Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Palun ostunõu: paat Gotlandile sõiduks
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 07 Aug 2019 04:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma olen ammu otsinud inimest, kes ilmaanomaaliaid ette näeks :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 07 Aug 2019 11:00 
Eemal

Taaskord tänud kaasamõtlejatele!
Kandekotis 6 inimese parv kaalub 25kg ning võiks ära mahtuda näiteks väiksesse vöörimagamiskohta. Lubatud 7 inimese asemel võtaks sellise reisi ette pigem 2-4 inimesega. Merel tankimise jaoks olen juba varem mõelnud osta väike kütusepump.
Etteennustamatud ilmanähtused on üldiselt ka lühiajalised. Tuleb kuidagi see anomaalia üle elada vahepeal. Mitmepäevaseks ei tohiks ülesõit kindlasti minna, kui vähegi ilma jälgida ning väljasõidu momenti valida. Tagasisõidu jaoks tuleks jah eraldada näiteks vähemalt nädal vaba aega. Kui sobivat tagasisõidu ilma pole, siis lihtsalt naudid kohapealseid tegevusi kauem.
Kindlasti tegelen kõigepealt paar hooaega Eesti saarte avastamisega, et saada ka paadi ja mootoriga sõbraks. Siiani olen 2222-st saarest külastanud ainult umbes 6-te.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 07 Aug 2019 11:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Mõistlik plaan.

Lisaks Gotlandile soovitan vaadata ka Stockholmi saarestikku. Sadamate alajaotuses on lühimuljed minu juuli alguse tripist. Tagasiteel Ahvenamaal, Kökari sadamas kohtasin teisi eestlasi, kes 7,6m XO240 tegid just päevatrippi Stockholm-Kökar-Utö-Dirhami-Tallinn (kui mul nüüd sadamad õieti meelde jäid) Vat see võis karm ratsutamine olla. Tol päeval oli pisut lainet ka. Mina tegin siis vaid rahuliku Kökar-Korppoström-Helsingholm otsa.

Minnes Soela - Björkskär oli 120nm ja 4h22min, mitte just kõige toredama ilmaga. Paat on 8,6m pikk.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Aug 2019 09:21 
Eemal

grabber kirjutas:
Mul sama paat

Kas grabber saaks nõu anda, millele kasutatud 630 OC ülevaatamisel tähelepanu pöörata? Hetkel olen silma peal hoidnud kahel kuulutusel, kus pakutakse 2007. aasta paati müüa.

Muhv kirjutas:
Lisaks Gotlandile soovitan vaadata ka Stockholmi saarestikku. Sadamate alajaotuses on lühimuljed minu juuli alguse tripist.

Stockholmi saarestik kõlab ka väga põnevalt ning lugesin huviga sinu reisimuljeid.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Aug 2019 11:33 
Eemal

Tsiteeri:
Kas grabber saaks nõu anda, millele kasutatud 630 OC ülevaatamisel tähelepanu pöörata? Hetkel olen silma peal hoidnud kahel kuulutusel, kus pakutakse 2007. aasta paati müüa.

Tere. Ega eriti ei oska. Pead vaatama, kas esiuks käib ilusti. Osadel see probleemiks, tavaliselt aitab silikooni laskmine siinide tihendite vahele. Trimmilabad peaks kindlasti olema (see on ka lisa). Vaadata võiks ka juhtmestiku seisukorda, minu omal oli kõiksugu lisad peale pandud(pliit, külmik, gero) aga juhtmestik jättis täiega soovida, tuli endal kohandada … Eks kere ja mootori olukorda pead uurima nagu igal teisel kasutatud paadil....

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Aug 2019 13:57 
Eemal

Nendest ma võtaks selle kallima. Trimmilabad, külmik, küte. Nende hilisem lisamine on kordades kulukam kui see 500 hinnavahe.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Aug 2019 14:04 
Eemal

Bella 621 DC- korra käinud Gotlandil. Saaremaalt otse üle, võttis aega5 h ja keset suurt lagedat( kui kõik teised merehaigelt siruli) oli veidi kõhe. Aga see tulenes ikkagi ülemõtlemisest, kas kütust piisavalt jne. Tean sõgedat sõpra, kes Tallinnast Kihnu ka sõitnud 5 meetrise paadi ja öö ja karvase ilmaga. Lõpuks oleneb kuidas ise kindlalt tunned. Olen lahtise- Daycruiseri poolt, saad vajadusel tendi peale võtta, kuid muidu vabalt hingates näed paremini lainet, ülevaade hea ja merehaigus vähem kimbutab kui kuudis sõites. Muidugi soovitaks alates 9 meetrist alust, lainet paremini lõikab, varumootor kasvõi päravurr+igaks petteks päästeparv+ sateliittelefon.
Gotlandile sõitu planeerides hoia Saaremaalt Farole, see peaaegu plekiga ca 5 h. Kuid Visbysse sõit võttis ca3-4 h aega.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Aug 2019 22:24 
Eemal

Tihver kirjutas:
Nendest ma võtaks selle kallima. Trimmilabad, külmik, küte. Nende hilisem lisamine on kordades kulukam kui see 500 hinnavahe.

Pliidi, külmiku ja trimmilabadega variant on kindlasti mõistlikum. Bellmarine hinnakirja vaadata, siis need asjad on uuena hinnatud kokku 3,5k€ peale. Kuna eelmisel paadile paigaldasin ka trimmilabad, siis ilma ei kujuta enam paadisõitu ettegi.
Eks ma käin mingipäev Tallinnas ära ning vaatan, mis seisus need paadid üldse on. Kuna mul eelmine paat oli aastast 1979, siis eeldaks, et 2007. aasta paadid näevad välja nagu uued :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 16 Aug 2019 16:50 
Eemal

Selle aasta mercurytel tuleks kontrollida “steering arme” need kipivad läbi korrodeeruma.
Ise omasin sama mootorit ja minu steering arm oli väga väga läbi omadega.

Natuke juttu sellest probleemist siin:
http://www.boatmad.com/forum/f5/mercury ... 24665.html

Teisalt kui mälu ei peta siis selle aastakäigu mootorid olid veel yamu ploki peal, seega see nn kompot mootor. Osa asju yamu osa asju mercury. Endal oli veel probleeme elektrijuhtmestikuga. Roheline korrosioon oli juhtmetesse roninud ning ühel hetkel tuli juhtpuldi ja mootori vaheline kaabel vahetada. Läbi korrodeerunud olid juhtmed. Vb sp et ongi segu yamu ja mercury ühendustest (vähemasti mul oli)
Seega seda tasuks ka uurida enne.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Aug 2019 21:23 
Eemal

Vaatasin paadid üle (esimeseks parema varustusega VLC-132 ja teiseks VLA-637).
Eesmised uksed käisid mõlemal kehvasti, aga lahti ja kinni me igatahes saime need.
Juhtmestik oli suures osas peidetud ning väga midagi kontrollida ei saanud. Elektrisüsteemi vaatasin üle. Peale selle, et teisel paadil üks käigutuli ei töötanud, muid elektrisüsteemi puudusi ei tuvastanud.
Steering arm-idel oli mõlemal paadil kohati pindmist roostet, aga paistis, et need kestavad veel tükk aega.

Kas Tallinnas keegi sellist teenust pakuks, et tuleks diagnostikakaabliga paadi juurde ning vaataks üle, kas mootor ise arvab, et tal midagi viga on? Või tuleks paat vedada mõnda Mercury teenindusse?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid