja puha.
Transponderile lisaks kasutades, saab sisestada reisi sihtpunkti ja arvatava kohale jõudmise aja.
Abiks ka merel kohtades, kus maajaama levi pole aga mobiil veel levib.

Ega tast muud kasu muidugi pole, kui et kodused näevad laeva liikumist ja siis ehk muretsevad vähem. :-)

https://help.marinetraffic.com/hc/en-us ... /205327417

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Säästu AIS MarineTraffic'us kuvamiseks - OnCourse app
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Juul 2018 12:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Välsivetes tuleb korralik andmeside arve. Miks mitte näiteks see? https://www.merevarustus.ee/toode/elekt ... trak-b100/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Juul 2018 13:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Enam ei tule, kui just Norrasse või Šveitsi ei lähe.
Tsiteeri:
it will use about 150 bytes/minute, which means about 210KB in one day or 6MB for a whole month of continuous use.

Kui on tahtmine ennast Marinerafficus nähtavaks teha, siis üks ei asenda teist. Seal kus päris AIS-il puudub kaldajaam, aitab see äpp kindlasti niikaua kui mobla levi on.

Ainus küssa on, et kellele ja miks ma tahan ennast Marinetrafficus nähtavaks teha?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Juul 2018 21:55 
Eemal

Imelik, tänapäevastel noortel pidi olema tekstist aru saamisega raskusi ja sellepärast tehakse ka lõpukirjandi asemel mingit komboeksamit. (See on muidugi vääga sõbraliku iroonilise alatooniga) ;-)

Ma ju kirjutasin mõlemale postitusele juba ette enda poolse vastuse, kui uuesti loete.

Oma kogemusest tean, et just B tüübi Ais ei jõua kaldajaamani näiteks Pakri ümbruses.
Siis oleks paras punkt v. paar tee peale panna. Samuti ei ole B100-l varianti sihtkoha sisestamiseks.
Minu meelest täiendab OnCourse B100-t väga hästi.

Sportlik huvi on katsetada satelliidi andmeside teel keset merd punkti panemist.
Teooria on läbi mõeldud, katsetused näitavad, et tegelik andmeside on mobiilivõrgus 0.7 - 1.0 MB.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Juul 2018 14:56 
Eemal
Kasutaja avatar

jah vist pean häbenema ja kirjandit kirjutama minema :(

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Juul 2018 20:44 
Eemal

VR kirjutas:
Oma kogemusest tean, et just B tüübi Ais ei jõua kaldajaamani näiteks Pakri ümbruses.
Mida sa selle kaldajaamani mittejõudmise all silmas pead? MarineTrafficus mittekuvamist? See ei olegi ju AISi põhiline funktsioon - oluline on ikka pigem see, mida teised laevad näevad. Ja selle osas ei aita mingi app sugugi. Kodused näevad laeva küll, jah, aga ma ei usu, et mingi Pakri kandis olev pisem auk MarineTrafficu kuvas oleks mingi sisuline probleem. Ja kui see ikka muret teeb, siis on alati võimalik Class B AISi transpondri asemel osta Class A seade ning karjuda koordinaate täiest kõrist kogu lähiuniversumile :). Siis saad kenasti ka oma sõidu sihtpunkti kirja panna. Mitte ainult ei saa, vaid lausa pead :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 06 Juul 2018 08:31 
Eemal

Tundub, et lähen parem ise häbenema lolli teemaalgatuse pärast.
Jääb mulje, et väikelaevafoorumisse telefoniteema ei sobi.

Kuna mulle ja paarile purjetajast tuttavale meeldisid selle app'i funktsioonid, siis arvasin et kirjutaks sellest siingi, aga vist ei olnud õige mõte.

Paha app, ärge kasutage - kui tahate AIS'iga pistmist teha, siis ainult transponderiga!
Huvitav, kas targad onud ainult ressiiverit lubaks kasutada...

Üldiselt võib teema lõpetatuks lugeda ja kinni panna.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 06 Juul 2018 12:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuule VR, ära nüüd pahanda, et kõik kohe aru ei saanud. Mina sain nüüd küll targemaks ja minu meelest on see äge vidin, mille plaanin kasutusele võtta, aitäh vihje eest. Ja egas nüüd nii ka ei ole et teemaalgataja ütleb et teema lukus ja siis teised ei tohigi edasi arutada :)

Aga natuke asjast ka.

1) kuidas asi Marinetrafficus (MT) välja näeb, kui MT saab punkti nii kaldajaama kaudu kui ka appi kaudu ajaliselt nihkes? Kas näitab mõlemaid punkte?

2) Kui sageli OnCourse saadab MT-le punkte? Ega sul mõnda enda OnCourse MT näidistracki pole näidata? Kui kõigile ei taha nädata saada privasse.

3) Olen juba kaua sellise probleemi üle arutanud, et Class B AIS peaks saatma 30 sek tagant, kui kiirus on suurem kui x sõlme. Kui MT Class B punkte vaatan, siis need ei ole enamasti sagedamini kui minuti tagant? Kuna mul endal on lisaks EM-Trak B100 le veel Garmin AIS vastuvõtja, siis hakasin vaatama, et minu meelest minu oma saadab iga minuti tagant käigus olles. Seda ei saa koduhoovis, ega sadamas testida, kuna alus peab käigus olema, aga hetkel tunduks nagu et miski nagu ei vasta standardile või olen ma millestki valesti aru saanud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 06 Juul 2018 16:27 
Eemal
Kasutaja avatar

VR kirjutas:
Tundub, et lähen parem ise häbenema lolli teemaalgatuse pärast.
Jääb mulje, et väikelaevafoorumisse telefoniteema ei sobi.

Kuna mulle ja paarile purjetajast tuttavale meeldisid selle app'i funktsioonid, siis arvasin et kirjutaks sellest siingi, aga vist ei olnud õige mõte.

Paha app, ärge kasutage - kui tahate AIS'iga pistmist teha, siis ainult transponderiga!
Huvitav, kas targad onud ainult ressiiverit lubaks kasutada...

Üldiselt võib teema lõpetatuks lugeda ja kinni panna.

Nonoh?! Ei ole sugugi loll teemaalgatus ega ka mitte paha äpp. Ka mina sain targemaks. Mina isegi vist kasutaks seda äppi kuna minu jaoks ongi oluline et keegi teine näeks kus ma olen või olin. Nii et mine tea.... Sestap küsisingi et miks mitte tranponder. Ja sain vastuse ka. On mida seedida. Ma arvasin transponderi pigem lollikndla olevat, aga tuleb välja, et ega ei ole küll. Mul on oma näitamisega lähedal olijatele suht pohlad kuna pole purjede all ja ühe randmeliigutusega lahendad mistahes kokkupõrkeolukorra veel paarikümne meetri pealt, samas on võõrasse kohta sõbra juurde ssisenedes ikka hea küll kui sõber telefonis ütleb, et hoia sealt vähe paremale jne

Ja mind huvitab ka, et mis siis saab kui on töös transponder ja samal ajal äpp ka

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 06 Juul 2018 16:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Mis need rakendusesisesed ostud seal on? Ehk mida ta tasuta teeb ja mida ostma peab?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Juul 2018 00:35 
Eemal

Punkte laeb netti minimaalselt 1 minuti tagant ja suuremat intervalli saab ise sättida.
Minu telefoni gps tundub olevat suht täpne, nii et koostöös b100-ga tipib punktid kenasti üksteise järel.
Sõnaga - telefoni gps täiendab kenasti b100 rada.
Tasulistest lisadest ei oma kogemust. Üks on vist tuulekaart. Ise vaatan seda mujalt.
Telefonis app on seotud b100-ga registreeritud purjekaga ja panin maanteel sõites telefoni autos logima - esmalt hoiatas, et tundud asuvat maismaal - kas logimist jätkata? Jätkasin ja rada oli täpne.

Aga suuremale seltskonnale, eriti app'ide hingeelu tundjaile (kasutaja kussu?), küsimus:

App töötab ilma võrguühenduseta kuni teekonna üles laadimiseni.
Kas oleks reaalne, et võrguühendus ja andmete üles laadimine oleks võimalik saavutada kuidagi vähem andmemahtu "raisates"? N-ö värvilist multikat poleks vaja sel ajal ekraanil jooksutada.
Reaalselt kasutab praegu 2-minutine (siis tundub asukoha registreerimine 99% õnnestuvat) seanss 0.7-1.0 MB.

Väiksem maht oleks oluline andmesidena sat-data't kasutades.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Juul 2018 10:36 
Eemal
Kasutaja avatar

VR kirjutas:
Reaalselt kasutab praegu 2-minutine (siis tundub asukoha registreerimine 99% õnnestuvat) seanss 0.7-1.0 MB.

Tsiteeri:
it will use about 150 bytes/minute

300 byte (2min) vs 1 MB on umbes 400 korda erinevust? Või sain ma millesti valesti aru?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Juul 2018 16:10 
Eemal

Nii nad võivad kirjutada, mina vaatasin reaalse operaatori kõneeristuse pealt.
Ma selle üle pikalt ei viitsi arutleda, et võib-olla tõesti side loomine ja algandmete laadimine võtab oluliselt rohkem andmemahtu. Ja hiljem tiksub vähem.
See, kelle jaoks lahendust otsin, oleks väga rahul paari päeva jooksul korra paariminutise seansiga - et laadida üks-kaks punkti. Ainult maalt jälgijate jaoks. Alusel on teiste laevade jaoks AIS peal, mis mõistagi ookeanil maajaamani ei levi.

Mobiili- või sadama wifi-võrgus toimib täiesti normaalselt, täiendab kulgemise punkte ja saab seada sihtpunkti/saabumisaega - aga kindla andmete vahetuse tagab vähemalt 2-3 minutine andmevahetus. Alla 2 minuti side puhul teatab isegi app, et kõik andmed ei pruukinud serverisse jõuda.

Aga sat-side puhul on seda liiga palju. See sai katsetatud, et andmevahetus toimub ja pole app'i jaoks vahet, kas sat'i või wifi kaudu. Aga see krdi megabaidi hind...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid