Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Võhik küsib ostunõu
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Sept 2018 12:18 
Eemal

Tere,

Ei hakka uut teemat tegema. Endal ka plaanis osta hetkel just Kindlasti tendiga mootorpaat.

Siin soovitati Vatorit aga kas parem pole Raissport 470?

Hinnaklass võiks jääda kusagil 3000-4500€ juurde. Plaanis just merel käija(Aegna ümbrus).
Raissport räägitakse ,et kannatab merel olemist ja ka natuke ruumi neljale inimesele paadis.
Või on veel paremaid variante selles hinnaklassis?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Sept 2018 08:02 
Eemal

Võin sulle enda paati müügiks pakkuda. Rais-Sport 470 Evinrude 50hp. Joosep777. Vaata kasutajate alt teemat. Hind 4500 EUR ilma treilerita ning koos korraliku treileriga hind 5000 EURi. Vigu ei ole ning kõik toimib nii nagu peab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Sept 2018 13:08 
Eemal

Minu eelnevalt postitatud lingis nähtav Vator on ikka veel Helsingis saadaval. 4000 eest 5 meetrine paat hüdrorooli, el trimmilabade ning 150hp mootoriga :twisted: Tõsi tent väidetakse olevat kehvapoolne aga sellises suuruses paadiga sa tõenäoliselt katte all ei sõidagi. Esimene osa ehk tuulevarjuks on korralik olemas. Sadama ja seisukate tehakse siin ca 200 euriga olemasolevate nuppude külge. Kui mul juba poleks sarnast paati, siis tooks selle endale lõbusõiduks ära. Ideaalne tuubi/suuska/lauda kalda lähedal järgi lohistada. Ja ega merel kannatab iga paadiga sõita, vahet pole mis nime kannab. Selles osas need 4-5 meetrised paadid kõik ühstmoodi kapriissed, et ilma peab valima.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Sept 2018 17:14 
Eemal

lauri-m kirjutas:
Minu eelnevalt postitatud lingis nähtav Vator on ikka veel Helsingis saadaval. 4000 eest 5 meetrine paat hüdrorooli, el trimmilabade ning 150hp mootoriga :twisted: Tõsi tent väidetakse olevat kehvapoolne aga sellises suuruses paadiga sa tõenäoliselt katte all ei sõidagi. Esimene osa ehk tuulevarjuks on korralik olemas. Sadama ja seisukate tehakse siin ca 200 euriga olemasolevate nuppude külge. Kui mul juba poleks sarnast paati, siis tooks selle endale lõbusõiduks ära. Ideaalne tuubi/suuska/lauda kalda lähedal järgi lohistada. Ja ega merel kannatab iga paadiga sõita, vahet pole mis nime kannab. Selles osas need 4-5 meetrised paadid kõik ühstmoodi kapriissed, et ilma peab valima.

Selle mootori suhtes olen küll ülikriitiline. Tegemist on Evinrude esimese põlvkonna otsepritsega Ficht mootoriga. Tõeline õnnetus ja seda oli ta juba uuest peast. Hilisem BRP E-Tec on hea. Kui esimest paati ostate piiratud eelarvega, vaadake parem vanemate 2-taktiliste Yamahade poole. Alates 1984 ja ülespoole.
Kui selline päris läbi aetud ei ole, sõidab ta veel 20 aastat ilma eriliste probleemideta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2018 11:01 
Eemal

Aastaid tagasi paadivõhikuna vee-maailma sisenedes võtsin just nimelt sinu selle sama soovituse endale aluseks esimese paadi valikul. Pimesi usaldades ei pidanud otsuses pettuma. Minu esimene paat 91 aastal tehasest komplekteeritud 2T Yamahaga on veel tänagi originaal konditsioonis ning sõidus ja peab tõdema, et vaatamata vanusele on see tõesti töökindel ja murevaba mootor olnud.
Aga kui primaarne oleks olnud lõbu-faktor, siis eelarve piires oleks tõenäoliselt otsustanud riskida suurema mootori kasuks. Isegi täna julgeks selle sammu astuda. 4000 eest on seal "asja" enam kui küll, lihtsalt tuleb oma hirmudele vastu seista :D Teisalt, sellise paadi siin edasi müümine sama või suurema hinnaga ei tohiks olla probleem. Seevastu mina oma esimese paadi võin vaid edasi kinkida või pärandada kuna müük ei oleks otstarbekas.
Selle Vatori sihtgruppi kuulub tõenäoliselt mõni noor kes just paadikoolist tulnud ja kes kevadel emotsiooni ajel esimese "kiire" paadi ligi võtab, et sõpradega vee peale pääseda. Sügisel lükkab jälle müüki kuna tuhin möödas kas suurte kulutuste tõttu või hakkab praktilisemalt mõtlema. Kumbki pole paha variant, lihtsalt tuleb omal selgeks teha, mida sellest ostust ootad.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid