Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Head uut 2014. aastat! Vaatame korraks eelmisesse tagasi.
PostitusPostitatud: Reede, 03 Jaan 2014 21:44 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 07 Nov 2003 23:10
Postitusi: 2509
Asukoht: Tallinn; Leisi vald
Head uut aastat, mereline!

2014 on uskujale veidi maagiline number, sest selle 14-st võib välja lugeda topelt-seitsme – õnnestumiste numbri. Kahjuks ei möödu ükski aasta tõrvamaiguta, kuid aastavahetus kui lehekülje keeramine annab põhjust enese ja ümbruse taasmõtestamiseks ning uue hea nägemiseks. Võtan nüüd lühidalt kokku läinud aasta ja puudutan ka uut.

Meelde jäi läinud hooaeg kui muidu suurepärase ilmaga, kuid kehva võistupurjetamise ilmaga (vähemalt Tallinna lahel pidev plekk ja udu). Kokkuvõtteks võib siiski rahule jääda, sest head seltskonda ja olenguid kohtas vetel palju.

Mis meil siis aasta jooksul olulisemat toimus? Üle Atlandi käinud ja ARC-il osalenud s/y Stella Maris naases kodusadamasse. Tall Ship’s Race 2013 Eestis – ilm muutis küll nende kursse ja jagas oma tahtmise järgi neid sadamatesse, kuid tahtja sai elamuse kätte (eriti võimas tunne tekkis neid merel kohates). Tallinna lahel toimusid maailmameistrivõistlused Finn klassis – FinnGoldCup 2013. Eestlaste korraldust maailmas hinnatakse ja seega saime õiguse korraldada 2015. aasta avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused. Eelmiselgi hooajal tõid mitu eesti jahti rahvusvahelistelt võistlustelt esikolmiku kohti koju. Juurde saime ka uusi sadamaid (nt Soela sadam Saaremaal ja Kärdla sadam Hiiumaal). Läinud aasta Hamburgi paadimessil Hanseboot oli Eesti kui paaditootmisriik eriliselt esile tõstetud – uhke oli vaadata trikoloore peaukse esisel. Muidugi olid tootjad ka korraliku väljapaneku üles seadnud. Uudisekünnise ületas konkreetselt üks valminud alus – Luksusjahi toodetud Delta Yacht, mis oma 80-jalase pikkusega küll väikelaev ei ole, aga sellise piiri tõmbamine pole praegu oluline.

Mustema poole pealt läks ajalukku s/v Blue Sirius hukkumine (see sõna on valitud tulenevalt isiklikust kurvast arvamusest).

Minu enda hooajast nii palju, et sai purjetatud s/y Stella Marisega Kariibidel (Grenada, Tobago, Trinidad), käidud maailma suurimal paadimessil Miamis, taas Suislepa paadipäeval (nad on saavutanud uue kvaliteedi!), muidugi sai osaletud Muhu Väinas, puhkus Soomes s/y Evelyn III purjede all, olin FinnGoldCup2013 MM-i võistlusametnik, osalesin Merevaate saate episoodides, külastasin Hanseboot-i, tegin ajakirjale Paat kaastööd. Veel lugematud võistluste toetamised kaatriga ja muud sündmused.

Suure tõenäosusega toob 2014 foorumi uue versiooni (st proovin selle ülemineku lõpuks ära teha). Esmakogemusel võib funktsinaalne pool olla keerulisem, kuid tegelikult sisaldab see kaua oodatud võimalusi ja mugavusi. On tehtud vägagi arvestatav ettepanek muutuda foorumis isiklikumaks ja seda läbi ilmaliste nimede avaldamise populariseerimisega. Tõepoolest – nagunii oleme üks seltskond, kes ühel või teisel moel tuttavad oleme või lihtsa juhuse läbi nendeks muutuda võime.

Nähtus, millega olen foorumis kimpus, on närivate hinnangute andmine inimestele ja tegudele. Mehed merelt, kes on minu kujutlustes jätkuvalt sirge ja tugeva vaimuga, lubavad endile sobimatus sõnastuses emotsioonipuhanguid!?? Enesekontroll on äärmiselt oluline – kasvatage seda ja võtke see vajadusel täies vaardis kasutusele!

Vahel on ka vaidlused vajalikud, sest neis võib tõde sündida. Tõega on aga üks kindel asi – see pole täielikult määratletav. Näiteks ei ole võimalik nö millimeetri pealt üksmeelele jõuda mingi ettevõtmise hindamises – kes tahavad näha veatut õnnestumist, kes elavad kaasa unistuste täitumistele (ka piisavalt läbimõtlematutele ja ohtlikele). Kes peavad seaduse eksimatut järgimist ülimaks, kes inimlikult ja terve mõistusega julgevad elu näha ka selle ümber.

Tervitan teid, keda kohtasin sadamates, jõgedel, lahtedel, järvedel, võistlustel, messidel ja kruiisidel ning kellega kohtun 2014!

Las jääda jääta meri!

Andri – teie foorumi haldur


Kõike, mida teed, seda tõrva

Isa kui eländ, obetand pojale: „Kaik, midä tied, sedä terva. Terv tegeb kaik poliseks.“ Poig pand isa sanad korva taha varuks. Emäl old vaja subikulpi. Poig meisterdänd kulbi valmis ja kasutanud ka isalt saadud tarkust, tervand kulbi ärä. Siis vast selgund, kaiki sendä ei sünnü tervada.

ES KT 281, 29-30 (1975)Mitteklikitav pildiülevaade sellest, mida tegin ja nägin.

Pilt

_________________
foorum.kipper.ee; Evelyn Yachting


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Jaan 2014 23:05 
Eemal

Liitunud: Teisipäev, 08 Jaan 2008 21:45
Postitusi: 117
Asukoht: Tallinn
Head uut aastat Kipper!

Tänan, et teed head asja!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Jaan 2014 23:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 28 Mär 2006 09:32
Postitusi: 636
Asukoht: Suurupi
Head Uut Kipper- tean mis ees ootab- black out on siiski mererahvale vajalik treening :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Jaan 2014 23:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 19 Mär 2006 12:37
Postitusi: 1529
Asukoht: Kesse/Tallinn
Kolme kordne "elagu" pealikule!
Head uut ja sõbraliku merd ka kõigile teistele kaasfoorumlastele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 04 Jaan 2014 04:37 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 11 Veebr 2006 03:36
Postitusi: 711
Egas muud, kui heiskame lipu ja jutud rivis!
Head uut kõigile, special Kipperile!
k


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 04 Jaan 2014 12:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 6550
Asukoht: Saaremaa
Head uut aastat!

"Meri möura pulle äi salli!" ja "Oma elu ärge ise keeruliseks elage" :D

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 04 Jaan 2014 13:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Isand Kipper - Head Uut Aastat!
(õnneks saab seda ilma pudelita esmapsäeval veel isiklikult teha).

Samad soovid ka teistele ja kuradi kahju, et ei saanud juba traditsiooniks muutunud uusaastatervitust merelt ja jahi pealt teha. Käisime Indrekuga ikka asja kaemas, sest kuidas ikka aastavahetusel mitte purjetada aga seekord oleks asi liiga keeruliseks osutunud. Ja et omagi jaht on "rannatreilal" ja purjed kogemata maale jäänud...

Aga Kipper - ära põe midagi sinna maani, kuni see "isiklikuks" minemine on seotud otsese veepeal olemisega ja seal käitumise/toimetamisega. Sest nagu Mark kirjutas, kõik vastab tõele. Kuna meri lolle ei salli, siis loll olla ei peaks keegi ju tahtma olla? Sest valus pole lollil, "valus" on nendel, kes edasi elavad.
Palju nüüd kipperi foorumil selles oma osa on aga ma paneks 2013 positiivse poole peale ka selle, et kuigi juhtus mõningaid mereõnnetusi, siis ei meenu peale ühe hukkunu rohkem. Ja kui "sedasorti" ehk inimpreventer-tüüpi õnnetused jäävad ära edaspidi seetõttu, et jälle kord anti korralikku turmtuld aga ka selle juures õpetati, toodi pildilisi ja lingilisi näiteid lahendustest, on see kõik olnud õigustatud! Näiteks lahtise püksilukuga enam keegi merre ei kukkunud, eelmistel aastatel aga küll ja vahepeal suisa järjest... ja kõik olid veel Kaptenid (ehk siis väikelaevajuhid) takkaotsa!

PS: ühe soovi hooajaks 2014 aga edastaks ja nagu aru saada, pole see minu soov, kuna mul puuduvad sellised tähelepanekud (aga ma olen ka viimased paar aastat ikka olematu arv kordi Eestis sildunud ja siis on ka alati meid kaipeal oodatud ;) ).
Nimelt see, et mölaklust kaipeal seistes jääks vähemaks ja need, kes vähegi tahavad mereinimesed olla, oskaks "näha" ja tahaks ka reaalsuses aidata teistel silduda! Käituge Hea Meretava kohaselt!
Ma ei tea, kas see on nii kriitiline aga mitte vaid ühest suust pole ma seda privaatvestlustes kuulnud! Inimesed ei taha ise ja otse näpuga näidata, ei tee seda minagi aga äkki peaks ka selleteemalist harimist korraldama? Osa on ka koduse kasvatuse probleem ja täiskasvatute koolitamine on raske.

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 04 Jaan 2014 16:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 25 Mär 2005 21:12
Postitusi: 1434
Asukoht: Tartu
Ikka kindlat kurssi, hääd ja paremat kõigile kipritele ning muidu veesõitja- ja -sõltlastele! 8)

_________________
Toetagem vaalapüüki :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 04 Jaan 2014 23:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 17 Mai 2012 08:36
Postitusi: 124
oii, head uut ja vaga vett.

_________________
Pooleli projekt - Scantic 580L
Tehtud Projekt - Tracker 16
Tehtud Projekt - Ob3
Tehtud - C440
Unistama peab - Bertram 25 Sportsman


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 05 Jaan 2014 00:02 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 06 Veebr 2006 11:08
Postitusi: 867
Asukoht: Tarvastu, Mustla-Tartu
Head uut aastat!

_________________
http://reinufoto.wordpress.com/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 05 Jaan 2014 00:39 
Eemal

Liitunud: Pühapäev, 08 Juul 2007 22:11
Postitusi: 285
Asukoht: Viljandimaa-Pärnu
Hääd uut aastat armsatele kaasfoorumlastele!!!

_________________
kes õppida tahab, sel on aabitsast õppida ikka küll ja küll


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 05 Jaan 2014 22:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev, 30 Sept 2007 08:09
Postitusi: 807
Asukoht: Lääne-Virumaa
Hääd uut kõigile ja kipri-isandale jõudu ülekeenud foorumlaste karvupidi koost lahti kiskumiseks!

Soovin uueks aastaks teravat vaimu ja kindlat kätt nii veesõiduki tüüril kui ka foorumis kirjutades. Siia juurde veel omast arust hüva nõu, et kui õigusemõistmine kipub juba maailma hukutama, siis las see vale olla, peaasi, et hing sees. Kuna foorumis, vee peal (ja liikluses üleüldse) pole vihaga suurt miskit peale hakata, siis laseme seda endast välja tasa ja targu, et kõik õhtuti elu ja tervisega voodisse jõuaks.

_________________
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group