Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 77 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Juun 2009 19:08 
Eemal

Toivo vastab ehk, minul küljelt kinnituvaid tulle pole,
kindlasti saab osta Thore paadipoest...

Aga katsetused jätkuvad :wink:
Enam üksi ei suuda, kaaskatsetajaks Rene.

Pilt Pilt Pilt

7,8x8 vindiga 5hp 4t mootoriga (seda kordamast ma ei väsi...) 15 sõlme.
Originaalvindiga üle 12 sõlme ei liikunud.

Naeratuse tõi näole meil mõlemil :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Juun 2009 19:34 
Eemal

Tere,
tekkis huvi , võibolla asjatundjad valgustavad veidi algajat : mul on laevaks "Daphnia" , e. maakeeli vesikirp so. siis sihuke 4,5 meetrit pakri 450 comfort, masin on 4t 6hj Tohatsu. On saanud veidi proovida ja kiirust tuleb nii 5-8 sõlme sõltuvalt tuulest lainest koormast . Kas on üldse mõtet hakata sebima - katsetama , ja siis vaevased 1-2 sõlme vaid lisa saada ? Valisin väikse paja kuna eelised on võrreldes 10 hj - kaal ja hind ning jutud, et suurem mootor palju kiirust ei lisa. Poole käiguga on täitsa ok podistada tegelt , eriti kui kalal oled ;) Palju sihukse mootoriga sihuksest alusest " välja võiks pigistada " ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Juun 2009 19:48 
Eemal

Trimmplaadid on hea mõte, need aitaks teisigi paate, kui veeliin lühikeseks jääb ja põhja lamedat pinda väheks.

Aerutullid on standard, neid peaks igast paadipoest saama, üksvahe toodeti neid/valati alumiiniumist siin eestis.Aerulabad on Bike7Boat worldi varudest, arvatavasti Lalizas kataloogist Kreekast! varred on mu oma liimitud ja hööveldatud.

Need jutud, et võimsam mootor sellsele aerupaadi/ujuva kujuga Pakrile oluliselt kiirust ei lisa, on õiged. Ja odavama/ kergema mootori valik minu meelest hea ja õige.Mõnus kulgemine, nii et lainete peal keeleotsake hammaste vahele ei jää, on ju ka midagi väärt.

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Juun 2009 19:54 
Eemal

Õige ta on jah - vastu lainet täiskäiguga minnes ei ole muud efekti kui vaid müra, bentsukulu ja saad veega end üle kastetud mis vöörist pritsib. lased tuurid masinal u. poole peale , minek selline mõnus sujumine lainelt-lainele , ja mis kõige olulisem , kiiruses ei kaota peaaegu üldse tegelikult võrreldes täiskäiguga:) Ilmselt kui kiiremat minekut tahta peaks suurema paadi vaatama võimsama masinaga. Aga see on juba teine teema .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Juun 2009 20:50 
Eemal

Kalle1 kirjutas:
Õige ta on jah - vastu lainet täiskäiguga minnes ei ole muud efekti kui vaid müra, bentsukulu ja saad veega end üle kastetud mis vöörist pritsib. lased tuurid masinal u. poole peale , minek selline mõnus sujumine lainelt-lainele , ja mis kõige olulisem , kiiruses ei kaota peaaegu üldse tegelikult võrreldes täiskäiguga:) Ilmselt kui kiiremat minekut tahta peaks suurema paadi vaatama võimsama masinaga. Aga see on juba teine teema .

Proovinud kunagi suht ammu Pakrit, nii 6hj suzuki kui ka 15hj hondaga ja vahe märkimisväärne,eriti andis tunda raskema lastiga, minu enda eelistus oleks kindlasti 10-15 hp-d.
Võibolla jah,vedas ahtripeeglit liiga alla aga tundus suht ok. kooslus olevat.
Vahe ongi selles,et võimsama mootoriga võid ju kuni poole gaasiga sõita ning varu alati vajadusel olemas.
Ega ennem maitset suhu ei saa kui mekkinud pole :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 24 Juul 2009 00:28 
Eemal

Pilt

Punane nool sai korda tehtud ja mustaks värvitud, ise olen rahul 8)

Kuna minu tegemised mõnel tuttaval samuti huvi tekitanud, siis üleskutse selline:
Kui teil on või kui te teate kus on mõni samasugune paat üle, andke teada!
Saab paadi sõitma!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 24 Juul 2009 11:33 
Eemal

mul kuuris üks taoline seisab, tehtud vineerist aga kuna oli üsna mäda teine siis panin 250g/m2 plastiku kihi peale. Omalajal sõitis see vist 8hj veterokiga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Aug 2009 09:49 
Eemal

Emajõel on veel näha ringi kimamas paari veneaegset vann tüüpi paati, nimeks vist Romantika. Taga Veterok 8 või 12 hp, kiirus silma järgi nii 15-20 sõlme.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Aug 2009 14:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul esimene Pakri 450 mis üldse toodeti ja selle taga Honda 15hj mootor. Kiirus üksi sõites 11-12 sõlme. Vööris oleva kalasumba kühveldan alati üksi sõites vett täis- ei aja nina nii püsti ja ka juhitavus parem. 5hj mootoriga oli kiirus 5-6 sõlme ja lainega oli ikka nadi sõita küll selle väikse mootoriga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Okt 2009 12:36 
Eemal

Pilt Pilt
Aga katsetused jätkuvad :wink:
5hp 4t mootoriga 15 sõlme.

Rohkem selle sõiduvahendi kohta juba kevadel!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 11 Okt 2009 18:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Keegi somm müüb ühte mänguasja:
http://www.nettivene.com/344955
Huvitav, kui kiiresti see 5hp mootoriga lippaks. Isiklikult kahtlen, et 15 sõlme. Aga mingi natuke suurema mootoriga peaks lõbu laialt olema. Ainult, et minu arust on ta müügihinnaga üle pingutanud, poole küsitust võiks ju pakkuda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Okt 2009 08:43 
Eemal

"Koorik" tüüpi paadid, nagu Pella, Kasse ja Pakri on oma olemuselt aerupaadid. Kerged ja kehva tasakaalustusega, V-kujulise põhjaga. Nad ei olegi mõeldud kiireks sõiduks mootoriga, selleks tuleb valida glisseerivad lamedama põhjaga paadid. Tugevam mootor ajab vööri püsti ja lükkab kõhu alla valli ette. Natike parandab asja vööriballast (mõni priskem kaaslane ntx). Tugevam mootor on raskema lasti puhul kindlasti abiks. Seda tüüpi paadid lippavad paremini, kui paat säilitab kiiruse kasvades normaalse sõiduasendi, st horisontaalsele lähedase. 10 sõlme on siiski nende lagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Okt 2009 16:50 
Eemal

Asi ei ole ju koorikus ega V-kujulises põhjas, kiireks liikumiseks on hädavajalik omada piisavalt lamedat põhja pinda ahtris, et saaks rakenduda hüdrodünaamiline üleslüke ja oleks võimalik glisseerima tõusta.muidugi ei toimu midagi ilma piisava arvu obujõududeta!

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Okt 2009 16:05 
Eemal

Pilt
Mugav sõidukiirus 10 sõlme,
maksimumkiirust proovides vajutasin 20 sõlme juures "pidurit", hakkas käest ära minema...

Paadil on 4 sektsiooni, "pehme" ja lame (kiiluta) põhi (paari vineerplaadiga).
Pikkus 2,45m, laius 1,2m, kaal 33kg, max. mootori võimsus 2,5kw.
Kandejõud 240kg / 2 inimest. Hind 8160kr.

Valmistatud eestis!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Okt 2009 17:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma saan aru, et jutt käib ikka samast, 5hj, mootorist? 20kt pehme põhjaga - hõõ :shock:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 77 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: