Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Palun ostunõu: paat Gotlandile sõiduks
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Aug 2019 17:46 
Eemal

Tervist!

Kuna olen varem paar korda ca 20m LOA laevaga Gotlandil käinud, siis tekkis paadikoolis käies mõte, et kunagi tahaks ka oma paadiga ise Gotlandile sõita. Olemasoleva kirjanduse andmetel on kõige väiksemad paadid, millega Gotlandile on mindud, 5,5m pikkune Cortina 555 (ajakiri Paat nr. 1 ja nr. 2 "Munakoorega Gotlandile") ning seejärel 6,2m Bella 621 DC (viewtopic.php?f=10&t=6947 "Sihtpunkt - Gotland")
Endal on mõte liikunud Flipper 630 OC suunas, mis on 6,3m pikk. Mulle meeldib selle paadi kajuti lahendus, kuna juht istub katuse all (olin selles suhtes väga rahul oma eelmise paadi Vator 17 HT-ga). Samuti paistab olevat see kõige suurem paat, mis mahuks minu olemasoleva ja peaaegu uue haagise peale, mille kandevõime on 1125kg.
Kas Flipper 630 OC oleks turvaline valik selliste sõitude jaoks ka väheste kogemustega kipperi jaoks? Sõiduilma ma loomulikult valin enne ning tormiga nina välja ei pista.

Miks just mootorpaat, mitte purjekas? Veedan suurema osa aastast Emajõe ääres ning seetõttu leiaks mootorpaat rohkem kasutust.

Tänud ette!
Teet

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Palun ostunõu: paat Gotlandile sõiduks
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Aug 2019 18:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas vajalik kütusekogus ka turvaliselt pardale mahuks?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Aug 2019 18:26 
Eemal

Ühe otsa jaoks ma usun, et mahutab. Vatoriga Ruhnus käisin, siis mul oli 4x20l kanistritega lisakütust kaasa võetud ning mahtus kenasti paati ära.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Aug 2019 18:33 
Eemal

Gotlandi kohta ei oska midagi kosta aga Flipper 630 OC`ga olen kolm hooaega sõitnud. Võrreldes kõigi teiste sarnase suurusega paatidega, mida olen vaadanud ongi kajutilahendus selle suurim pluss. Seitse inimest mahub mugavalt istuma, tagumine ots käib lihtsalt siledaks pinnaks kus mahub kaks täiskasvanut mugavalt magama.

Korra oleme jäänud ka Vormsi-Hiiumaa vahel väga raju pagi kätte, mis keerutas kaatrit merel nagu puulaevukest, vesi käis pardas akendeni ja siis hakkas vett sisse tulema ka tagant tendi vahelt. Tavalise paduvihma peab tent ilusti kinni ja paat püsib kuivana.

Ainuke suurem miinus, mis on mind häirinud on see, et paadi salongi põhi on nagu vann ilma trapita. Vesi, mis sinna sisse sattub enam ära ei lähe ja välja saab selle ainult välja tõstes/kuivatades. Võiks olla mingi ava, et see vesi liiguks taha pilssi kust saaks selle käsipumbaga välja pumbata. Pilss ise püsib täiesti kuivana ja pole sealt kolma aasta jooksul midagi välja olnud pumbata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Aug 2019 18:39 
Eemal

peebuste kirjutas:
Kas vajalik kütusekogus ka turvaliselt pardale mahuks?

Paak on 105l, mootori kõrvale välistesse panipaikadesse läheb kumbagi 10l kanister.
Kui tagumine diivan teha siledaks voodiks, siis tekib sinna alla päris suur tühi ala kuhu mahutaks ilmselt ca 4x20l kütust.

Kokku saaks siis ca 200l ja sellega võiks sõita ca 140nmi

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 02 Aug 2019 08:53 
Eemal

Tänud Peebustele ja Tihverile kaasamõtlemise ja info eest! Väga kasulik on lugeda reaalsete kasutuskogemuste kohta. Huvitav, kas põrandale tekkiva vanni jaoks annaks ise ehitada äravoolu pilssi? Paadist ujumas ja suusatamas käies tassib ikka mõnusalt vett sisse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 02 Aug 2019 20:57 
Eemal

Miks pilssi?! See vesi peab ise parda taha ära jooksma.Selleks peab su kokpiti põhi olema veeliinist kõrgemal. Kas on?

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 02 Aug 2019 23:27 
Eemal

teett kirjutas:
Tänud Peebustele ja Tihverile kaasamõtlemise ja info eest! Väga kasulik on lugeda reaalsete kasutuskogemuste kohta. Huvitav, kas põrandale tekkiva vanni jaoks annaks ise ehitada äravoolu pilssi? Paadist ujumas ja suusatamas käies tassib ikka mõnusalt vett sisse.

Åravool pilssi on lihtne - auk kokpiti põrandasse ja moos. Aga mina nii ei teeks, mida vähem seal niiskust ja vett seda parem pikas plaanis. Üks variant, nagu juba nimetati, kui põrand veeliinist kõrgemal siis lihtsalt auk põrandasse, "trapp", lõdvik läbi paadikülje läbiviiguga. Kui põrand madalamal, siis paned nn trapi alla äravoolupumba (põhimõtteliselt tagurpidipööratud pilsipump) ja lõdvikuga virutad vee veeliinist kõrgemalt välja.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 03 Aug 2019 09:11 
Eemal

Mul sama paat ja ma ei näe ümberehituseks mingit vajadust. Lihtsalt tegin sinna kaussi niinimetatud õhulise topeltpõranda ja kui mõni tilk tekibki peale ujumisi jne, siis kuivab ruttu ära … . Mind häiris hoopis pidev trimmilabadega mängimine tuulega jne, kuna kabiini pinda palju. Selle lahendasin tänu siit foorumist leitud vihjetele Mente Marine trimmiautomaatika kohta. Paat muidu OK, tuttav kihutab sellisega Soome vahet kogu aeg, aga kas just Gotlandile....,

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 03 Aug 2019 20:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen sõitnud korra mootoriga Gotlandilt siiapoole, paadiks Merry Fisher, sabas 1x300hj Suzuki. Just see "1x" häiris mind kogu tee, pole masti, pole purjeid ja mootor ka üksainuke! Lisaks kummitas tookord, teekonnal Lymingtonist Dirhami, pidevalt mure, et sadamatest ei saanud bensiini. Seega pikamaapaadi võtaks ma diisliga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 03 Aug 2019 21:44 
Eemal

Peebuste, pikamaapaat olgu ikka "tuulediisliga", a Sa tead seda isegi :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 03 Aug 2019 22:51 
Eemal

Selliste pikkade otsade tegemine ei saaks paadi põhitegevuseks, vaid kasvõi korra tahaks ära käia. Üksainuke mootor on ilmselgelt turvariskiks. Kindlati saab paadis olema EPIRB ja päästeparv. VHF-ist ja AIS-ist rääkimata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 06 Aug 2019 05:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Ilmaennustusega arvestada kyll ei saa. Ja ega pisike paat oma mahutavusega pole ka kytuse-parvede- isiklike asjadega suurem ruum...
Ja kui valmistaja ei teinud vee aravoolu, mis nad õige motlesid siis?
Sellest reisist voib tulle mõnus sõit ja kole võitlus, molemal juhul on väärt ettevõtmine.

Ja veel, sellise pikkusega paadiga voib selline teekond kesta mitu päeva, lihtsalt meri ei lase kiirusel kasvada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 06 Aug 2019 23:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Gotland kõlab sihtkohana hästi, aga kas Eesti 2222 saart on läbi käidud :-) Moraal selles, et sihukese paadiga võib ka üle Atlandi minna (nagu üks noor soomlane kunagi tegi), aga kogemust võiks ikka enne nii palju tekkida, et ise suudad otsustada, kas minna või mitte. Kui minna, siis ühemootorilisel mootorpaadil oleks sõbrast saatealusel kindlalt abi. Parved jms kola tõstab vaid kaalu, mis ei ole kütusekulule tervislik. Tagavarakanistrite korral tasub mõelda kuidas nii vähemalt meetrises laines tankimine võiks toimuda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 07 Aug 2019 00:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah olen ka alla 7m paadiga ikka aeg ajalt Gotlandist mõelnud.
Saaremaalt on ju ainult 100 miili, mis on sileda veega 4 tundi sõitu.
Tänapäeval online maailmas näeb ikka päris hästi ära mis ilm ümberringi on ja mida 4 tunni pärast vastaskaldal oodata võiks. Kui ikkagi pidevalt erinevaid ilmamudelid mõõtetulemuste ja webcamidega võrdled siis tekib ka mingi kogemus ootamatute anomaaliate osas.
Olen ise üldiselt suht madala riskitaluvusega ja siiski olen arvamusel, et kui tahta siis suve jooksul leiaksin kindasti ühe sellise päeva millal ilusti üle saaksin. Minu puhul on seni jäänud seda ettevõtmist takistama mõne päeva pärast tagasi saamine, ehk siis liigseid riske võetakse just siis kui on vaja kindlasti koju saada.
Mootoririkke kohta arvan, et sarnaselt ilmamudelitega peab ka mootoriga sõbraks saama. Kui ikkagi 7 aastat oled aastas korra korralikult hoodades kokku sadu tunde ilma ainsama probleemita sõitnud, siis ei ole mootoririsk vast liiga suur. Kui jälle iga aasta miskit juhtub, siis vast sellisega ei läheks.
Purjetamises küll võhikuna ikka vahel imestan, et kuidas küll saab värskelt ostetud purjekaga Rootsist üle sõita, aga ju see on teine maailm.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid