Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: I: Kabe netipood USAs
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Veebr 2007 20:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Kasutasin gps-i ostmiseks üht e-bay netipoodi http://stores.ebay.com/Shop-ePal

Kogemus igati positiivne. Hinnad head, saadab Eestisse ja maksta saab krediitkaardiga. Saatmis aadresside valikus Eestit ei olnud, aga peale märkuse tegemist parandas selle "apsu" nobedalt.

Mul läks pisut pekki aga võib ka paluda odavam arve kaasa panna. Näiteks 79 usdi ;)

Möllake

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Veebr 2007 21:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui saladus pole siis millise "kepsu" soetasid?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Veebr 2007 21:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Ostsin Magellan Explorist XL-i.

Teine valik oli Geonav, aga minu paadis on 8 tundi tööaega (vs 19) liiga vähe. Samas on Magellanil kohe ka maakaart pakkuda (ca 700 eeku+ mälukaardi maksumus) mis ei ole kõige olulisem, aga perekondlikus eelarves avaldab selline väike nüke siiski teatavat mõju (Geonav vist töötab navigatsioonisüsteemina (häälkäsklused ja kõik muud viled) aga hetkel veel mitte Eestis. Tegelt ma pole seda omadust Geonavil eriti uurind.

Selle gps-i ekraan ei ole eriti kõrge resulutsiooniga. Käisin seda aga poes näppimas tundus täitsa ok. Kaardid (nii maa kui mere) scrollides või zoomides hetkeks hanguvad. Seetõttu gps-i aknast ümbruskonnaga tutvuda eriti ei kannata. Lennuvälja page tuleb Euroopa softiuuendusega (saab magelanni suportist). Lisaks veel mõned Pilt

Screene saab ka välja lülitada.

Roadi tegemine on liiga tülikas, et seda näiteks jooksvalt paadis teha. Tuleks enne salvestada punktid need siis roadiks sättida jne. Kui normaalne roadi tegemine tundub oluline siis on tark valik Geonav. Mina olen kasutanud lihtsalt üks samm ette GOTO nupuga. see töötab mõistagi igas gpsis.

Mulle meeldib kliitor ehk joystick rohkem kui tavaline nooltenupp. Minumeelest lihtsalt nupp nelja noolega on liiga ebamäärane. Teekonna saba võib sisaldada max 2000 punkti. Mis on Lowrance 10 000 kõrval muidugi vähe seda enam et XLil on 30 mega kasutatavat ruumi (nõme). Visaduse ja vajaduse korral võib muidugi uusi sabasid teha.

Geonav laeb akusid kui saba taga ja Magellan ei lae. Magellanil on väline vool kui usb taga.

Garmini uued jubinad on kas liiga lahmakad või liiga keerulised. Ma korra kasutasin GPSMAP 60CSx ja kurat... ma ei pea ennast just tehniliseks idioodiks aga kogu selle mudru seest navigatsiooni üles otsida oli liiga keeruline. Ma ei taha et mu gps oskaks valuutat konventeerida või et temaga saaks mänge mängida. Garmini GPSMAP 278 oleks vast päris äge. Päriselus pole näppind nii et ei tea. Natuke suur on mu pisikese paadi jaoks. Samas on hind kah liiga kirves. Isegi Usast ostes. Garmini kaardimajandus on kah Garmini ikke all.

Magellanne muidugi kirutakse päris palju. XL-i mitte küll niipalju kui teisi eXploriste. Kurdetakse sedagi et XL-il pole elektroonilist kompassi ja altmeetrit (millest ma pole kunagi puudust tundnud). GPSi sisemine termomeeter ei anna kunagi õiget näitu nagunii (lisaks sellele, et teda vaja pole). XL ei uju, nii et vette pole mõtet visata. Lisaks ei tasu panna ka kompassi vahetusse lähedusse sest muudab magnetkompassi näitu (katsetatud).

Kokkuvõttes saaks ka palju paremini, aga pole sellist leidnud.

Mina maksin 303 usdi mis koos saatmisega tolli vormistamise ja kõige muuga tegi nats alla 5000 eegu. Sahkerdades, Villu Reiljanist, savipätsist ja kes need teised seal olid mitte hoolides saaks ca 1000 odavamalt (aga mina hoolin).

Navionics merekaart maksab 3900 kui Eestist ostes (16G). Mina ostsin Usast Eesti kaardi ja maksin selle eest 199 usdi nii imelik kui see ka pole. Kui keegi mõtleb kaarti uuendada (kellel see papp) siis Magelanni kaudu võtab see muidugi nats rohkem aega kui otse Navionicsist. Muidu ei tohiks erinevusi olla. Kõik mainitud kaardid müüakse SD mälul. Eesti kaarti pannakse kaasavõetud mälule. See võtab mahtu 8mb. Võib mälu ka kohapealt osta. Selljuhul saab 250mb kaardi. Kui kaart mingil põhjusel kaotsi läheb, siis antakse tasuta uus. Eesti kaart ei toeta pööre pöördelt võimalust

Viimati muutis madis16, Kolmapäev, 07 Mär 2007 15:00, muudetud 6 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: I: Kabe netipood USAs
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Veebr 2007 22:39 
Eemal
Kasutaja avatar

madis16 kirjutas:
Mul läks pisut pekki aga võib ka paluda odavam arve kaasa panna. Näiteks 79 usdi ;)

Möllake

Kas mitte "see piir" 40 USD ei olnud?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Veebr 2007 22:55 
Eemal
Kasutaja avatar

See piir oli vist väljendatud eurodes, aga ma summat ei mäleta. Iga võidetud krooniga tekib võit 18 senti ja jackbot on 58 krooni tollivormistus tasu. Võibolla oli midagi veel. Uurige tollimaksuametit. Aus summa oli igaljuhul ca 5K.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Veebr 2007 21:06 
Eemal
Kasutaja avatar

kui keegi tahab oma usa basemapi euroopa oma vastu vahetada või ruumi saamiseks üldse ära jätta, siis olge lahked http://rhamphorinkx.newmail.ru/downloads.htm

Järgmine trikk mida ma proovin on basemapi asendamine eesti kaardiga. Selljuhul saaksid maa ja merekaart sõbralikult ühes gpsis kokku. Eesti esindajad väidavad küll, et see ajab gpsi lolliks aga proovima peab. Nad ei osanud ebavajaliku ekraani ka välja lülitada ja väidsid, et seda ei saa teha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Veebr 2007 15:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Kurat see teema näeb välja nagu mu blogi juba.

Jah on täiesti võimalik panna eesti kaart gpsi sisse ja kasutada merekaarti lisaks SD kaardi peal. Eesti esindajad ei oska seda lihtsalt teha või või ei taha millegipärast teha. Iseenesest on see väga lihtne. Ostes Eesti kaardi saad tegelikult kaks faili.
ESTO20S.imi (7174278k)
EESTI.mgi (1250968k)
Neist EESTI.mgi on nö baaskaart. Et teha ta aktiivseks baaskaardiks tuleks ta esiteks nimetada ümber basemap.mgi -ks ja siis teha süsteemi failiks.

Süsteemifailiks tegemine käib nii, et kirjutad promptile
attrib +s kettanimi:\katalooginimed\BASEMAP.MGI

Kui sa asud samas kataloogis siis kirjutad lihtsalt
attrib +s BASEMAP.MGI

seejärel kopid Exploristi mälust basemapi kataloogist endale igakjuhuks seal asuva basemapi.mgi (nimetad kataloogi näiteks euroopa paaskaart või ameerika paaskaart)
Seejärel kopid oma uue eesti baaskaardi exploristi

ESTO20S.imi
kopid Detail map kataloogi

ja voilaa

Proovisin GPSi kõhus olevat Eesti kaarti koos sd mälul oleva mere kaardiga ja töötas küll. Ainult et kui detailne kaart sisse lülitatud ei oska enam baaskaarti näidata. Noh samas maal ja merel ühekorraga ju ei ole kah.

ps täna väideti mulle Waypoindist, et harilik lihtsurelik ei saagi oma Exploristi paaskaarti vahetada.. irw

Viimati muutis madis16, Kolmapäev, 07 Mär 2007 14:36, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Veebr 2007 16:08 
Eemal
Kasutaja avatar

madis16 kirjutas:
Süsteemifailiks tegemine käib nii, et kirjutad promptile
attrib +s kettanimi:\katalooginimed\BASEMAP.MGI

Kui sa asud samas kataloogis siis kirjutad lihtsalt
attrib +s BASEMAP.MGI

seejärel kopid Exploristi mälust basemapi kataloogist endale igakjuhuks seal asuva basemapi.mgi (nimetad kataloogi näiteks euroopa paaskaart või ameerika paaskaart)
Seejärel kopid oma uue eesti baaskaardi exploristi

ESTO20S.imi
kopid Detail map kataloogi

ja voilaa

ps täna väideti mulle waipoindist, et harilik lihtsurelik ei saagi oma exploristi paaskaarti vahetada.. irw

irw
sinu jutt on minusugusele lihtsurelikule sama arusaamatu nagu .... ei teagi mis :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Veebr 2007 16:30 
Eemal
Kasutaja avatar

otsi Start>Programs>Accsessoris>command prompt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Veebr 2007 17:23 
Eemal
Kasutaja avatar

See oli patsiga poisi jutt. Ma olen ka neid näinud kusagil :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 31 Mär 2007 15:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui läks juba patsikasvatamiseks, siis kasvatame selle aga mutkui pikemaks.

Nüüd veel finaaliks Exploristi välisest toitest. http://www.elfa.se/elfa-bin/setpage.pl?http://www.elfa.se/elfa-bin/dyndok.pl?dok=2021127.htm
maksab Tevalos 9 krooni imput oli vist 10-38 V ja välja 5V. Valida võiks sellise mis lühist ei karda. Soovitav on skeemi lisada ka lüliti, sest stabilisaator tarbib ka ise voolu ja mingi 1000 tunniga saab 7Ah aku tühjaks. Mingi plekitükk võiks kah radikaks olla.

Lisaks peab soetama ka pulkpistiku, mis maksab Tevalos ca 32 krooni. + on pulga sisu.

Mul on raske ütelda palju kogu skeem maksma läks, sest juhtmed ja lüliti olid mul juba olemas. Lisaks oli olemas ka kahanev rüüzh ja tina. Laias laastus läks vast 50 krooni ära.

Enne kui gps-i külge ühendad MÕÕDA VOOL 5V, + PISTIKU SISU!!

Exploritsti mõõdetud maksimum voolutarve on 0.17 A (kõige eredam tuli).

Muidugi võib osta ka valmis vidina hinnaga ca 400 krooni aga selljuhul peab kasutama sigaretisüütajapistikut, mille kontaktiga on minul jällegi olnud teatavaid probleeme. Ja mulle poleks see ka kaabelduse mõttes sobinud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid